25 Ekim 2022 Akrep burcunda güneş tutulması

Akrep burcunda Güneş tutulması yeni dönemde neler getirecek? Hangi dönüşümler Akrep burcu Güneş tutulmasında ortaya çıkacak?

Akrep burcunda Güneş tutulmasında değişimler neler olacak?

Duygu Bay – Akrep söz konusu olduğunda elbette ilk akla gelen seks teması oluyor. Akrep için seks bir ritüeldir. Bir çeşit büyü, simyacılıktır. “Simya, dönüşüm sanatıdır. Simya bir arayıştır ve arayış her zaman aynı şey içindir; mükemmellik. Bu yüzden arayan kişi hem dönüşüm, hem dönüştüren, hem de dönüşendir.” Akrep dönüşümle ve yeniden doğuşla ilgilidir. Tutulma haritasında Chiron’un Sabian sembolünün “bir kadın ve bir erkeğin yanına kıvrılan yılan” olması da bu temayı güçlendiren dikkat çekici bir görünüm.  Bu sahne aynı zamanda bizi original sin, yani Adem ile Havva’nın cennetten kovulmasına neden olan ilk günaha götürüyor. Adem ile Havva’ya bütün bir cennet verilmiştir, yalnızca bir meyveyi yemeleri yasaktır. Yanlarına kıvrılıp meyveyi yemelerini söyleyen yılan, “şüphe”yi temsil ediyor.

Dönüşüm, şüpheyle başlar. Beyninizin içinde bir ses veya dışarıdan bir etken size bir şeylerin değişmesi gerektiğini hatırlatır. Cennete bile sahip olsanız konfor alanınızdan çıkmanın vakti gelmiştir. Adem ile Havva, bilgi ağacının meyvesini yediklerinde ilk günahla tanışıyor ve birbirlerinin bedenlerinin farkına varıyor. Bu seks ritüelinin başlangıcı ve onların cennetteki ölümleridir. Bu bir yeniden doğuş hikayesidir.

“Her parça bütünün temsilcisidir”

Akrep’teki Güneş tutulmasına geri dönersek elbette dünya yeniden doğarken bireysel hayatlarımızda da yaşadığımız şey tam olarak bu. “Her parça bütünün temsilcisidir.” Ve her parçanın dönüşümü şüphesiz bütünü etkileyecektir. Şu anda hayatta bulunduğunuz pozisyona, yaşadığınız ilişkiye veya yaptığınız işlere dair bir huzursuzluk içindeyseniz bilin ki orada dönüştürmeniz gereken bir şey var. Dönüşümden kaçamazsınız, ölümden kaçamazsınız. Ölümün aslında bir yeniden doğuş olduğunu hatırlayarak teslim olmalısınız. Her yeniden doğuş elbette geçmişin hayal kırıklıklarını, başarısızlarının hatıralarını beraberinde getirir. Bunlar hem korkudur hem tecrübe, hem ayağımıza bağ olur hem de potansiyel risklerden korur. Bu noktada bizim için iki yol var. Birincisi tecrübelerimizle risk alıp ilerlemek. İkincisi konfor alanımızda kalıp dışarıdaki kıyametin bizi teğet geçmesini beklemek. Bu seçim, Yeni Dünya’daki pozisyonumuzu da belirleyecek. Biz Yeni Dünya’da olmak istiyor muyuz? Nerede yer almak istiyoruz? Kimlerle aynı gruptayız, kimlerle bu zorlu yolu yürümek istiyoruz? Kurt mu olacağız, kuzu mu?

Özetle, Akrep’te Güneş tutulması artık sonun başlangıcı. Bir şeylerin değişmesi gerektiğini zaten yaşadığınız o huzursuzluk hissinden veya başınıza gelen olaylardan biliyorsunuz. Doğru kişilerle tanıştınız, doğru fırsatlar önünüze çıktı, dönüşümü başlatmak için her şeye sahipsiniz. Şüpheye izin verin ve dönüşüme direnmeyin.