33. Ankara Film Festivali yarışma başvuruları için son tarih 14 Eylül

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla 3-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 33. Ankara Film Festivali Ulusal Yarışmalar, Proje Geliştirme Desteği ve Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle verilecek “VEKAM Özel Ödülü” için başvurular 14 Eylül’de sona eriyor! Ulusal Yarışmalar ve Proje Geliştirme Desteği’ne toplam 130 bin TL ödül verilecek.

3-11 Kasım tarihleri arasında sinemaseverleri yılın merakla beklenen yapımlarıyla Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda buluşturacak 33. Ankara Film Festivali yarışma başvuruları devam ediyor. Ulusal Yarışmalar için başvurular festivalin  web sitesi üzerinden yapılabilir.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen festivalde, En İyi Uzun Filme 50 bin TLEn İyi İlk Film yönetmenine 20 bin TLEn İyi Belgesel Filme 20 bin TL ve En İyi Kısa Filme 10 bin TL destek verilecek.

Proje geliştirme desteği 6 yaşında!

Türkiye Sinemasının yeni yaratıcılarına, senaryo aşamasındaki ulusal uzun kurmaca yapımlara verilen Proje Geliştirme Desteği başvuruları festivalin web sitesi üzerinden devam ediyor. 30 bin TL değerindeki Proje Geliştirme Ödülü için son başvuru 14 Eylül Çarşamba günü yapılabilecek.

Ankara hikâyesini bekliyor

Ankara Film Festivali’nin Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ile ortaklaşa düzenlediği VEKAM Özel Ödülü sinematografisinin yanı sıra ele aldığı konu Ankara kent merkezi veya ilçeleri kapsamında bir araştırmaya ya da konuya dayandırılaran belgesel ve kısa film projesine verilecek. Festivalin web sitesi üzerinden yapılan başvurular 14 Eylül Çarşamba günü sona erecek.

Ankara Film Festivali için başvuru yapmak isteyenler, yönetmeliklere ve başvuru formuna festivalin web sitesi üzerinden ulaşabilirler. Tüm kategorilerde başvurular 14 Eylül 2022 Çarşamba günü sona erecek.