7 Ocak 2023 Yengeç Dolunayı’nda bizleri neler bekliyor?

7 Ocak’ta meydana gelecek Yengeç Dolunay’ı burçları nasıl etkileyecek? Yengeç Dolunayı bizlere neler getirecek? Hepsinin cevabı Duygu Bay’ın yazısında.

yengeç dolunayı

Duygu Bay – İçinizdeki ses şimdi her yerde yankılanıyor. Büyümek, yayılmak, duyulmak, kendini tezahür ettirmek istiyor. Artık onu içinize hapsetmeniz, susturmanız, bastırmanız mümkün değil. Bu dünyaya bir sebepten geldiniz. Bütün hayatınız, bütün deneyimleriniz sizi olmanız gereken kişiye dönüştürmek içindi. Siz o kişinin dışarı çıkma çabasına hayatınız boyunca şahit oldunuz. Şimdi öz benliğiniz, gerçek potansiyelinizi tezahür ettirmek üzere hiç olmadığı kadar agresif bir şekilde sizi zorluyor. 7 Ocak 2023 Yengeç Dolunayı ile birlikte içinizdeki sese güvenip teslim olduğunuzda bütün baskılardan özgürleştiğinizi ve rahatladığınızı hissedeceksiniz. “Oh be!” demenin zamanı geldi.

Atalarımızın korkuları ruhumuza işleniyor

Kendimizi gerçekleştirme yolunda hayatın önümüze koyduğu en büyük engellerden birisi hayatımızdaki anne ve baba figürleri. Yaşadığımız toplum da aynı şekilde bizim için bir ebeveyn figürü. Doğduğumuz andan itibaren ebeveynlerimiz, atalarımız ve toplumun öğretileri ve korkuları ruhumuza işleniyor. Bazen içimizdeki sesi bile bastıracak kadar güçlü bir şekilde zihnimize kazıyoruz. Onların deneyimleri bizim deneyimlerimiz, onların korkuları bizim korkularımız oluyor. Bize ait olmayan deneyimler ve korkular sebebiyle yeteneklerimizi göz ardı ediyor, arzularımızı bastırıyoruz. 2023’ün Yengeç ve Oğlak aksında gerçekleşen ilk dolunayı, Merkür retrosunun da etkisiyle anne-baba, içsel benlik-toplumsal kişilik, duygu-mantık, aile-kariyer gibi 4. Ev ve 10. Ev konularına ışık tutuyor.

Özellikle pandemi sonrası süreçte hayat şartları bizi içe dönmeye iterken bir taraftan güvenli alanlarımızı da yerle bir etti. Ölüm korkusu, kıtlık korkusu, gelecek kaygısı gibi pek çok alanda ruh sağlığımız sarsılırken eski yöntemlerin artık çalışmadığına şahit olduk. Bu da gerçek potansiyellerimizi fark etmemizi sağladı. Yengeç burcunun evi olan 4. Evde, yani bilinçaltımızda ne varsa Oğlak burcunun evi olan 10. Evde, yani toplumsal kişiliğimizde kendini göstermek istiyor. Bu noktada farkına varılması gereken her birimizin biricik ve özel, başka hiç kimsede olmayan yetenekleriyle insanlığa yansıma yapması gerektiğidir. Kendimizi gerçekleştirmek bizim insanlığa ve varlığımıza karşı yegane sorumluluğumuzdur.

Kanatlarınızla özgürce uçun

Merkür retrosu ve Yengeç Dolunayı’nın etkileri başladığından beri aklınıza gelen hiçbir fikri, düşündüğünüz veya karşılaştığınız hiçbir fikri, hissettiğiniz hiçbir duyguyu göz ardı etmeyin. Retrodaki Merkür ve Mars işleri biraz karıştırabileceği için harekete geçerken deneyimlerinize elbette başvurun; size denk bilinç seviyesinde kişilerle güçlerinizi birleştirin; bir Oğlak gibi analitik, sabırlı ve disiplinli davranın. Evren sizden aklınızı ve ruhunuzu bir ederek önce kendinize sonra insanlığa karşı sorumluluğunuzu yerine getirmenizi istiyor. Eski dünya yıkılırken yeni dünyada sizden yenilik istiyor. Yeni dünyaya ebeveynlerinizden getirdiğiniz travmaları taşımamanızı istiyor. Ayağınıza bağ olan ve sizi siz olmaktan alıkoyan bütün bağları koparın ve yeni sezonda kendi kanatlarınızla özgürce uçun.

1 Comment

Comments are closed.