8 Aralık İkizler Dolunayı’nda bizleri neler bekliyor?

8 Aralık’ta meydana gelecek İkizler Dolunayı burçlar için pek çok şeye gebe. Peki, 8 Aralık’taki İkizler Dolunayı’nda neler yaşanacak? Duygu Bay, Muhabbir için yazdı.

Duygu Bay – Dolunay zamanları çözümlenmelerle ilgilidir. Ay’ın ışığı, karanlıkta kalanları aydınlatır; en derindeki dürtüler ve duygulara kadar ulaşır ve artık saklanamazlar. İkizler burcunda gerçekleşen retro Mars kavuşumlu bu dolunay, hızlı bir zihinsel çözümlenmeye işaret ederken aynı zamanda şiddet temasını öne çıkarıyor.

Şüphesiz her birimiz bu yılı bir ömür gibi geçirdik ve hiçbirimiz 2022 yılına başladığımız kişi değiliz. Hayatlarımızın her alanında büyük değişimler yaşarken bazılarımız işimizi, bazılarımız sosyal çevremizi değiştirdik; bazılarımızın başından büyük aşklar, tuhaf ilişkiler geçerken bazılarımız miadını dolduran ilişkilere, ortaklıklara ve arkadaşlıklara bir anda son verdik. Bunlar olurken kimimiz yolumuzu bulduk, kimimiz ise kaybolduk.

Yanlışlardan vazgeçin

Şimdi, yolunu bulanlar için İkizler Dolunayı ve Mars enerjisi “harekete geçme zamanı” diyor. Fikrini ve zikrini bir edenler, ruh ve beden dengesini kuranlar, kendine ve dünyaya yukarıdan bakıp buradaki rolünü görebilenler için Mars enerjisi ateşleyici bir etki verebilir. Diğer taraftan, kendinden kaçanlar, yolunu kaybedenler ve hala akışta sürüklenenler için Mars, öfke ve şiddet duygusunu ateşleyecektir.

Dolunay etkisi kendini herhangi bir konuda öfkeyle gösteriyorsa bilin ki orada yanlış yaptığınız veya bırakmanız gereken bir şey var. İkizler, hızlı bir bilinç akışı ile ilgili olduğu için bu süreçte zihninizi ve sözlerinizi durdurmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu da zihninizi yormakla kalmayıp bilinçaltına ittiğiniz pek çok konuyu gün yüzüne çıkarabilir. Öfke patlamaları, patavatsızlıklar, kırıcı bir dil, hızlı kararlar kaçınılmaz olabilir. Böyle zamanlarda yapılacak en güzel şey, bir zihninizden geçenleri yazıya dökmek veya sizi iyi anlayan insanlarla sosyalleşmek ve iletişim kurmak olabilir.

Karar zamanı

Mental bir metamorfoz yaşıyorsunuz ve bu yılın bütün değişimleri zihninizde final yapıyor. Ay sonunda Güneş Oğlak burcuna geçerken ve Merkür Oğlak’ta retro yaparken artık yeni kararlarınızın ve davranışlarınızın sorumluluğunu almak zorunda kalacaksınız. Sorumluluğunu alacağınız kararlar ve davranışlar neler olacak? Mars’ın ateşini ve İkizler’in hızını ne için kullanacaksınız? Karar zamanı.