alt-J 15 Haziran’da İstanbul’da

Zorlu PSM, bu yaza damga vuracak isimleri PSM Loves Summer konser serisi ile açıkladı. Dünya müzik sahnesinin efsaneleşen isimleri bu yaz İstanbul’da Zorlu PSM sahnelerinde olacak.

Zorlu PSM, bu yaza damga vuracak isimleri PSM Loves Summer konser serisi ile açıkladı. Dünya müzik sahnesinin efsaneleşen isimleri bu yaz İstanbul’da Zorlu PSM sahnelerinde olacak.

Zorlu PSM’nin bu yaza damga vuracak PSM Loves Summer konser serisi Haziran ayında da hız kesmeden devam ediyor. 2012 yılında ilk albümleriyle Birleşik Krallık ve Avrupa’nın en prestijli müzik ödüllerinden biri olarak görülen Mercury Ödülü’nün sahibi, dünyanın en önemli festivallerinden Glastonbury’de Pyramid Stage’de sahne alan büyük isimlerden biri olan ve indie rock, indie pop, art rock ve folktronica türlerinde dünya çapında sevilen gruplar arasında yer alan alt-J, 15 Haziran’da PSM Loves Summer kapsamında Turkcell Sahnesi’nde sahne alacak!

2022 yılında çıkardıkları The Dream albümleri ve albümde yer alan U&ME single’ları ile yılın hitleri arasında yer alan alt-J, PSM Loves Summer kapsamında Türkiye’deki dinleyicileriyle bir kez daha buluşmak için İstanbul’a Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ne geliyor. Haziran ayında Avrupa turnesine çıkacak olan alt-J, indie rock, indie pop, art rock ve folktronica türlerindeki başarılı üretimleriyle 15 Haziran’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatacak.

Müzik kariyerine “GarageBand” ismiyle bir üniversite grubu olarak başlayan alt-J, İngiltere’nin Leeds şehrinde Gwil Sainsbury, Joe Newman, Gus Unger-Hamilton ve Thom Green tarafından 2007 yılında kuruldu.

Gerçek adını üçgen Δ sembolünün bilgisayardaki karşılığı alt + j tuş dizisinden alan grubun ilk albümleri An Awesome Wave, Mayıs 2012’de Avrupa’da, Eylül 2012’de Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürüldü. Joe Newman’ın ‘İlk albümümüzü kutlamaktan asla vazgeçmedik’ diyerek ifade ettiği albüm, 2012 yılında Mercury Ödülü‘nü kazandı. Efsanevi yönetmen Luc Besson’un yönetmenliğini yaptığı sinemanın kült filmlerinden Leon’a da ilham kaynağı olan albüm dünya çapında bir efsaneye dönüştü. İkinci albümleri This Is All Yours, 22 Eylül 2014’te yayınlandı ve Birleşik Krallık’ta doğrudan bir numaraya yükseldi. 2017’de üçüncü stüdyo albümleri Relaxer‘ı yayınlayarak parçalarında sıklıkla üçgenlere gönderme yapan alt-J, 15 Haziran Çarşamba akşamı 21.30’da PSM Loves Summer kapsamında Turkcell Sahnesi’nde sevenleriyle buluşacak.

alt-J konserinin biletleri passo.com.tr üzerinden satışta.

Bilet Fiyatları:

Genel Satış- Sahne Üstü Ayakta Fiyat: ₺591,00

Oturmalı Uzak Görüş Fiyat: ₺433,50

Oturmalı Kısıtlı Görüş Fiyat: ₺328,00