ArtIstanbul Feshane’ye nasıl gidilir?

Osmanlı döneminden Cumhuriyet’in 100. yılına ulaşan; eski adıyla Feshane-i Amire, yeni adıyla ArtIstanbul Feshane sanatseverlerin hizmetine girdi. Peki, ArtIstanbul Feshane nerede?

1833 yılında İstanbul’da fes ve yünlü kumaş fabrikası olarak II. Mahmut tarafından kurulan Feshane-i Amire’nin 2018 yılında başlanan restorasyonu tamamlandı ve 200 yıllık bu tarihî yapı bugün bir müzeye dönüştü. Restorasyon başlangıcından itibaren akıbeti merak edilen, 8 bin metrekarelik büyük alanda açılan ArtIstanbul Feshane, İstanbul’un kültür-sanat ihtiyacına cevap veren, halkla konuşan, İstanbul’un dünü ve bugününe seslenen etkinliklere ev sahipliği yapacak.

ArtIstanbul Feshane’ye nasıl gidilir?

Eyüpsultan ilçesi sınırlarında bulunan ArtIstanbul Feshane’nin tam olarak adresi Nişanca Mah. Yavedut Cad. Eyüpsultan/İstanbul şeklindedir. 39D – 50B – 55 – 55T – 99A hatlı otobüslerle ulaşımı sağlayabilirsiniz. Ayrıca Metrobüs’ün Ayvansaray durağında inip, kısa bir yürüyüşle ArtIstanbul Feshane’ye ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra T5 Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı’nın Feshane durağında inebilirsiniz.