Artweeks Akaretler’e rekor katılım

Akaretler Sıraevler’de düzenlenen Artweeks büyük bir ilgi ile tamamlandı.

artweeks akaretler

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi UBS ana sponsorluğunda, Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş’un organizasyonu ile gerçekleşen Artweeks Akaretler’in 7. Edisyonu sanatseverlere farklı disiplinlerden pek çok eser sundu.

Dünya’nın ve Türkiye’nin önde gelen galerileri ve değerli lokal kurumların katılımı ile Artweeks Akaretler 7. Edisyonu, önceki edisyonlarda olduğu gibi, Sıraevler’in benzersiz atmosferinde sanatseverlerle buluştu. Ön izleme ile birlikte 14 gün süren Artweeks Akaretler’de; 13 farklı mekanda, 26 Galeri, 1 müze seçkisi, 2 sanat platformu, 550’yi aşkın sanat eseri ve 300’ün üzerinde sanatçı yer aldı. 

Geleneksel pentür, heykel, enstelasyon sergilemelerinin yanı sıra, tekstil, miks-medya ve interaktif eserler de Artweeks Akaretler bünyesinde izlemeye sunuldu. 7.Edisyonu ile yeniden değerli sanat galerilerine, farklı platform ve kurumlara ev sahipliği yapan Artweeks Akaretler, yaklaşık 170.000 sanat severi etkinlikte ağırladı. Geçen sene katılan galerilerin hemen hemen hepsinin bu edisyonda da yer alması ile birlikte yeni galeriler de bu edisyona katılarak sanat piyasasında olan hareketliliğin devamına katkı sağladılar.

Artweeks@Akaretler’in 7. Edisyonuna katılan Katılımcı Galeriler arasında; Ambidexter, Anna Laudel, Art On, Bosfor, Büyükdere 35, DifoArt, Ferda Art Platform, Galeri 77, Galeri Nev, Krank Art Gallery, Labirent Sanat, Martch Art Project, Merkur, Mine Sanat Galerisi, Mixer, Onearc, Öktem Aykut, Pi Artworks, Pilevneli, Sanatorium, Taksim Sanat, The Empire Project, The Pill, Versus Art Project ve X-ist bulundu. Tüm katılımcı galerilerin yanı sıra, Doğançay Müzesi, İyilik İçin Sanat ve Mercado 

UBS, Bilgili Holding, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ, Beşiktaş Belediyesi, Samsung Galaxy, Jotun ve W İstanbul’un da desteklediği Artweeks Akaretler 7.Edisyon, şehrin merkezinde Sıraevler’in dinamik enerjisini, sanatın özeni ve durup izlemeye teşviğini bir araya getirerek keyifli bir prezentasyon sundu.

Artweeks Talks bu edisyonda da farklı disiplinlerden sanat söyleşilerine tanıklık etti. Globalde dijital yaklaşımlar, sanat piyasası ve yatırımları gibi konuları işleyen konuşmalarda; Levent Erden, Aylin Seçkin Georges, Ansen, Ahmet Sarı, Melike Bayık ve pek çok kanaat önderi ağırlandı.

Yves Rocher, Artweeks Akaretler 7.Edisyon’da sanat yolu ile toplumsal farkındalık adına bir yolculuğa adım attı.

Mekanlar, fikirler ve bunları temsil eden kimlikler arasındaki ilişkileri irdeleyen ve yapı çözümlü mekanlara özel enstelasyonlar üzerinde çalışan Sanatçı Gönül Nuhoğlu’nun Artweeks Akaretler’in yedinci edisyonuna özel, Yves Rocher çalışanlarından ve müşterilerinden toplanan geri dönüştürülebilir veya geri dönüştürülmüş atık ambalajlar ile hayata geçirdiği SEV, KORU, DÖNÜŞTÜR sanat üçlemesi bu farkındalığı tetiklemek amacıyla Akaretler Meydan’da hayat buldu. 55 Yves Rocher mağazasında geri dönüştürülebilir atık toplama kutularından gelen atıklar ile, Yves Rocher’nin bu projesi #SevKoruDönüştür mesajı ile harekete geçme mesajı verdi.