Babylon’da Ekim ayında neler var?

“Görmek için çok özlediğin birini, duymak için kavuşmanın neşesini” diyerek Eylül ayında yeni sezona kapılarını açan Babylon, katılımcılarını farklı sesler, yeni fikirler ve yeni keşiflerle buluşturmayı sürdürüyor.

Ekim ayı boyunca da farklı tarzlardan pek çok sanatçıyı sahnesinde ağırlamaya hazırlanan Babylon’da gerçekleşecek etkinliklerin biletlerine Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Açıldığı günden bu yana şehrin müzik anlayışını değiştirmesinin yanı sıra hem yerel hem de küresel müzik kültürünü yaşatan bir merkez haline getiren Babylon; Ekim ayında da müzik severlerin buluşma adresi olmayı sürdürüyor. “Görmek için çok özlediğin birini, duymak için kavuşmanın neşesini” diyerek başladığı yeni sezonunda müzik severlere kapısını açan Babylon, Ekim ayı boyunca; Vans Music Night: Kum, Hedonutopia, Balkan Wedding Party, Swing Planet, Frozen Clouds, Kendine Has Sunar: Nilüfer Yanya, Cemiyette Pişiyorum, Öncesi: Deli Gömleği, Hey! Douglas, Birkan Nasuhoğlu ve Melis Danişmend’i sahnesinde ağırlayacak.

Şehir ve caz kültürünü bir araya getiren, Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden Akbank Caz Festivali 32. yılında; Mehmet Uluğ Gecesi: Volkan Öktem #7, Ofer Mizrahi Trio, Portico Quartet, Tenderlonious ve Emma-Jean Thackray konserleriyle Ekim ayında da Babylon programında yer almayı sürdürüyor.

32.Akbank Caz Festivali: Mehmet Uluğ Gecesi: Volkan Öktem #7 // 04 Ekim Salı // 21.30

Mehmet Uluğ’u, aramızdan ayrılışının dokuzuncu yılında anmak için 4 Ekim akşamı Babylon’da buluşuyoruz. Akbank Caz Festivali’nin her edisyonunda düzenlediği Mehmet Uluğ Gecesi’nde sahne “Volkan Öktem #7”nin. Davul çalmaya ve konserler vermeye henüz 11 yaşında başlayan Öktem, 1980’lerden bu yana Tuna Ötenel’den Tarkan’a, Sertab Erener’den Aydın Esen’e sayısız müzisyene hem sahne hem stüdyoda eşlik etti. Habbecik, Laço Tayfa, Quartet Muartet, MadenÖktemErsönmez gibi çok yönlü gruplarda yer aldı. Müzik hayatı birikimiyle hazırladığı ilk albümü “#7”den ilk tekliyi Eylül ayında yayımlayacak olan Öktem, bu projesini Mehmet Uluğ Gecesi için 32. Akbank Caz Festivali’ne taşıyor. Albümdeki bestelerinin de yer alacağı repertuarını ilk kez festival kapsamında dinleyeceğimiz performansta; Ercüment Orkut, Barış Doğukan Yazıcı, Halil İbrahim Işık ve Serhat Şensesli’den oluşan ekibiyle sahnede olacak Volkan Öktem.

Ercüment Orkut: Tuşlular
Barış Doğukan Yazıcı: Trompet
Halil İbrahim Işık: Tuşlular ve trompet
Serhat Şensesli: Bas
Volkan Öktem: Davul

32.Akbank Caz Festivali: Ofer Mizrahi Trio // 05 Ekim Çarşamba // 21.30

Etnik melodilerin büyüsünü, duyumsal bir müzikal yaklaşımla kutlayan Ofer Mizrahi Trio, geleneksel sınırların yavaş yavaş ortadan kalktığı bir müzik icra ediyor. Disiplinler arası üretimlerini sürdüren Ofer Mizrahi, yaşamın türlü nüanslarını ve seslerin içgüdüselliğini keşfe çıkan bir müzik gezgini. Bestelerinde; müzisyenin kendi tasarımı olan, akustik ve elektronik sesleri bir araya getiren 24 telli The Whale Guitar’ına çello ve kontrbas eşliğiyle ayrıksı müzikal eğilimlerin bir diyaloğa girdiğine şahit oluyoruz. 2021’de beş şarkılık bir konser albümü yayımlayan Ofer Mizrahi Trio’nun ses paleti; Avrupa, Türkiye ve Hindistan’ın müzik kültürleri ve caz estetiğini pürüzsüz bir biçimde harmanlıyor. 5 Ekim akşamı Babylon sahnesinde üçlünün büyüleyici bir işitsel deneyim vadeden canlı performansına tanık olabilirsiniz.

Ofer Mizrahi: The Whale Guitar
Talia Erdal: Çello
David Michaeli: Kontrbas

32.Akbank Caz Festivali: Portico Quartet // 06 Ekim Perşembe // 21.30

Caz, electronica, ambient ve klasik müziği bir araya getirip melodik perküsyon hang drum’ı karakteristik bir yaklaşımla ses paletine yerleştiren Portico Quartet, 6 Ekim’de Akbank Caz Festivali kapsamında konuğumuz oluyor!

2005’te Londra’da aynı okulda müzik eğitimi alan dört arkadaş tarafından kurulan Portico Quartet, janr tanımlarından soyutlanmış müzikal arayışların izini sürüyor. Caz, electronica, ambient ve klasik müzik türlerinin etkisinde kariyerinin her dönemecinde kabuk değiştiren ve farklı sonik kimliklere bürünen kolektif, bugüne dek Real World, Ninja Tune, Gondwana Records gibi köklü plak şirketlerinden albümler yayımladı. 2007 tarihli çıkış albümleri “Knee-Deep in the North Sea”, aynı seneTime Out dergisi tarafından “Caz, Folk ve Dünya Müziği” kategorisinde yılın albümü olarak seçildi ve 2008’de Mercury Ödülleri’ne aday gösterildi. Melodik perküsyon hang drum’ı karakteristik bir yaklaşımla ses paletine yerleştiren Portico Quartet, yenilikçi ve sürükleyici enstrümantal kompozisyonlarının her biriyle başka bir serüvene koyuluyor âdeta. 6 Ekim akşamı Babylon sahnesinde dinleyeceğimiz İngiliz grup, kariyerinin belki de en üretken döneminde. 2021’e birbirinden farklı müzikal estetiklerin ürünü olan iki albüm birden sığdıran dörtlü, Mart 2022’de de dört şarkılık “Next Stop” kısaçalarını yayımladı.

Duncan Bellamy: Davul
Milo Fitzpatrick: Kontrbas
Jack Wyllie: Soprano ve Tenor Saksafonlar ve Elektronikler
Taz Modi: Hang ve Perküsyon

32.Akbank Caz Festivali: Tenderlonious // 07 Ekim Cuma // 21.30

22a plak şirketinin kurucusu, flütçü, saksafoncu, prodüktör ve DJ Ed “Tenderlonious” Cawthorne için gerçek bir müzik kâşifi tanımı yapmak hiç de abartılı olmaz. Türler arası serüvenler yarattığı farklı estetiklerdeki albümleriyle, İngiltere’nin caz ve yeraltı sahnelerinin yol gösterici figürlerinden biri oldu. Solo üretimlerinin yanı sıra grubu Ruby Rushton’la caz estetiğini Afrobeat, hip hop ve elektronik müzikle kesiştirmeye devam eden Tenderlonious, kariyeri boyunca farklı coğrafyaların müzikal geleneklerine yeni yorumlar getirdiği iş birliklerine imza attı. Pakistan’da Jaubi ile kaydettiği “Ragas From Lahore” ya da bu sene yayımlanan İtalyan DJ ve prodüktör Lorenzo Moressi eşlikli “Cosmica Italia” albümleri, multidisipliner yaklaşımının örneklerinden bazıları. Şapkasından ne zaman ne çıkaracağını kestirmenin asla mümkün olmadığı Tenderlonious, 7 Ekim gecesi Babylon sahnesinde.

Ed ‘Tenderlonious’ Cawthorne: Flüt ve soprano saksafon
Hamish Balfour: Klavye
Pete Martin: Bas
Tim Carnegie: Davul

32.Akbank Caz Festivali: Emma-Jean Thackray // 08 Ekim Cumartesi // 21.30

Londra’da yerleşik multi-enstrümantalist, prodüktör ve orkestra lideri Emma-Jean Thackray’in geçtiğimiz sene yayımladığı; kozmik temalara tutunan harika ilk albümü “Yellow”, caz geleneğini ışık tayfından geçiren, elektronik müziğin türlü ara sokaklarından hip hop’a uzanan ve funk damarı hiç tıkanmayan bir kayıt. 2020’de savurduğu iki kısaçaların ardından Warp Records bünyesinde kendi plak şirketi Movementt’ı hayata geçiren Thackray, çok sesli müziğinin temeline bitmek bilmeyen groove’u yerleştiriyor. İngiltere’nin fokurdayan yeni nesil caz dalgasının kendine özgü figürlerinden biri olarak parıldayan müzisyen, bestelerini bir mantra etrafında inşa ediyor: “Bedenini, zihnini, ruhunu kıpırdat.” Kayıtlarındaki canlı performans enerjisi, temaların ve partisyonların büyülü doğaçlamalarla genişlediği konserleriyle de dünya çapında pek çok festivalin gözde isimlerinden biri hâline gelen Emma-Jean Thackray, 8 Ekim akşamı Babylon sahnesinde.

Emma-Jean Thackray: Trompet ve synthesizer
Dougal William Tyler: Davul
Lyle Kabir Barton: Klavye
Matthew Gedrych: Bas

Vans Music Night: Kum // 13 Ekim Perşembe // 21.30

Alternatif rock, punk ve hip-hop türlerini kendine has bir ruhla harmanlayarak yerli sahnenin dikkat çeken isimleri arasına giren KUM, 13 Ekim’de Vans Music Night kapsamında konuğumuz oluyor!  İzmir, İngiltere ve İstanbul şehirleri arasında mekik dokuyarak hayatını geçiren Burkut Kum, nam-ı diğer KUM, 14 yaşında alternatif rock, post-punk ve trap türlerini harmanlayan deneysel Soundcloud rap topluluklarında yer alarak farklı isimler altında mixtape’lerini paylaştı. 16 yaşında müziğe ara vererek resme odaklanan sanatçı, İstanbul’a yerleşerek marangozhaneden çevirdiği stüdyosunda lokal ve dünyanın farklı ülkelerinden sanatçılarla sergiler düzenledi. Birkaç sene sonra İngiltere’ye geri döndü ve bu esnada tanıştığı Manchesterlı ikiliyle birlikte Badgirl$ grubunu kurdu. Soundcloud’da dinlenme sayısı pek de yüksek olmayan demo kısaçalarlarını yayımlayan grup; Sony UK ile anlaştı. Britpop, punk ve trap türlerini bir araya getiren grubun, söz yazarlığını ve prodüksiyonunu üstlenen KUM; 23 yaşına kadar 1 mixtape ve 3 tekli yayımladı, Rosalia, Machine Gun Kelly ve Bakar gibi sanatçıların ön grubu olarak sahne aldı. 2020’nin ortalarında gruptan ayrılarak Urla’ya geri döndü. Türkiye’de askerlik yaparken viral olan parçası “Düşmanlarıma” ile yerli sahnede hızlı bir çıkış yapan müzisyen, 2021’de çıkış albümü “Her Şey Çok Güzel Olacak”ı yayımladı.  Rock ve hip-hop’ın farklı türlerini birleştirirken, şarkıcı ve şarkı yazarı geleneğini de kendine has üslubuyla sürdüren KUM, Bedeviler ile sahne performanslarına devam ediyor.

Hedonutopia // 14 Ekim Cuma // 22.00

Melankolik melodilerin, deneysel elektronik ritimlere eşlik ettiği indie electronic ikilisi Hedonutopia 14 Ekim akşamı konuğumuz oluyor! İsmini “Arzu Ütopyası”ndan alan Hedonutopia, 2008’de İzmir’de bir araya geldi. 2016 yılında Radyo Boğaziçi’nin düzenlediği “Battle of the Bands”e katılan ekip, aldığı birincilik ödülü ardından ilk albümleri “Ucube Dizayn”ı aynı sene içerisinde yayımladı. 2017 senesinde, ikinci albümleri “Yarı Cennet”i paylaşan grup; üçüncü albümleri “Yakamoz Sandalı”nı 2018’in son aylarında yayımladı. Elektronik ritimler, uçuşan melankolik melodiler ve derinlikli vokaller eşliğinde geniş ölçüdeki deneysel üretimlerinin yer aldığı dördüncü albümleri “Arzu Ütopyası”, 2019’un Kasım ayında dinleyicileriyle buluştu. Özgün vokal stili ve canlı performanslarıyla dikkat çekerken, deneysel ve melankolik sularda gezinmeyi seven ikilisi Hedonutopia; son albümleri “Nergist”i 2021’de yayımladı. Grup, 2022’nin son aylarında yayımlacağı yedinci albümün hazırlıklarını yaparken Türkiye genelinde performanslarına devam ediyor.

Balkan Wedding Party // 15 Ekim Cumartesi // 21.30

Kolektif İstanbul’un ev sahipliği yaptığı Balkan Wedding Party, 15 Ekim Cumartesi akşamı konuğumuz oluyor!  Bugüne kadar attığınız bütün göbekleri unutturacak ve sizi zıvanadan çıkaracak bu gecede yengeler, görümceler, bacanaklar, enişteler, gerdan kıran eltiler, bıyık büken dayılar; punk, caz ve elektronik seslere bulanmış progresif düğün müzikleri eşliğinde dans pistinde buluşacak. 2006 yılından beri “Balkanatolia”, “Krivoto”, “Kerevet” ve “Pastırma Yazı” isimli dört albüm yayımlayan Kolektif İstanbul; caz ile funk altyapılarından beslenerek Anadolu ve Balkan müziğini farklı bir perspektifle harmanlıyor. Eğlenceli performanslarını dinleyiciyle buluşturmaya devam eden ekip, 2021 baharında beşinci stüdyo albümleri “Kısmet”i Avrupa’da ve Türkiye’de eş zamanlı olarak yayımladı. Tek bir müzik türü ile sınırlı kalmayı reddederek, türler arasında formlarla oynamayı tercih eden grup; Montreux Caz Festivali, Schleswig-Holstein Müzik Festivali, The Flow Festival, Fira Mediterrania gibi uluslararası festivallerde başarılı performanslar sergiledi. Samimi videolarıyla da öne çıkan ekip; saksafonda Richard Laniepce, vokalde Aslı Doğan, davulda Batuhan Baraç, suzafonda Ertan Şahin, tuşlularda Tamer Karaoğlu ve klarnette Talat Karaoğlu’dan oluşuyor.

Swing Planet // 16 Ekim Pazar // 20:00

1920’lerin caz ruhunu yaşayacağımız “Swing Planet” gecesi için 16 Ekim Pazar akşamı buluşuyoruz ve Swing Planet DJ’leriyle, Swing dönemi dans adımlarına eşlik ediyoruz.

Swing Planet Dans Stüdyosu: İstanbul merkezli dans stüdyosu Swing Planet; caz müziğin altın çağı kabul edilen Swing dönemi danslarından; Lindy Hop, Solo Jazz, Balboa, Shag dersleri veren bir stüdyo ve topluluk olarak yola çıktı. Otantik jazz danslarını öğretmek ve yaygınlaştırmak amacıyla eğitimler ve atölyeler düzenleyen topluluk, aynı zamanda partileriyle de dans severlerin buluşmalarına ev sahipliği yapıyor.

Frozen Clouds // 18 Ekim Salı // 21.30

Hardcore punk ve metalcore türlerindeki üretimleriyle tanıdığımız Frozen Clouds, yeni bir sound’a yelken açtıkları yeni albümleriyle 18 Ekim akşamı konuğumuz oluyor!  2013 senesinde kaykay yaparken tanışan 5 arkadaş tarafından kurulan Frozen Clouds, ilk yıllarında hardcore punk ve metal core türlerinde müzik yapmaya başladı. 2015’e kadar bir kısaçalar ve birkaç tekli yayımlayan grup, konserlerindeki yüksek enerjisiyle isminden söz ettirmeye başladı. 2017’de çıkış albümü “Palm Tree Oblivion”ı paylaşan Frozen Clouds, aynı sene Pentagram ile turneye çıktı. Ukraynalı metalcore grubu Jinjer ve Rus metalcore grubu Wildways ile Türkiye’de konserler veren ekip, sound’unda değişikliğe gitti. Elektronik elementler, banjo ve ukulele gibi akustik enstrümanlar ve temiz vokaller ekledikleri saf hardcore punk ve metalcore sound’larından uzaklaşan grup yeni bir albüm hazırlığında. Garaj etiketiyle çıkacak yeni albümleri “Kalbime İnanıcam”ın hazırlık sürecinde farklı disiplinlerden gelen Kum, Sami Baha, Kodes Kahra, 3pillie ve Akışka gibi sanatçılarla iş birliği yapan Frozen Clouds, albümü 13 Ekim’de dinleyicisiyle paylaşacak. Albümün ilk konseri için bir araya geleceğimiz gecede gruba; Kum, 3pillie, Akış Ka, Kodes Kahra ve Tan Babür konuk olarak eşlik edecek.

Kendine Has Sunar: Nilüfer Yanya// 19 Ekim Çarşamba //21:30

Indie pop ve rock türlerindeki gitar ağırlıklı sound’unu soul, caz ve psikedelia ile birleştiren İngiliz ve Türk asıllı yetenek Nilüfer Yanya; “Kendine Has Sunar” konserleri kapsamında 19 Ekim’de konuğumuz oluyor! “Small Crimes” ve “Keep on Calling” ile yakaladığı çıkışı “Baby Luv” ile devam ettiren Nilüfer Yanya; kısa sürede çıtayı yükselterek The xx, Broken Social Scene, Mitski ve Sharon Van Etten gibi sanatçılarla ile aynı sahneyi paylaştı. Hızla hayran kitlesini genişleten genç müzisyen; The Guardian, Pitchfork, The FADER, i-D, Noisey, Nylon ve BBC 6 Music gibi birçok önemli müzik platformundan övgüler aldı. Piyano ve çello dersleri alırken Pixies, The Libertines, Nirvana, The Strokes’un etkisi altına giren ve gitara yönelen Nilüfer Yanya; Nina Simone, Sade ve Jeff Buckley’nin yanı sıra Connan Mockasin ve King Krule gibi çağdaşlarından da ilham alıyor. Londralı müzisyen, gitarı ve yumuşak vokaliyle soul ve indie pop’u aynı noktada buluşturmayı başarıyor. Hemen hemen her an her yerde şarkı sözü yazdığını söyleyen Nilüfer Yanya, şarkılarında bazen çalınan bisikletini, bazen biten bir ilişkiyi anlatıyor. 2018’in ilk aylarında “Thanks 4 Nothing” kısaçalarını yayımlayan Nilüfer Yanya, ilk albümü “Miss Universe”ü 2019’da dinleyicisiyle paylaştı. Kendine özgü minimal sound’unu koruyarak müziğinde yeni arayışlara ve denemelere giden genç müzisyen; cüretkar ve progresif üretimlerinin yanı sıra, özgün stili ve görsel dünyasıyla da beğeni topluyor. Yanya, 2020’de dördüncü kısaçaları “Feeling Lucky?” ile geri dönmesinin ardından; geçtiğimiz Mart ayında yayımladığı yeni albümü “PAINLESS” turnesi kapsamında, Kendine Has desteğiyle gerçekleştireceği küçük Türkiye turnesiyle Ekim ayında İstanbul ve Ankara’da konser verecek.

Cemiyette Pişiyorum, Öncesi: Deli Gömleği // 20 Ekim Perşembe // 21.00

Yerli punk sahnesinin kült isimlerinden Cemiyette Pişiyorum ve öncesinde punk-grunge temelinde üretimleriyle sahnelere geri dönen Deli Gömleği ile 20 Ekim akşamı buluşuyoruz!

Cemiyette Pişiyorum – 2000 senesinde Beyoğlu’nda kurulan ve yolculuğu günümüze kadar süregelen Cemiyette Pişiyorum; Tolga Can Saygılı, Ali Trak ve Ali Özdemir’den oluşuyor. Alt kültür hikayelerini anlatan şarkılarıyla punk kökeninden fazla uzaklaşmadan zamanın ruhunu yoklamaya devam eden ekip; post grunge ve ska gibi türlerden beslendiği yer verdiği sound’uyla yerli punk camiasının önde gelen isimlerinden. 2002’de paylaştıkları “Çocuklar ve Gençler İçin Şarkı Demeti”yle beraber birçok albüm ve sayısız demo kaydeden Cemiyette Pişiyorum’un parçalarına hep beraber eşlik etmek için buluşuyoruz!

Deli Gömleği – 1999’un sonlarında Ankara’da kurulan Deli Gömleği, müzik hayatına İstanbul’da devam etti. Punk ve grunge temelinde birçok kayıt yayımlayan grup, günümüze kadar yurt içi ve yurt dışında farklı şehirlerde, festivallerde ve mekanlarda performanslar verdi. Yeni kadrosuyla dinamik performanslarına yeniden start veren Deli Gömleği, Cemiyette Pişiyorum öncesinde geceyi başlatıyor.

Hey! Douglas // 21 Ekim Cuma // 22.00

70’lerin psikedelik ve funk parçalarını disko sound’uyla harmanlayan Hey! Douglas ile 21 Ekim Cuma akşamı dans pistinde buluşuyoruz! Ankara çıkışlı hip-hop ikilisi Mode XL ile müzik dünyasına giriş yapan VEYasin, 2013’ten bu yana Hey! Douglas mahlasıyla solo projesine devam ediyor. 70’lerin ve 80’lerin psikedelik ve funk parçalarını elektronik dokunuşlarıyla ve disko sound’uyla harmanlayan Hey! Douglas; son zamanların başarılı solo projeleri arasında görülüyor. Psikedelik prodüksiyonlarındaki maharetini tekli remix’leri ve 2019 yılında yayımladığı ilk albümü “Marşandiz” ile dinleyicisine sundu. Kendine özgü sonik dünyasını canlı performanslarına yansıtan DJ ve prodüktör; setlerinde kesilmeyen bir groove eşliğinde kolektif bir dans deneyimine davet ediyor. Hey! Douglas, orkestrayla gerçekleştirdiği live performanslarında dinleyicisini hareketin hiç durmadığı bir dans pistinde buluşturuyor.

Birkan Nasuhoğlu // 27 Ekim Perşembe // 21.30

Folk etkisindeki parçalarıyla öne çıkan şarkıcı ve şarkı yazarı Birkan Nasuhoğlu, 27 Ekim’de konuğumuz oluyor! Solo üretimlerine 2017’de yayımladığı “Varsa Yoksa” teklisiyle başlayan Birkan Nasuhoğlu, güçlü şarkı yazarlığıyla dikkat çekiyor. Nasuhoğlu, şarkı sözlerinde olduğu gibi kayıt sürecinde de müziğinin olabildiğince samimi ve yalın olmasını önemsiyor. “Bi’ Fazla”, “Anlat Ona”, “Diken” gibi dinleyicileri tarafından sevilen parçaların sahibi olan müzisyen; Gökhan Türkmen, Elçin Orçun, Dilhan Şeşen gibi birçok farklı müzisyenle ortak çalışmalar yaptı. Üç yıllık bir sessizliğin ardından geçtiğimiz günlerde yeniden bir araya gelen Yedinci Ev grubunun da solistliğinin yanı sıra bütün parçalarının söz yazarlığı ve besteciliğini de üstlenen Birkan Nasuhoğlu, ilk solo albümü “ne çok şey birikti içimde”yi 11 Mart’ta paylaştı.

Melis Danişmend // 28 Ekim Cuma // 22.00

Şarkıcı, şarkı yazarı ve yazar Melis Danişmend’in sahnedeki 20. yılını kutlayacağı konseri için 28 Ekim akşamı buluşuyoruz! Kadıköylü yazar ve müzisyen Melis Danişmend, 2000’lerin ilk yarısında üçnoktabir grubuyla başladığı müzik hayatı boyunca “Daha Az Renk”, “Biraz Gülmek İstiyordum”, “Ve Ev” ismini taşıyan solo albümlerini yayımladı. Yazar kimliğiyle aralarında Radikal, Rolling Stone, InStyle, cnnturk.com, redbull.com’un da olduğu mecralarda çalışan ve kültür sanat programları sundu. “Büyüyemeyenler” isimli ilk kitabını geçtiğimiz Şubat ayında yayımlayan Danişmend, altı yıllık müzikal sessizliğine ara verdi ve “Neden” teklisini dinleyicisiyle paylaştı. Prodüktörlüğünü ve düzenlemesini mor ve ötesi’nden Burak Güven’in yaptığı bu kaydın arkasında yeni teklilerini yayınlamaya hazırlanan Melis Danişmend, halen Gazete Kadıköy’e yazıyor. Sahnedeki 20. Yılını Babylon konseriyle kutlayacak müzisyen, müzikal yolculuğunu taçlandırmış konuklarıyla sahnede olacak. Üçnoktabir kurucularından Mehmet Demirdelen’in davulda Melis Danişmend’e eşlik edeceği gecede, sürpriz konuklarla birlikte bir kutlama gecesi için bir araya geliyoruz.