Bataryası bavul gibi taşınabiliyor

Elektrikli scooter alanında Avrupa’nın pazar lideri olan İspanyol Silence, 2022 Motobike İstanbul Uluslararası Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı’nda yerini alacak olan Doğan Trend Otomotiv standında meraklılarıyla buluşuyor. Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle valiz gibi taşınabilen bataryası, yüksek standart donanım özellikleri ve kullanım kolaylığıyla scooter pazarına iddialı giriş yapan Silence’ın, fuarda sergileyeceği S01 ve S01 Basic motosiklet tutkunlarının en çok merak ettiği modellerin başında geliyor.

Elektrikli scooter alanında Avrupa’nın lider markası Silence, Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle Türkiye pazarına iddialı bir giriş yapmıştı. Silence, uzun ömürlü taşınabilir bataryaları, yüksek performansı ve teknolojisiyle 2022 Motobike İstanbul Uluslararası Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı’nda meraklılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Bu yıl satışa sunduğu S01 Basic ve S01 Standart modelleriyle oldukça geniş bir kitleye hitap eden Doğan Trend Otomotiv’in temsil ettiği Silence, kullanım kolaylığı ve mobilite ihtiyaçlarına yönelik devrim niteliğindeki yaklaşımıyla Türkiye’deki elektrikli scooter pazarını büyütmeyi hedefliyor. Fuarın en ilgi çekici modelleri olması beklenen Silence S01 Basic 89 bin 900 TL,  S01 Standart ise 114 bin 900 TL’lik fiyat etiketine sahip.

Her yere rahatlıkla taşınabilen lityum iyon batarya

Silence modelleri, gücünü lityum iyon bataryadan alıyor. 120 km’ye kadar menzil sunabilen bu batarya, su geçirmemesi ve -20’den +55 derecelere kadar hava sıcaklıklarına dayanıklı olmasının yanında 2 yıl garanti kapsamında satılıyor. Silence’ın en büyük farkı ise benzersiz kullanım kolaylığına sahip bataryasından geliyor. Öyle ki, selenin altında yer alan batarya kutusu (Power Battery Point) yerinden kolayca çıkartılarak tekerlekli bir valiz gibi rahatlıkla taşınabiliyor. Böylece batarya ev, işyeri, ofis, restoran gibi birçok noktada şarj edilebiliyor. Ayrıca, Silence bataryaları güneş enerjisiyle de şarj olarak çevreye maksimum katkı sağlıyor. 220 V ev tipi prizde 4,5 saatte tam şarj edilebilen batarya, hızlı şarjı da destekliyor.

Silence S01 Basic tasarımı ve teknolojisiyle fark yaratıyor

Silence’ın S01 Basic modeli, göz alıcı tasarımı ve keskin hatlarıyla bir elektrikli scooter’dan daha fazlasını vadediyor. 4,1 kWh bataryasıyla 5000 Watt’lık güç üreten S01 Basic, 85 km/s hıza (sınırlandırılmış) ulaşabiliyor. Rejeneratif CBS fren teknolojisine sahip S01 Basic’de sol manet hem ön hem de arka tekerleğe frenleme sağlarken, sağ manet sadece ön freni aktive ediyor. Aynı zamanda akü, frenlemeye ve şarj etmeye yardımcı olmak için rejeneratif fren sistemi devreye giriyor. S01 Basic’de, diğer tüm Silence modellerinde olduğu gibi otomatik geri vites özelliği ile Eco ve City olmak üzere iki farklı sürüş modu bulunuyor.

Silence S01 Standart performans ve uzun menzil bir arada

Eğlence, yüksek performans ve güvenliği aynı anda sunan Silence S01 Standart, 7000 Watt güç üreten 5,6 kWh’lık lityum iyon bataryasıyla 120 km’ye kadar menzil yapabiliyor. 100 km/s (sınırlandırılmış) maksimum hıza çıkabilen S01 Standart 85 cm’lik sele yüksekliğiyle çevik, manevra kabiliyeti yüksek ve kolay sürüş deneyimi sağlıyor. Geniş ekranı ve ikili koltuk düzeni bulunan S01 Standart, otomatik geri vites özelliği ve üç farklı sürüş moduyla da şehir içinde  benzersiz bir sürüş deneyimi yaşatıyor.