Birçok tür ‘Remotely Close’da buluşuyor

İstanbul ve Tel Aviv’den on dört müzisyeni bir araya getiren iş birliği albümü “Remotely Close”, 18 Şubat’ta tüm dijital platformlarda yerini alıyor. “Remotely Close”, farklı müzik türlerinde üretimleri bulunan on dört sanatçıyı, yedi şarkıda bir araya getiriyor. Komşu coğrafyalarda, birbirini besleyen seslerle büyüyen sanatçılar, ortak hislerden ilham alarak yaşadıkları toprakların müzikal mirasını şimdiki zamanın ruhuyla […]

İstanbul ve Tel Aviv’den on dört müzisyeni bir araya getiren iş birliği albümü “Remotely Close”, 18 Şubat’ta tüm dijital platformlarda yerini alıyor.

“Remotely Close”, farklı müzik türlerinde üretimleri bulunan on dört sanatçıyı, yedi şarkıda bir araya getiriyor. Komşu coğrafyalarda, birbirini besleyen seslerle büyüyen sanatçılar, ortak hislerden ilham alarak yaşadıkları toprakların müzikal mirasını şimdiki zamanın ruhuyla birleştiriyor.

Kayıtları pandemi koşullarında, çoğunlukla ev stüdyolarında gerçekleştirilen şarkıların prodüksiyonu da albümde yer alan müzisyenlere ait.

Albümde geleneksel sesler kadar çağdaş işlerden, yalnızlık, özlem ve neşeden izler bulunuyor. “Remotely Close” hip hop, caz, elektronik müzik gibi türlerin kesişiminde, Anadolu, Akdeniz ve Orta Doğu melodilerinin birbirinin içinde eridiği yerde dinleyicileri bekliyor.

Albümde yer alan sanatçılar ve track list:

1. Kutiman & Elif Çağlar – Silkyway

2. Boom Pam & Kemal Esen – Dostum

3. Liraz & Kamufle – Azizam

4. Ethnique Punch & The Uzi Navon Legacy – Medamem

5. Sefi Zisling & Çağrı Sertel – Purple Midnight

6. ZIV & Akkor – Under Sea

7. Alek Lee & Islandman – Strangers

“Remotely Close” İstanbul’dan HOOD Base ile Tel Aviv’den Nuweiba Records ve ArtIsrael tarafından hayata geçirildi. 18 Şubat’ta tüm dijital platformlarda yerini alacak olan albüm, 2022 yılı içinde +1 desteğiyle sınırlı sayıda plak olarak da yayımlanacak.