Bonobo, Volkswagen Arena’da müzikseverlerle buluşacak

Elektronik sahnenin en yetenekli isimlerinden biri olan İngiliz yapımcı, müzisyen ve DJ Simon Green, nam-ı diğer Bonobo, 9 Mart Perşembe akşamı “Fragments Live Tour” kapsamında Pozitif organizasyonuyla Volkswagen Arena’da müzikseverlerle buluşacak.

bonobo

3 Grammy adaylığı bulunan yapımcı, müzisyen ve DJ Simon Green, nam-ı diğer Bonobo, İngiltere doğumlu. Hampshire’da büyüyen sanatçı, özellikle ebeveynlerinin yönlendirmesiyle İngiliz folk müziğiyle oldukça iç içe bir çocukluk geçirdi. Bahçe ve garajlarında kimi zaman banjo ya da farklı enstrümanları çalan müzisyenlerin konuk olduğu partilerle civardaki herkesin müzik için bir araya geldiği bir evde büyüyen Simon Green, ilerleyen yıllarda hip-hop, alternatif rock ve hardcore gibi farklı türlerle de ilgilendi. Aynı anda birden fazla enstrümanı öğrenmeye ve efekt pedallarını kurcalamaya başlayan sanatçı Brighton’a taşınmasıyla birlikte geniş bir müzikal zenginlikle burun buruna geldi ve bu şehirde DJ’lik ve prodüksiyona yoğunlaşarak bir anlamda Bonobo’nun temellerini attı.

Elektronik sahnenin en yetenekli isimlerinden biri olan Bonobo, elektronik dans müziğini kimi zaman caz ve Afro ritimleri, kimi zaman Endonezya-Gamelan zilleri ve Avrupa disko ritimlerini harmanlayarak kendine özgü sound’unu oluşturdu. İngiltere’nin çağdaş müzik sahnesine en büyük armağanlarından biri olan Bonobo, dünyanın dört bir yanına uzanan müzikal yolculuğunun son halkası Fragments’i beş yıllık bir aranın ardından 2022 Ocak ayında dinleyicilerle buluşturdu. Deneyselliğe ve yeni fikirlere alan açan aynı zamanda sanatçının bugüne kadar duygusal anlamda en yoğun albümü olarak görülen Fragments’da trip-hop electronica, nu jazz ve lo-fi gibi türlerle iç içe geçiyor. Yaratıcılık ve ortak çalışmanın beslediği albümde; Jamila Woods, Joji, Kadja Bonet, Jordan Rakei, O’Flynn ve Miguel Atwood-Ferguson gibi isimlerle ortaklıklar yapan Simon Green, doğaya kaçışından da ilham alıyor.

Kendini müzikal konfor bölgesinin dışına çıkmaya zorlayan Bonobo, değişen kişisel zevkleri doğrultusunda farklı ve değişik synthesizer ve enstrümanlar kullanarak prodüksiyonlarını yeni seviyelere taşımaya devam ediyor. Özellikle, ekibiyle yaptığı canlı performanslarıyla  ile günümüzde elektronik müziğin öncülerinden biri olarak anılan Bonobo; Pozitif organizasyonuyla “Fragments Live Tour” kapsamında 9 Mart akşamı Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde dinleyicileriyle buluşacak. Takvimlere not edilecek gecenin biletleri 9 Aralık Cuma gününden itibaren Biletix, Mobilet ve BUGECE’de satışta.

Biletler;

https://www.biletix.com/etkinlik/2PO08/ISTANBUL/tr

https://mobilet.com/tr/event/16065/

https://bugece.co/tr/events/bonobo-2023-fragments-live-tour-03-09-23