Borusan Contemporary nerede? Nasıl gidilir?

Borusan Contemporary, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan beslenen sergiler, etkinlikler ve eğitim programlarına yer veren, sipariş yoluyla yeni sanat üretimini ve sanat yazımını destekleyen çok platformlu bir güncel sanat kurumudur.

Kurumun 2011’den bu yana yürüttüğü faaliyetlerin belirleyici özelliği, fotoğraf, video, ses, ışık ve yazılım tabanlı teknolojileri sanat pratiğine dahil eden uluslararası sanatçılara ve en geniş tanımıyla yeni medya sanatına odaklanmasıdır.

Sergiler ve etkinlikler, Borusan Holding’in yönetim binası olan Perili Köşk’te gerçekleştirilmektedir. Bu konumlandırma sayesinde ofis ortamı içinde özgün bir sanat merkezi yaratılarak iş dünyasında yenilikçi ve yaratıcı bir model oluşturuldu.

Borusan Contemporary Blog, koleksiyonda eserleri bulunan sanatçıların çalışmaları üzerine kapsamlı analizlerin yayınlandığı bir dijital mecra olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Güncel sergilere paralel düzenlenen etkinlikler, iş birliği yapılan küratör ve sanatçıların ele aldığı temaları farklı disiplinlerin bakış açılarıyla buluşturarak izleyicilere yenilikçi yorumlama olanakları sağlamaktadır sağlıyor.

Borusan Contemporary Art Store, sergi ve etkinliklerle bağlantılı yayınların yanı sıra hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden seçkisiyle kitapseverlerin uğrak noktası. Perili Köşk’ün ikinci katındaki Müze Café’nin İstanbul Boğazı’na hâkim manzarası Borusan Contemporary ziyaretçileri için keyifli bir mola imkânı sunuyor.

Borusan Contemporary, hafta sonları 10:00-19:00 saatleri arasında açık olup son ziyaretçi kabulü 18:00’de yapılabiliyor.

Borusan Contemporary’ye nasıl gidilir?

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan Borusan Contemporary, Rumeli Hisarı, Balta Limanı Hisar Cd. No:5, Sarıyer adresindedir. İETT’nin ‘Rumeli Hisarı’ durağından geçen 22, 22RE, 40 ve 40T hatlı otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir.