Borusan Sanat’ta bu hafta (13-16 Mayıs)

Borusan Sanat, Mayıs ayında verdiği konserlere devam ediyor.

borusan sanat

16 Mayıs Salı günü JACK Quartet Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üzerinden sunulan konser kayıtları ise dinleyicileri müzikle buluşturmaya devam ediyor.

New York’tan gelen çağdaş müzik esintisi

Yeni eserler icra etme ve repertuvara alma, duyulmamış bestecilere ses verme ve çağdaş klasik müziğe karşı her zamankinden daha büyük bir açıklık duygusu geliştirme misyonlarına sarsılmaz derecede bağlı olan New Yorklu JACK Quartet, heyecan verici müzik repertuvarından bir seçkiyle 16 Mayıs Salı günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde olacak.

JACK QUARTET

16 MAYIS 2023 Salı 21.00

BORUSAN MÜZİK EVİ

CHRISTOPHER OTTO keman

AUSTIN WULLIMAN keman

JOHN PICKFORD RICHARDS viyola

JAY CAMPBELL viyolonsel

borusansanat.tv’de konser yayınları devam ediyor

Borusan Sanat, konser deneyimini dijitale taşıyan platformu borusansanat.tv ile birbirinden değerli sanatçıların yer aldığı konserleri izleyenlere ulaştırmaya devam ediyor. Her hafta müzikseverlere keyifli bir program sunan platformda, 13 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de Timuçin Şahin’s Flow State konserinin kaydı yayınlanacak. 14 Mayıs Pazar günü saat 11.30’da ise Emilia Hoving yönetimindeki BİFO’nun trompet sanatçısı Manuel Blanco’ya eşlik ettiği konserin kaydı borusansanat.tv’de izleyicileriyle buluşacak. Konserlerin öncesinde, konser öncesi yapılan söyleşi ve röportajlar ekranlarınızda olacak.

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

TİMUÇİN ŞAHİN’S FLOW STATE

13 Mayıs 2023 Cumartesi 20.00

Timuçin Şahin 7 telli perdesiz & 6 telli perdeli elektrik gitarlar

Cory Smythe piyano

Reggie Washington bas

Sean Rickman davul

Back on Stage (BoS) ile konser öncesi söyleşi

19.30-20.00

New York Times’ın “Usta bir gitarist ve harikulade bir besteci” diye tanımladığı Şahin; Sean Rickman, Cory Smythe ve Reggie Washington gibi caz ve doğaçlama dünyasının önemli isimleriyle oluşturduğu Timuçin Şahin’s Flow State grubu ile Borusan Müzik Evi’nde heyecan verici bir konsere imza atıyor.

BİFO & MANUEL BLANCO 

14 Mayıs 2023 Pazar 11.30

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

Emilia Hoving şef

Manuel Blanco trompet

Aydın Büke ve Serhan Bali ile konser öncesi söyleşi

11.00-11.30

BİFO’nun bu konserdeki solisti pek çok prestijli yarışmanın birincisi trompet sanatçısı Manuel Blanco. Sibelius, Hummel ve Schumann’ın yapıtlarından oluşan bu programda BİFO’yu, Critics’ Spurs Prize’a layık görülen Emilia Hoving yönetiyor.