Borusan Sanat’ta bu hafta (16-24 Mayıs)

Borusan Sanat, Mayıs ayında verdiği konserlere devam ediyor.

borusan sanat

16 Mayıs Salı günü JACK Quartet Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. 25 Mayıs Perşembe günü ise BİFO, vefatının 15. yılında Leyla Gencer’i Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde vereceği unutulmaz bir konserle anıyor. Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üzerinden sunulan konser kayıtları ise dinleyicileri müzikle buluşturmaya devam ediyor.

New York’tan gelen çağdaş müzik esintisi

Yeni eserler icra etme ve repertuvara alma, duyulmamış bestecilere ses verme ve çağdaş klasik müziğe karşı her zamankinden daha büyük bir açıklık duygusu geliştirme misyonlarına sarsılmaz derecede bağlı olan New Yorklu JACK Quartet, heyecan verici müzik repertuvarından bir seçkiyle 16 Mayıs Salı günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde olacak.

BİFO ile Leyla Gencer’in anısına unutulmaz bir gece

Borusan Sanat, her sene olduğu gibi bu yıl da Leyla Gencer anısına bir konser gerçekleştirecek. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), vefatının 15. yılında Leyla Gencer’i 25 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde vereceği konserle anıyor. BİFO ve birbirinden değerli konuk solistler, Leyla Gencer’in anısına bir araya gelerek muhteşem bir geceye imza atacak. 19. yüzyılda G. Bellini ve G. Verdi’yle birlikte İtalyan Romantik opera üslubunu yaratan en önemli bestecilerden biri olan Giochiano Rossini’nin büyük ölçekli iki dinsel yapıtından biri olan Stabat Mater, bu özel konserde dinleyiciyle buluşacak. Koreli koloratur soprano Jay Yang, 2018 yılında Leyla Gencer Şan Yarışması’nda birincilik ödülü kazanan, aynı zamanda BİFO Özel Ödülü ve Leyla Gencer Halk Ödülü’ne de layık görülen mezzosoprano Ezgi Karakaya, başarılı İngiliz tenor Theodore Browne ve dünya sahnelerinde önemli rolleri başarıyla seslendiren bas bariton Burak Bilgili’yi dinleme fırsatı bulunacak. Solistlerle birlikte Jozef Chabroň yönetimindeki Slovakya Filarmoni Korosu’nun konuk olacağı konserde BİFO’yu Carlo Tenan yönetecek.

JACK QUARTET

16 MAYIS 2023 SALI 21.00

BORUSAN MÜZİK EVİ

CHRISTOPHER OTTO keman

AUSTIN WULLIMAN keman

JOHN PICKFORD RICHARDS viyola

JAY CAMPBELL viyolonsel

LEYLA GENCER ANISINA: ROSSINI – STABAT MATER

25 MAYIS 2023 PERŞEMBE 20.00

ZORLU PSM TURKCELL SAHNESİ

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI

CARLO TENAN şef

JAY YANG soprano

EZGİ KARAKAYA mezzosoprano

THEODORE BROWNE tenor

BURAK BİLGİLİ bas bariton

SLOVAKYA FİLARMONİ KOROSU

JOZEF CHABROŇ koro şefi

ROSSINI Stabat Mater, solo quartet, koro ve orkestra için

AYDIN BÜKE ve ZEYNEP ORAL ile konser öncesi söyleşi

19.00-19.30, Sky Lounge / Zorlu PSM

borusansanat.tv’de konser yayınları devam ediyor

Borusan Sanat, konser deneyimini dijitale taşıyan platformu borusansanat.tv ile birbirinden değerli sanatçıların yer aldığı konserleri izleyenlere ulaştırmaya devam ediyor. 21 Mayıs Pazar günü saat 11.30’da ise Carlo Tenan yönetimindeki BİFO’nun piyanist Denis Kozhukhin’e eşlik ettiği konserin kaydı borusansanat.tv’de izleyicileriyle buluşurken, geçtiğimiz hafta yayınlanan Timuçin Şahin’s Flow State konserinin kaydı, bu hafta da izlenebilecek. Konserlerin öncesinde, konser öncesi yapılan söyleşi ve röportajlar da ekranlarınızda olacak.

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

BİFO & DENIZ KOZHUKHIN

21 Mayıs 2023 Pazar 11.30

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

Carlo Tenan şef

Deniz Kozhukhin piyano

Aydın Büke ve Serhan Bali ile konser öncesi söyleşi

11.00-11.30

Başarılı piyanist Denis Kozhukhin, Brahms’ın en melodik ve sevilen yapıtlarından 1. Piyano Konçertosu’na eşsiz bir yorum getiriyor. Carlo Tenan yönetimindeki BİFO ise Beethoven’ın Pastoral Senfoni’sini incelikli bir yorumla izleyiciyle buluşturuyor.