Borusan Sanat’ta bu hafta (18 Haziran)

Borusan Sanat, sezon boyunca yıldız şef ve solistleri ağırladığı konserlerine kısa bir ara verirken, çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üzerinden sunduğu konser kayıtları ile dinleyicileri müzikle buluşturmaya tüm hızıyla devam ediyor.

borusan sanat

borusansanat.tv’de konser yayınları tüm hızıyla devam ediyor

Birbirinden farklı müzik türlerini ve yepyeni yorumlarla çevrili performansları çevrimiçi platformu borusansanat.tvde buluşturan Borusan Sanat, konser yayınlarını müzikseverlere ulaştırmaya devam ediyor. Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşen, besteci Şevket Akıncı’nın sanatçı dostlarıyla birlikte Dünyada Saat Kaç ve Escher Chronicles albümlerinden bir seçki sunduğu konser, borusansanat.tv’de yayınlanmaya devam ediyor. Ayrıca 18 Haziran Pazar günü saat 11.30’da Patrick Hahn’ın BİFO’yu yönettiği konserin kaydı borusansanat.tv’de yayında olacak.

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

BİFO & PATRICK HAHN 

18 Haziran 2023 Pazar 11.30

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI

PATRICK HAHN şef

F. SCHMITT Salome Trajedisi, op.50 (1910)

A. BRUCKNER Senfoni No.4 (Romantik), Mi bemol Majör (1878/80 vers.)

Serhan Bali ile konser öncesi söyleşi

11.00-11.30

Kendi kuşağının adından en çok söz ettiren şeflerinden biri olarak kabul edilen Patrick Hahn, iki sezon boyunca sürekli konuk şefi olduğu BİFO ile yeniden sizlerle. Hahn yönetimindeki BİFO, bu konserde Schmitt’in Salome Trajedisi’ni ve Romantik dönemin ustalarından Bruckner’in, “Romantik” lakaplı 4. Senfoni’sini yorumluyor.