Borusan Sanat’ta bu hafta (2-10 Aralık)

Borusan Sanat, hazırladığı keyifli konser programıyla Aralık ayını coşkuyla karşılıyor.

borusan sanat

Borusan Müzik Evi, heyecan verici repertuvarlarıyla 2 Aralık Cuma günü saat 21.00’de Esra Berkman ile Lilian Tonella Tüzün ikilisini ve 3 Aralık Cumartesi günü saat 21.00’de Rembrandt Trio’yu ağırlarken 10 Aralık Cumartesi günü saat 21.00’de ise 34. Nova Muzak serisi kapsamında Giant Swan’i konuk edecek. BİFO ise 8 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de gerçekleşecek konserinde Sascha Goetzel yönetiminde başarılı viyolonselci Gautier Capuçon’a eşlik edecek.

Çağdaş teknikleriyle Kanun Piyano İkilisi, Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor 

Esra Berkman ve Lilian Tonella Tüzün ikilisinin yeni albümü “New Music for Kanun and Piano”, Borusan Müzik Evi’nde müzikseverlerle buluşuyor. Yüzyıllar önce farklı kıtalarda doğan ve kendi müzik dünyalarının değerli temsilcileri olan piyano ve kanun, 21. yüzyılın çağdaş teknikleriyle ele alınan yeni müzik dilleriyle 2 Aralık Cuma günü saat 21.00’de Müzik Evi sahnesinde olacak.

Cazı klasikle buluşturan Rembrandt Trio, Borusan Müzik Evi’nde

Rembrandt Trio’nun, ilk teklisi “Melodie Antique, dinleyenleri müziğin farklı dönemlerine götürerek onlara sürükleyici bir hikâye sunuyor. Birçok farklı müzik kültürüyle yolu kesişen Rembrandt Trio, heyecan verici repertuvarıyla 3 Aralık Cumartesi günü saat 21.00’de Müzik Evi sahnesinde müzikseverlerle bir araya gelecek.

BİFO’nun ortak siparişi olan Auerbach’ın Çello Konçertosu Türkiye’de ilk defa seslendiriliyor

21. yüzyılın viyolonsel elçisi, Louis Vuitton Vakfı’nda kurduğu “La Classe d’Excellence de Violoncelle” ile genç nesle birikimlerini aktaran Gautier Capuçon, BİFO’nun konuğu olarak İstanbul’a geliyor. BİFO’nun ortak siparişi ile yazılan ve ilk kez Ocak ayında Münih’te seslendirilen Lera Auerbach’ın “Diary of a Madman” başlıklı yapıtının Türkiye prömiyeri, 8 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek. Bu heyecan verici akşamda BİFO, konuk onursal şefi Sascha Goetzel yönetiminde müzik tarihinin en çarpıcı örneklerinden biri olan, Igor Stravinsky’nin Bahar Ayini yapıtını seslendirecek.

Borusan Sanat’ın sezon boyu düzenlediği tüm konserlerin biletlerine passo.com.tr, Passo mobil uygulaması ve Passo perakende satış noktalarından erişilebilecek. PDF bilet ve konser özelinde mobil cihazlardan belirlenen karekod gibi dijital bilet seçenekleriyle etkinliklere girilebilecek.

ESRA BERKMAN & LILIAN TONELLA TÜZÜN

KANUN & PİYANO DUO

2 ARALIK 2022 Cuma 21.00

BORUSAN MÜZİK EVİ

REMBRANDT TRIO

3 ARALIK 2022 Cumartesi 21.00

BORUSAN MÜZİK EVİ

BİFO & GAUTIER CAPUÇON 

8 ARALIK 2022 PRŞ 20.00

ZORLU PSM TURKCELL SAHNESİ

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI

THOMAS RÖSNER şef

DANIEL BEHLE tenor

AYDIN BÜKE ve SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi
19.00-19.30, Meydan Fuaye / Zorlu PSM

AUERBACH Diary of a Madman*

STRAVINSKY Bahar Ayini

* Borusan İstanbul Filarmoni, Chicago Senfoni ve Stockholm Kraliyet Filarmoni’nin ortak siparişi

NOVA MUZAK #34 GIANT SWAN

10 ARALIK 2022 Cumartesi 21.00

BORUSAN MÜZİK EVİ