Borusan Sanat’ta bu hafta (25-28 Mayıs)

Borusan Sanat, sezona unutulmayacak bir konserle ara veriyor.

borusan sanat

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 25 Mayıs Perşembe günü Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde vereceği unutulmaz bir konserle, vefatının 15. yılında Leyla Gencer’i anıyor. Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üzerinden sunulan konser kayıtları ise dinleyicileri müzikle buluşturmaya devam ediyor.

BİFO, Rossini’nin Stabat Mater’iyle Leyla Gencer’i anıyor

Borusan Sanat, her sene olduğu gibi bu yıl da Leyla Gencer anısına bir konser gerçekleştirecek. BİFO, 25 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde vereceği konserde, Giochiano Rossini’nin büyük ölçekli iki dinsel yapıtından biri olan Stabat Mater’i seslendirecek. BİFO ve birbirinden değerli konuk solistler, muhteşem bir geceye imza atacak. Koreli koloratur soprano Jay Yang, 2018 yılında Leyla Gencer Şan Yarışması’nda birincilik ödülü kazanan, aynı zamanda BİFO Özel Ödülü ve Leyla Gencer Halk Ödülü’ne de layık görülen mezzosoprano Ezgi Karakaya, başarılı İngiliz tenor Theodore Browne ve dünya sahnelerinde önemli rolleri başarıyla seslendiren bas bariton Burak Bilgili, değerli performanslarıyla bu özel konserde dinleyiciyle buluşacak. Solistlerle birlikte Jozef Chabroň yönetimindeki Slovakya Filarmoni Korosu’nun konuk olacağı konserde BİFO’yu Carlo Tenan yönetecek.

LEYLA GENCER ANISINA: ROSSINI – STABAT MATER

25 MAYIS 2023 PERŞEMBE 20.00

ZORLU PSM TURKCELL SAHNESİ

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI

CARLO TENAN şef

JAY YANG soprano

EZGİ KARAKAYA mezzosoprano

THEODORE BROWNE tenor

BURAK BİLGİLİ bas bariton

SLOVAKYA FİLARMONİ KOROSU

JOZEF CHABROŇ koro şefi

ROSSINI Stabat Mater, solistler, koro ve orkestra için

AYDIN BÜKE ve ZEYNEP ORAL ile konser öncesi söyleşi

19.00-19.30, Sky Lounge / Zorlu PSM

borusansanat.tv’de konser yayınları devam ediyor

Borusan Sanat, konser deneyimini dijitale taşıyan platformu borusansanat.tv ile birbirinden değerli sanatçıların yer aldığı konserleri izleyenlere ulaştırmaya devam ediyor. 27 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de Anıl Eraslan “Dream Works” konserinin kaydı, borusansanat.tv’de yayına girecek.  28 Mayıs Pazar günü saat 11.30’da ise Borusan Quartet’in, Türkiye’nin en önde gelen solistleri olan sanatçı dostlarıyla bir araya geldiği konserin kaydı, borusansanat.tv’de izleyenlerle buluşacak. Konserlerin yanı sıra konser öncesi söyleşiler de ekranlarınızda olacak.

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

ANIL ERASLAN “DREAM WORKS”

27 Mayıs 2023 Cumartesi 20.00

Şevket Akıncı gitar

Anıl Eraslan viyolonsel

Volkan Ergen perküsyon

Elif Canfeza Gündüz kemençe

Zeynep Ayşe Hatipoğlu viyolonsel

Zeynep Kaya ses

Alper Maral bas trombon

Merve Salgar tanbur

Tolga Tüzün piyano

Back on Stage (BoS) ile konser öncesi söyleşi

19.30-20.00

Dream Works; rüya, doğaçlama ve film arasındaki ilişkileri temel alan uzun soluklu bir belgesel projesinin parçası olan deneysel bir müzik topluluğu. Anıl Eraslan ve Dream Works, bu konser ile deneysel müziğin tüm renklerini sunan albümlerini izleyiciyle buluşturuyor.

BORUSAN QUARTET

28 Mayıs 2023 Pazar 11.30

Borusan Quartet 

Cem Akçora korno

Sertan Sancar korno

Ferhat Göksel klarnet

Sezai Kocabıyık obua

Serhan Bali ile konser öncesi söyleşi

11.00-11.30

BİFO solistleri Cem Akçora, Sertan Sancar, Ferhat Göksel ve Sezai Kocabıyık, Borusan Quartet’le birlikte klasik dönemden romantik döneme bir yolculukta, oda müziği repertuvarının usta bestecilerce yazılmış eserleriyle sezona veda ediyor. Mozart, Beethoven ve Brahms’ın yapıtları, sanatçıların incelikli ve dinamik yorumlarıyla buluşuyor.