Bulgari Hotel Roma açılıyor

Bulgari Hotels & Resorts tarafından bugün yapılan bir açıklamayla Bulgari Hotel Roma’nın 9 Haziran 2023 günü açılacağı duyuruldu.

Bulgari Hotels roma

Piazza Augusto Imperatore No. 10 adresindeki yeni otel Bulgari Hotels & Resorts koleksiyonunun dokuzuncu mücevheri olacak ve hem Bulgari’nin hem de şehrin tarihine muhteşem bir kilometre taşı ekleyecek.

Bulgari Hotels & Resorts koleksiyonunda Bulgari Hotel Roma’nın yanı sıra Milano, Londra, Paris, Dubai, Pekin, Şanghay ve Bali otelleri ile bir süre önce açılan Bulgari Hotel Tokyo yer alıyor. Maldivler ve Miami (2025) ile Los Angeles (2026) ise önümüzdeki yıllar için planlanan destinasyonlar olarak duyuruldu.

Bulgari CEO’su Jean-Christophe Babin otelin açılışı hakkında, “Bulgari Hotel Roma’nın açılışı Bulgari için gerçek bir kilometre taşını ifade ediyor. Misafirlerimizi nihayet markamızın doğum yeri ve kuruluşundan bu yana tüm muhteşem mücevher kreasyonlarımıza ilham kaynağı olan bu şehirde ağırlayabileceğiz. Bulgari Hotel Roma olağanüstü işçilik, değerli malzemeler, çağdaş ama zamansız İtalyan tasarımı, mükemmellik ve ihtişam gibi tüm marka değerlerini yansıtan gerçek bir lüks otelcilik mabedi olacak. Böylesine olağanüstü bir otel açacağımız için çok heyecanlıyız. Bulgari Hotel Roma’nın Ebedi Şehirdeki Romalı Mücevher ve Otelcilik markasının yarattığı en mükemmel lüks deneyim olarak parlayacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz.” yorumunu yaptı.

Yeni Bulgari Hotel Roma’nın Genel Müdürü Vincenzo Falcone ise “Bulgari’nin doğduğu şehirdeki ilk oteli ve Bulgari Hotels and Resorts koleksiyonunun yeni amiral gemisi olan Bulgari Hotel Roma’nın yönetimini üstlenmekten büyük bir onur duyuyorum. Bulgari Hotel Roma mükemmel bir şekilde yenilenen tarihi binası, Roma’nın kalbindeki seçkin konumu, değerli iç tasarımı, Niko Romito imzalı gastronomi deneyimleri ve 360° Roma manzaralı olağanüstü çatı terası gibi ortak alanlarıyla dünyanın en iyi otellerinden biri olmaya aday. Ben de ekibimle birlikte misafirlerimize en üstün hizmet ve konaklama deneyimini yaşatmayı taahhüt ediyorum.” yorumunu yaptı.

Markanın Campo Marzio semtinin tam kalbinde, Piazza Augusto Imperatore’de inşa edilen yeni Roma oteli, Via del Corso ve Via del Babuino’ya, simgesel İspanyol Merdivenlerine ve Bulgari’nin Via dei Condotti’deki tarihi butiğine kısa bir yürüyüş mesafesinde stratejik bir konumda bulunuyor.

Adını İmparator Augustus’tan alan Piazza’da imparatorun kendisi tarafından yaptırılan Roma tarihinin en simgesel anıtlarından ikisi yer alıyor: Augustus’un mezarını içeren Mozole ve saltanatı sırasında getirdiği barışı temsil eden Ara Pacis anıtı.

Bulgari Hotel Roma’ya ev sahipliği yapan bina ise 1936-1938 yılları arasında inşa edildi ve 1950’de İtalya Başbakanı Alcide De Gasperi tarafından açıldı. Bir süre önce restore edilen Mozolenin tam karşısında konumlanan bu tarihi bina rasyonalist mimari akımının Roma’daki en nadide örneklerinden birini temsil ediyor.

Mimar Vittorio Ballio Morpurgo tarafından tasarlanan ve freskler, mozaikler ve heykellerle dekore edilen binanın anıtsal modern mimarisi koyu sarı traverten mermer ve yanık kırmızı tuğla gibi geleneksel Roma malzemeleri ve renklerinin kullanımıyla vurgulanıyor. Binanın titiz rasyonalist mimari cazibesi Antonio Barrera’nın via della Frezza’daki atriyumda da görülen ve Augustus Mozolesinin farklı görünümlerini sunan freskleriyle dengeleniyor. Güney cephesini ise Ferruccio Ferrazzi’nin Roma’nın kuruluş efsanesini kendi yorumuyla betimlediği 70 metrekarelik bir mozaik süslüyor.

Binanın ön cephesinde görkemli bir çeşmenin tepesindeki bir kitabede “İmparator Augustus’un ruhu burada havada uçuyor” yazısı yer alıyor.

Yeni Bulgari Hotel Roma ile İmparator Augustus’un vizyonu ve tarihsel dönemi arasındaki bu benzersiz bağlantı, otelin içinde farklı yerlerde görülen çeşitli stilistik seçimlerle vurgulanıyor. Değerli Torlonia koleksiyonundan İmparator Augustus’u temsil eden orijinal bir heykel otelin giriş holünde yer alırken antik Roma’da zenginlik ve gücün simgesi olan beyaz traverten ve renkli mermerler bolca kullanılıyor.

Dünyadaki diğer Bulgari otellerinde olduğu gibi Bulgari Hotel Roma’nın mimari projesi ve iç tasarımı da yine İtalyan mimarlık ve iç tasarım firması ACPV ARCHITECTS Antonio Citterio Patricia Viel tarafından üstlenildi. Otelin iç tasarımında Roma İmparatorluğu döneminde kullanılan taşların titizliği ile binanın sade mimari unsurlarıyla kontrast yaratan zengin dokular zarif bir denge oluşturuyor.

Binanın restorasyonunda Bulgari’nin üstün zanaatkarlık ve sanat uzmanlığıyla lüks mücevherler yaratırken uyguladığı aynı titiz yaklaşım benimsendi. Banyolardaki el yapımı mozaik rozetler, Bulgari’nin ikonik desenlerinden ilham alan özel üretim duvar döşemeleri ve otelin farklı alanlarını süsleyen el yapımı Murano kristalleri ve lambaları gibi sayısız tasarım detayından her biri İtalyan üretiminin mükemmelliğini yansıtıyor.

Otelde çoğu süit olmak üzere 114 oda yer alıyor. Beyaz, sarı, kırmızı ve yeşil olmak üzere dört farklı renk paletiyle dekore edilen odalardan her biri ya Piazza Augusto Imperatore’ye ya da eski tarz bir cazibeye sahip tipik bir Roma sokağı olan Via della Frezza’ya bakıyor.

İkinci katta yer alan ve otelin hemen karşısındaki Augustus Mozolesinin muhteşem manzarasına bakan 300 m2 büyüklüğündeki Bulgari Süit, Roma’nın tarihi merkezinin tam kalbinde huzurlu bir cennet sunuyor. Antonio Citterio’nun Flexform ve Maxalto koleksiyonlarından ünlü mobilyalar ve Venedikli tekstil üreticisi Rutelli’nin özel üretim duvar döşemeleriyle dekore edilen bu geniş süit, büyük bir yatak odası, bir yaşam alanı ve özel bir yemek odasıyla konuklara “krallara layık” bir konaklama deneyimi vadediyor.

Bulgari Süitin yatak odasında zarif bir gardırop bölmesi ile makyaj masası, buharlı duş ve beyaz mermerden oyma bir küvet içeren geniş bir banyo bulunuyor. Bu küvet boyutundan ötürü odanın pencereleri takılmadan önce bir vinçle taşınarak yerleştirildi.

Bulgari Suite yanındaki süitlere bağlanarak kolayca genişletilebiliyor.

Tridente ve Campo Marzio semtlerinin kalbinde konumlanan Bulgari Hotel Roma beş lüks restorana ev sahipliği yapıyor. Abruzzo’daki Reale restoranıyla üç Michelin yıldızlı dünyanın en tanınmış şeflerinden biri olan ve 2017’den bu yana Bulgari Hotels and Resorts’un mutfak projesinin başında bulunan şef Niko Romito beş restoranın da küratörlüğünü üstleniyor.

Beşinci kattan Piazza Augusto Imperatore’nin etkileyici manzarasına bakan Il Ristorante- Niko Romito, şef tarafından Bulgari Hotels and Resorts için özel olarak hazırlanan bir menüyle çağdaş İtalyan mutfağından lezzetler sunuyor. Restoranın maun ahşap duvarlarla yaratılan sıcak ve zarif atmosferini sanat eserleri ve konforlu banket tarzı masalar tamamlıyor. İmparator Augustus’un mozolesine ve Ara Pacis anıtına bakan geniş bir açık terası da bulunan restoranda tamamı Zodyak motifli özel üretim ipek duvar döşemesiyle dekore edilmiş 12 kişilik ayrı bir yemek odası da yer alıyor.

Aynı kattaki The Bulgari Bar, Murano kristalli aydınlatmalarla ışığı yansıtan büyük siyah mermer bar tezgahı, lounge düzeninde geniş terası ve açık köşe barıyla keyifli zaman geçirmek için ideal bir ortam sunuyor.

Otelin benzersiz bir özelliği olarak çatı terasında yer alan La Terrazza, kabanalar ve lounge alanları içeriyor ve Roma’nın nefes kesici siluetine panoramik bir bakış sunuyor. Gündüzleri daha ziyade bir güneşlenme alanı olan bu terasta İtalyan tarzı atıştırmalıklar ve hafif yemekler servis ediliyor. Atmosferi gün boyu değişen La Terrazza günbatımında bir kokteylle keyif yapılacak göz alıcı mekana dönüşüyor, akşam yemeğinden sonra da yıldızlar altında geceyi noktalamak için büyüleyici bir ortam sunuyor. La Terrazza’nın küratörlüğünü Parc Nouveau’nun yaptığı peyzaj projesi, zengin bir yerel bitki ve çiçek çeşitliliği içeren 200’den fazla vazonun yer aldığı tipik bir Roma terası olarak tasarlandı. Villa di Livia ve Villa Adriana gibi antik Roma villalarının bahçeleri de ilham kaynağı oldu.

Zemin kattaki İtalya’nın ilk Bulgari Dolci butiği, ünlü Bulgari ‘mücevher çikolata’ lezzetleri ve La Pasticceria- Niko Romito menüsünden geleneksel İtalyan pastalarından oluşan bir seçki ile lüks bir tatlı deneyimi yaşamaya davet ediyor.

Piazza Augusto Imperatore’ye bakan, rafine ve seçkin ambiyanslı Lobby Lounge çay ve kokteyl menüsüyle gün boyu misafirlere hizmet veriyor. Yine zemin katta bulunan Il Caffé ise diğerlerinden daha rahat bir ortamda sabah kahvesi ya da Roma spesiyalitelerinden oluşan bir menüyle öğle yemeği servis ediyor. Büyük bitki ve çiçek vazolarıyla dekore edilmiş verandasıyla keyifli molalar için mükemmel bir mekan olan Il Caffé hafta sonunun tadını çıkarmak isteyenler için Pazar günleri de zengin bir brunch menüsü sunuyor.

Bulgari Hotel Roma ayrıca Roma sanatı, tasarımı, tarihi ve mimarisi hakkında değerli kitaplardan oluşan bir koleksiyonun yer aldığı Okuma Odasına ev sahipliği yapıyor.

Bulgari Spa 1.500 m2 büyüklüğündeki geniş alanıyla tam bir sağlıklı yaşam mabedi sunuyor. Yüzme havuzundan yükselen mermer sütunlarla antik Roma Hamamlarının atmosferini çağrıştıran spa merkezi, renkli cam pencerelerinden yayılan sıcak ve dingin bir ışıkla aydınlanıyor. Beden, zihin ve ruhu dengelemek için mükemmel bir ortam sunan spa merkezinde 9 bakım odası, 25 metre uzunluğunda bir yüzme havuzu, tarihi Caracalla Hamamlarının desenlerinden ilham alan ışıltılı mozaiklerle kaplı dinlendirici bir havuz yer alıyor ve Augustinus Bader markalı sağlıklı yaşam uygulamaları sunuluyor.

Spa merkezinin bitişiğinde en ileri teknolojili ekipmanlarla donatılan bir fitness salonu yer alıyor. Bu salonda Lee Mullins tarafından Bulgari için özel olarak geliştirilen WORKSHOP GYMNASIUM antrenman yöntemi uygulanıyor.