‘Bütün Kadınları Kafası Karışıktır’ yeniden sahnede

Ece Temelkuran’ın aynı adlı kitabından yola çıkarak 2015’te sahneye aktarılan “Bütün Kadınları Kafası Karışıktır” isimli tiyatro oyunu, şimdi yeni bir heyecan, yeni bir hayal, yeni karakterler ve 2022’nin yorumuyla, Selen Uçer’in kaleminden çıkan yazımı ve Orçun Ucal’ın rejisiyle “AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu” tarafından sahneye taşınıyor.

Bütün Kadınların Kafası Karışıktır

“Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”ın prömiyeri 15 Kasım 2022 Salı saat 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM’de), ardından 16 Kasım 2022 Çarşamba saat 20.30’da Mecidiyeköy Trump Sahne’de  gerçekleştirilecek.

Ece Temelkuran’ın 1996 yılında yayınlanan ilk kitabı, önce Seray Şahiner tarafından 2015 yılında sahneye uyarlanmış, sonra Selen Uçer tarafından yakın tarihte geçen bir olay örgüsü eklenerek kara komik bir oyuna dönüştürülmüştü. Selen Uçer’in tekrar yazımı ile bugün özellikle “Toplumda büyüyen şiddet,  ve Türkiyeli kadın olmak gerçeği”  konularını temel alan, yeni genç güncel bir yorum olarak nitelenebilecek “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”, ismi gibi ilginç olan oyun, dikkat çekici genç dinamik oyuncu kadrosuyla iddialı bir “Efkarlı Komedi”ye imza atmaya hazırlanıyor.

Bol Ödüllü oyuncu Selen Uçer’in yazımı ve ‘Pervin’ adlı yeni karakter ile kadrosunda katıldığı , “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır” için genç, yetenekli ve adından çokça söz ettiren ünlü oyuncular bir araya geldi. Deniz Işın, Elit Andaç Çam, Ayfer Tokatlı ve Semih Varol’un alışkın olduğumuz ama bir o kadar da eğlenceli ve sıra dışı olabilen 5 karakteri canlandırdığı oyun; her türlü baskı altında verdiğimiz yaşam mücadelesini, kadınların kafasındaki ‘sistemli karışıklığı’ sorguluyor.