Chromas’tan bambaşka bir yorum

Verdikleri canlı konserlerle izleyicisini büyüleyen Chromas, konser repertuvarlarının en sevilen eserlerinden Dere Kenarında Taş Ben Olaydım’ı bugün tüm dijital platformlarda yayınladı.

chromas derenin kenarında bir taş olaydım

Giresun-Şebinkarahisar yöresine ait bir halk şarkısı olan Dere Kenarında Taş Ben Olaydım’ın yakın armonilerle yapılmış bu düzenlemesi Can Aksel Akın’a ait. Çakışan sesler hem seslendirene hem de dinleyiciye ayrı bir keyif veriyor. Chromas, canlı olarak konserlerinde defalarca sunduğu bu şarkıyı bazı konserlerde seyircinin etrafını sararak, içlerinde seslendiriyor. Yayınlanan bu özel kayıt sayesinde tüm dinleyiciler, diledikleri zaman bu özel deneyimi yaşayabilecek.

Chromas, alışılmışın ötesinde deneyimler sunan kayıtlarını yayınlamaya devam edecek 

Bu kayıt sayesinde dinleyici, kendisini 360 derece çevreleyen farklı ses renkleri ve tınıların içinde bulacak. Örneğin, sopranoyu duyarken hemen arkasında bas seslerine şahit olacak. Dinleyiciye günlük hayatında duyabileceğinin ötesinde sesler dinletmeyi ve alışılmışın ötesinde müzik deneyimleri sunmayı amaç edinen Chromas, önümüzdeki dönemde de benzer çalışmalarını yayınlamaya devam edecek.