CSO Ada Ankara genç solistleri ağırlıyor

1826’dan bu yana çok sesli müzik geleneğini geleceğe taşıyan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir” ilkesinden yola çıkarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı genç kuşak solistlerle kutlayacak.

cso ada ankara

19 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da gerçekleşecek konserde; şef Naci Özgüç yönetimindeki orkestra renkli ve keyifli bir repertuvarla birbirinden yetenekli 9 soliste eşlik edecek. Aralık ayında açık çağrı ile Türkiye’nin her yerinden gelen başvurulardan seçilen solistlerin yer alacağı konserde; Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sahnesini genç yaşlarına rağmen dünya çapında önemli etkinliklere katılan ve yetenekleri ile geleceğin parlayan yıldızları olan Laçin Akyol (keman), Mert Bütüner ve Atakan Altun (kontrabas), Aygül Yeniev (flüt), Kerem Erşahin (fagot), Okan Akbaş (korno), Tuna Çalışkan (trombon), Efe Yaşar (marimba) Zeynep Kaner (piyano) ile paylaşacak.

Konser hakkında detaylı bilgi için “cso.gov.tr” adresi ziyaret edilebilir. Biletlerbiletinial.com adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir.