CSO Ada Ankara’da bu hafta (12-18 Haziran)

CSO Ada Ankara’nın 12-18 Haziran programı açıklandı.

cso ada ankara

TRIO SORA

13 HAZİRAN-ANA SALON-20.00

CSO Ada Ankara 13 Haziran’da yine bir ilke imza atıyor ve son üç senedir verdikleri konserlerle Avrupa’yı kasıp kavurmakta olan Trio Sora’yı Türkiye’deki ilk konserlerini vermek üzere konuk ediyor. Kemancı Fanny Fheodoroff, çellist Angèle Legasa ve piyanist Pauline Chenais’den kurulu Trio Sora Wigmore Hall, Beethoven Haus ve Verbier Festival gibi birçok yüksek prestijli sahnelerde verdikleri konserlele tüm Avrupa’da kısa sürede isimlerini duyurdu. Trio Sora bu çok özel konser programı seçkisi ile müzikseverlere eşsiz bir konser deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 125 TL

2. Kategori: 100 TL

3. Kategori: 75 TL

4. Kategori: 50 TL

 

 

CENGİZ ÖZKAN İLE “MUHABBET TÜRKÜLERİ”

15 HAZİRAN-ANA SALON-20.00

 

Türk Halk Müziğinin usta ismi Cengiz Özkan sanatçı dostları Güray Hafiftaş (bağlama), Erkan Akalın (bağlama), Ayhan Aydın (bağlama), Salih Göktuğ Çelik (kabak kemane), Cebrail Kalın (mey), Murat Toraman (kaval), Şeyhmus Fidan (gitar), Erkan Akalın (bağlama), Cebrail Kalın ile 15 Haziran’da CSO Ada Ankara’da “Muhabbet Türküleri” başlıklı konserde sevilen eserleri seslendirecek.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL

2. Kategori: 140 TL

3. Kategori: 100 TL

4. Kategori: 80 TL

 

BALKAN HAVASI ÖZEL KONSERİ- TÜRK DÜNYASI MÜZİK VE HALK DANSLARI TOPLULUĞU

15 HAZİRAN-MAVİ SALON- 20.00

CSO Ada Ankara Balkan havasını dinleyicisiyle buluşturacak. 15 Haziran’da gerçekleşecek konserde Bosnalı Akordeon sanatçısı Faruk Mehinagic solist olarak yer alacak.

 

Bilet Fiyatları:
*Biletler Tükenmiştir.

 

MARTON BORSANYI- SOLO ORG RESİTALİ

15 HAZİRAN-TARİHİ SALON-20.00

 

Macaristan’ın önde gelen genç kuşak müzisyenlerinden Márton Borsányi ilk Ankara konserini vermek üzere 15 Haziran’da CSO Ada Ankara dinleyicisiyle buluşacak. Org virtüözü, klavsenist, piyanist, eğitmen, org tarihi ve erken dönem müzik erbabı olarak tanınan Márton Borsányi son derece renkli, heyecanlı, enerji dolu ve çağlara yayılan şaşırtıcı programında baroktan 20. yüzyıla dünyaca hayranlık uyandıran bestecilerin birbirinden güzel eserlerini seslendirecek. 

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 120 TL

2. Kategori: 100 TL

3. Kategori: 80 TL

 

KÖLNER AKADEMIE

16 HAZİRAN-ANA SALON-20.00

 

Almanya’nın en sevilen oda müziği topluluklarından olan Kölner Akademie büyüleyici bir performans ile 16 Haziran’da CSO Ada Ankara’da dinleyicilerine eşsiz bir konser sunmaya hazırlanıyor. Eski dönem çalgıları ile verdikleri konserlerde muhteşem barok yorumlarının     yanı sıra Beethoven, Mozart ve Brahms gibi klasik ve romantik dönem bestecilerini de ustalıkla seslendiren topluluk, Ankara’da vereceği ilk konserinde batı müziği tarihinin en sevilen ve eserleri her daim hayranlıkla dinlenen bestecilerinden Antonio Vivaldi’nin           konçertolarını çeşitli kombinasyonlarda seslendirecek.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 275 TL

2. Kategori: 200 TL

3. Kategori: 150 TL

4. Kategori: 100 TL

YARININ SESİYİZ – DEVLET ÇOKSESLİ ÇOCUK KOROSU

16 HAZİRAN-TARİHİ SALON-20.00

 

CSO Ada Ankara, dinleyicilerine çok özel bir konser deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. Şef Mine Özalp yönetiminde sahne alacak olan Devlet Çoksesli Çocuk Korosu, gelecek kuşak çocuklarımızdan, yarının seslerini duyduğumuz bu özel konseri 16 Haziran’da müzikseverler ile buluşturacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 60 TL

2. Kategori: 40 TL

3. Kategori: 30 TL

* Yaş sınırı yoktur. Veli ve çocuk bilete tabidir.

GELECEK KUŞAĞIZ – DEVLET ÇOKSESLİ ÇOCUK KOROSU

17 HAZİRAN-TARİHİ SALON-20.00

 

CSO Ada Ankara Devlet Çoksesli Çocuk Korosu’nun çok özel konserlerine devam ediyor. Şef Mine Özalp yönetiminde sahne alacak olan Devlet Çoksesli Çocuk Korosu, gelecek kuşak çocuklarımızdan, yarının seslerini duyduğumuz “Gelecek Kuşağız” konserini 17 Haziran’da müzikseverler ile buluşturacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 60 TL

2. Kategori: 40 TL

3. Kategori: 30 TL

Detaylı bilgi için; “csoadaankara.ktb.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Biletler; “biletinial.com” adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir.