CSO Ada Ankara’da bu hafta (15-21 Mayıs)

15 – 21 Mayıs tarihleri arasında CSO Ada Ankara’nın programı belli oldu.

cso ada ankara

BARBAROS “BABALAR”

16 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

Kariyeri boyunca pop müzikten caza ve klasik müziğe uzanan farklı tür ve dillerdeki repertuvarıyla sunduğu sahne performansları yanında, çeşitli müzikallerde de başrol oynayan ülkemizin başarılı seslerinden Barbaros, Türk müzik tarihine damga vurmuş isimlerin unutulmaz şarkılarını bir araya getirdiği “Babalar” projesiyle 16 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da muhteşem bir konsere imza atmaya hazırlanıyor. Opera aryalarından müzikallere, pop müzikten caza kadar seslendirdiği şarkılarla dinleyicinin beğenisini kazanan Barbaros, bu kez Türk halkının “Baba” dediği, Orhan Gencebay, Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur gibi isimler ile birlikte Selami Şahin, Edip Akbayram, Ferdi Özbeğen, Yıldırım Gürses, Dario Moreno, Tanju Okan, Cem Karaca, Fikret Kızılok, Bülent Ortaçgil, Zülfü Livaneli, Barış Manço, Timur Selçuk ve Neşet Ertaş gibi müzik tarihimizde mihenk taşı olmuş isimlerin eserlerinden oluşan bir repertuvar ile dinleyici karşısında olacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 170 TL
2. Kategori: 150 TL

BİR PERİ MASALI- ANKARA DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU

17 MAYIS-MAVİ SALON-19.30

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği korosu sanatçıları Burçak Aygan ve Emre Aygan, geçmişten günümüze dillerde yer etmiş en güzel Türk müziği eserlerini 17 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da sanatseverler için seslendirecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

EY GÜZEL KIRIM- ÖZEL KONSERİ- TÜRK DÜNYASI MÜZİK VE HALK DANSLARI TOPLULUĞU

18 MAYIS-MAVİ SALON-19.30

Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Topluluğu, Şef Cem Gürdal yönetiminde Kırım’ın seçkin müziklerini büyük sürgünün yıl dönümünde topluluğun saz, ses sanatçılarının yorumları ve dans gösterileri ile 18 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da sahneleyecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI- 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÖZEL KONSERİ

19 MAYIS-ANA SALON-20.00

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şef Naci Özgüç yönetiminde genç kuşak solistleri ile özel bir konsere imza atacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı özel konserinde birbirinden özel eserler seslendirilecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL
3. Kategori: 80 TL
4. Kategori: 40 TL

MILOŠ KARADAGLIC “RODRIGO’NUN GİTAR KONÇERTOSU”

20 MAYIS-ANA SALON-20.00

John Williams ve Julian Bream gibi efsane olmuş isimlerin ardından adı gelmiş geçmiş en iyi gitaristler arasında değerlendirilen günümüzün fenomen gitar virtüözlerinden Grammy ödüllü Milos Karadaglic 20 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da gerçekleşecek konserde Rodrigo’nun Gitar Konçertosu’nu (Concierto de Aranjuez) seslendirecek. Sanatçıya Orhun Orhon yönetiminde Avrasya Filarmoni Orkestrası’nın eşlik edeceği konserin ikinci yarısında ise müzikseverleri anlatımlı olarak gerçekleştirilecek olan Milos Karadaglic Solo Gitar Resitali bekliyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 275 TL
2. Kategori: 200 TL
3. Kategori: 150 TL
4. Kategori: 100 TL

BACH’IN AĞABEYİ İSTANBUL’DA

20 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

CSO Ada Ankara Oda Müziği ve Resital Serisi kapsamında 20 Mayıs’ta çok özel bir konsere ev sahipliği yapacak. Serhan Bali’nin bariton anlatıcı olduğu konserde; Johann Sebastian Bach’ın kendisinden üç yaş büyük ağabeyi Johann Jacob Bach’ın, askeri bandosunda obuacı olduğu İsveç Kralı ‘Demirbaş Şarl’ ile 18. yüzyıl Osmanlı İstanbul’unda misafir edilmeleri, aynı dönemde genç bir Fransız besteci ve flütist olan Pierre-Gabriel Buffardin’in de Fransız elçisinin maiyetinde İstanbul’da bulunması ve Johann Jacob Bach’a flüt dersleri vermesinden hareketle dönem müziğine ve İstanbul’una bir bakış sanatseverler ile buluşacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL

NEŞELİ NAĞMELER

21 MAYIS-MAVİ SALON-11.00

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun değerli solistlerinden Neşe Dursun Saraç, ‘Neşeli Nağmeler’ kahve konserleri kapsamında, Türk Müziği’nin en güzel ve en seçkin eserlerini dinleyiciler için seslendirecek. 21 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da gerçekleşecek, dillerde yer etmiş, gönül hanemize dokunan eserlerin yer alacağı konserde Saraç’a, Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun birbirinden değerli saz sanatçıları eşlik edecek.

Bilet Fiyatları:

Tam: 50 TL

SEKSEN GÜNDE DÜNYA TURU MÜZİKLİ ÇOCUK OYUNU

21 MAYIS-MAVİ SALON-15.00

CSO Ada Ankara minik sanatseverleri öğretici ve eğlenceli etkinliklerle buluşturmaya Mayıs ayında da devam ediyor. Müzikli Çocuk Oyunu Serisi kapsamında 21 Mayıs’ta sahnelenecek Seksen Günde Dünya Turu çocukları büyük bir maceraya davet ediyor.

Bilet Fiyatları:
*Tükenmiştir.

* 4 yaş ve üzeri için uygundur.

Etkinliğe katılan herkes bilete tabidir. (Veli /Çocuk)     

Detaylı bilgi için; “csoadaankara.ktb.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Biletler; “biletinial.com” adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir.