CSO Ada Ankara’da bu hafta (22-28 Mayıs)

CSO Ada Ankara’da 22-28 Mayıs tarihlerinde sahne alacak isimlerin programları açıklandı.

cso ada ankara

ARPLI YAYLI ÇALGILAR DÖRTLÜSÜ

22 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanatçıları, Arplı Yaylı Çalgılar Dörtlüsü konseri ile 22 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da dinleyicisiyle buluşacak. Müzikseverleri yaylı çalgıların büyüleyici dünyasına götürecek olan konserde kemanda Egemen Uysal ve Ayça Akünal Özalp, viyolada Gökçe Erdem, viyolonselde Hakan Hürkan Şahin ve arpta Engin Kansu sahne alacak.

 

Bilet Fiyatları: 

1. Kategori: 50 TL

2. Kategori: 30 TL

 

EMRE YAVUZ SOLO PİYANO RESİTALİ

23 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

2020 yılında TYXart etiketiyle yayınladığı ve Sergei Rachmaninoff’un solo eserlerini seslendirdiği ilk albümü müzik eleştirmenleri tarafından büyük beğeniyle karşılanan, 5. Viyana Uluslararası Piyano Yarışması birinciliği ve Schubert Özel Ödülü’nün; 13. Uluslararası Schubert Piyano Yarışması üçüncülüğü ve 15. Kissingen Piyano Olimpiyatları birinciliğinin sahibi Bösendorfer sanatçısı Emre Yavuz, 23 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da dinleyicisiyle buluşacak. Emre Yavuz, piyano repertuvarının lirik, eğlenceli ve sihirli cevherlerini keşfe çıktığı yeni programıyla dinleyicilerine keyifli bir konser deneyimi yaşatacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 90 TL
2. Kategori: 70 TL

KLASİKTEN GÜNÜMÜZE KADİM EZGİLER- ANKARA DEVLET KLÂSİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU

25 MAYIS-TARİHİ SALON-19.30

 

Türk Müziğinin en nadide eserlerinin yer alacağı, şef Suat Kılıç yönetiminde gerçekleşecek Klasikten Günümüze Kadim Ezgiler Konseri, 25 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da klasik müzikseverler ile buluşacak. Konserin ilk bölümünde koro, klasik eserler icra ederken, ikinci bölümde değerli ses sanatçısı Necmettin Akben, konuk solist olarak birbirinden özel şarkılar seslendirecek.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL

3. Kategori: 30 TL

TÜRKÜ BAHARI- ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU

26 MAYIS-MAVİ SALON-19.30

 

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçılarından Ertan Akay, Cengizhan Akar, Sakine Kurbani, Yıldız Çam Özdemir ve Koro orkestrası baharın canlılığında, coşkusunda ve güzelliğinde olan türkülerini Türkü Baharı konseri ile sanatseverler için seslendirecek.


Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI- KAPANIŞ KONSERİ / KAMU GÖREVLİLERİ ETİK KURUL KONSERİ

26 MAYIS-ANA SALON-20.00

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sezonun kapanış konserini ihtişamlı bir etkinlikle taçlandırıyor. Şef Can Okan yönetimindeki CSO, alışılmış yaylı çalgılar dörtlüsü kalıplarının dışına çıkarak kendi stilini ortaya koymayı başaran ender topluluklardan olan Janoska Ensemble’ye eşlik edecek. Enstrümanlarındaki virtüöziteleri ile uluslararası yarışmalarda ayrı ayrı birçok ödüle layık görülen topluluk sanatseverlere unutulmaz bir konser deneyimi sunacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL

3. Kategori: 80 TL
4. Kategori: 40 TL

 

Detaylı bilgi için; “csoadaankara.ktb.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Biletler; “biletinial.com” adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir.