CSO Ada Ankara’da bu hafta (27 Kasım-3 Aralık)

Başkent’in kültür ve sanat adası CSO Ada Ankara, 27 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında renkli programıyla sanatseverlerle buluşuyor.

CSO SANATÇILARI İLE PAZARTESİ KONSERLERİ: FLORANSA HATIRALARI
27 KASIM PAZARTESİ MAVİ SALON 20.00

CSO Ada Ankara Mavi Salon’da gerçekleşen “CSO Sanatçıları ile Pazartesi Konserleri” serisi, 27 Kasım’da klasik müzikseverleri Floransa’ya yolculuğa davet ediyor. Peter Ilyiç Tchaikovsky’nin “Souvenir de Florence” eserinin seslendirileceği konserde Melodi Kayış (keman), Özge Özerbek (keman), Murat Cangal (viyola), Denizsu Polat (viyola), Onur Şenler (çello) ve Yusuf Çelik (çello) solist olarak yer alacaklar.

Bilet Fiyatları:

 • 1. Kategori: 80 TL
 • 2. Kategori: 60 TL

EDA BABA / POP SERİSİ
28 KASIM SALI MAVİ SALON 20.00

Uzun yıllardır hem kendi şarkıları hem de yeniden yorumladığı şarkılarla tanıdığımız Eda Baba, 23 Kasım Salı günü CSO ADA Ankara’da dinleyicisiyle buluşuyor. Sanatçı ilk albümünden şarkıları ve en sevilen coverları seslendireceği konserde henüz yayınlanmamış yepyeni şarkılara da yer verecek.

*Biletler tükenmiştir.

ZAIDE QUARTET VE RAQUEL CAMARINHA / ODA MÜZİĞİ ve RESİTAL SERİSİ
29 KASIM 2023 ÇARŞAMBA ANA SALON 20.00

Uluslararası kariyerlerinde başarıdan başarıya koşan ve yaptıkları CD kayıtlarıyla prestijli ödüller kazanmış olan Zaide Quartet ile özellikle Fransız şarkı repertuvarının son yıllardaki sevilen yorumcularından, aynı zamanda başarılı bir opera sanatçısı Raquel Camarinha  tamamı Fransız bestecilerine ayrılmış çok seçkin bir program ile  29 Kasım’da CSO Ada Ankara’ya konuk oluyor. Zaide Quartet ve Raquel Camarinha, 19. yüzyılın ortalarından itibaren esmeye başlayan Fransız rüzgarlarını müzikseverlerin kalbine taşıyacak.

Bilet Fiyatları:

 • 1. Kategori: 275 TL
 • 2. Kategori: 200 TL
 • 3. Kategori: 150 TL
 • 4. Kategori: 100 TL

ANKARA DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU – KLASİKTEN GÜNÜMÜZE KADİM EZGİLER

30 KASIM 2023 PERŞEMBE TARİHİ SALON 20.00

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, “Klasikten Günümüze Kadim Ezgiler” konseri ile sanatseverlerle buluşuyor. Konserin birinci bölümünde, klasik dönem bestekarlarından Abdülhalim Ağa’nın buluşu olan Türk Müziğinde çok sayıda besteciye ilham olmuş Suzidil makamından eserler seslendirilecek. Tanburi Ali Efendi tarafından ihya edilen ve  pek çok besteci tarafından gününüzde de çok sık kullanılan Suzidil makamından oluşan klasik takımın ardından konserin ikinci bölümünde ses sanatçıları Ayşin Ökmen Ateş, Esin Dinçer, Volkan Gözübüyükoğlu ve Levent Eyduran gönüllerde yer etmiş, sevilen Türk Müziği eserleriyle izleyicilerin karşısında olacaktır.

Bilet Fiyatları:

 • 1. Kategori: 125 TL
 • 2. Kategori: 100 TL
 • 3. Kategori: 75 TL

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI İTALYA-TÜRKİYE DOSTLUK KONSERİ

1 ARALIK CUMA ANA SALON 20.00 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İtalya Büyükelçiliği İş Birliği ile “Türkiye Cumhuriyetinin 100.Yılı Onuruna” Türkiye-İtalya Dostluk Konseri’ne imza atıyor. Şef Andrea Solinas CSO’yu, Şef Burak Onur Erdem’in Devlet Çoksesli Korosu’nu yöneteceği konserde, Simge Büyükedes (soprano), Asude Karayavuz (mezzo soprano), Luciano Ganci (tenor) solist olarak yer alacak. Dostluk gecesinde İtalyan ekolünün en ünlü bestecisi Guiseppe Verdi’nin 7 ana bölümden oluşan ‘’Messa de Requiem’’ adlı eseri seslendirilecek.

 Bilet Fiyatları:

 • 1. Kategori: 200 TL
 • 2. Kategori: 150 TL
 • 3. Kategori: 90 TL
 • 4. Kategori: 70 TL

ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU – AĞIZLAR VE TAVIRLAR “Kırşehir – Kırıkkale – Ankara”

1 ARALIK CUMA TARİHİ SALON 20.00 

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, şef Necmi Kıran yönetiminde, “Ağızlar ve Tavırlar” adlı, tematik seri konserinde, Kırşehir, Kırıkkale ve Ankara illerimizin ağız ve tavır özelliklerini sergileyen özel repertuvarı ile seyircisinin karşısına çıkıyor. Koral ve solistik icranın harmanlandığı bu tematik konserde, koronun değerli solistleri Eyüp Görkem, Fatma Nur Akay, Gülderen Yavuz, Sıtkı Akın ve Yeter Tunç ile birlikte İsmail Altunsaray konuk solist olarak yer alacak.

Bilet Fiyatları:

 • 1. Kategori: 125 TL
 • 2. Kategori: 100 TL
 • 3. Kategori: 75 TL

SENFONİK ANADOLU ROCK BUKALEMUN 

2 ARALIK CUMARTESİ ANA SALON 20.00 

Senfonik Anadolu Rock Bukelemun projesi 2 Aralık’ta CSO Ada Ankara’da! 2015 yılının Çağ Erçağ ile Hakan Şensoy’un şef/solist olarak birlikte yapacakları bir konserin program seçimini tartışırken Hakan Şensoy’un “biraz renk değiştirelim” sözü ile şekillenmeye başlayan proje; Nurkan Renda ile hayat buluyor.   Çağ Erçağ’ın uluslararası düzeydeki kusursuz çalgı yorumculuğu, Nurkan Renda’nın Rock müziğinin tüm ögelerine sahip engin bilgi birikimi ve Hakan Şensoy’un çalgı müziğinin olanaklarının zorlar devrimci yaklaşımı bir potada eritilmiş ve ortaya ülkemizde bir başka örneği olmayan  son derece renkli bir müzik paleti çıkıyor. Yirminin üzerinde etkinlikte dinleyiciyle buluşan “Bukalemun Projesi” Cumhuriyetimizin kuruluşunun heyecanıyla bütünleşen konserini 2023 yılı içerisinde ardı ardına kaybettiğimiz “Süleyman Ferit Şensoy”, “Özkan Uğur” ve “Erkin Koray”ın değerli anılarına ithaf ediyor.

Bilet Fiyatları:

 • 1. Kategori: 275 TL
 • 2. Kategori: 200 TL
 • 3. Kategori: 150 TL
 • 4. Kategori: 100 TL

BU NE BİÇİM MOZART? ANLATIMLI ÇOCUK KONSERİ / ÇOCUK ETKİNLİKLERİ SERİSİ

2 ARALIK CUMARTESİ MAVİ SALON 15.00 

“Bu  Ne Biçim Mozart” anlatımlı konserde  çocuklar Mozart’ın renkli dünyasında bol kahkahayla yol alırken, akıllarına kazınacak güzel müzikleri ve klasik müzik konserlerinin olmazsa olmazlarını yaşayarak öğreniyorlar.

*Biletler tükenmiştir.

SAMİDA / ODA MÜZİĞİ VE RESİTAL SERİSİ

3 ARALIK PAZAR MAVİ SALON 20.00 

Gürcü dilinde 3 kız kardeş anlamına gelen Samida, 2016 yılında Damla, Yudum ve Tamara Şahin kardeşler tarafından kurulmuştur. Hem kendi eserleri hem de Samida’ya özgü düzenleme anlayışıyla yorumladıkları eserleri ile sevilen grup, 3 Aralık Pazar günü CSO Ada Ankara Mavi Salon’da dinleyicisiyle buluşuyor. Programda dinleyicilere birçok yöreye ait eserlerin polifonik yorumları ve günümüz eserlerinden özenle derlenen bir seçki sunulacak. Vokal performansların yanında Yudum Şahin’in Gürcü halk sazı panduri, Damla Şahin’in flüt, navtronik, salamuri, Tamara Şahin’in keman ile renklendirdiği sahnede sanatçılara; bas gitar, davul, gitar, saksafon ve klarnet eşlik edecek.

*Biletler tükenmiştir. 

Detaylı bilgi için; “csoadaankara.ktb.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz.