CSO Ada Ankara’da bu hafta (29 Mayıs – 4 Haziran)

CSO Ada Ankara’nın 29 Mayıs – 4 Haziran haftası programı açıklandı.

PARKER QUARTET

1 HAZİRAN-ANA SALON-20.00

 

ABD’nin önde gelen oda müziği topluluklarından Grammy ödüllü Parker Quartet, Oda Müziği ve Resital Serisi kapsamında 1 Haziran’da CSO Ada Ankara dinleyicisiyle buluşacak. Ankara’daki ilk konserini vermek üzere CSO Ada Ankara’ya gelen Parker Quartet, konserde efsane yönetmen Stanley Kubrick’in “2001 Bir Uzay Macerası” ve “Shining” (Cinnet) gibi sinema tarihinin kült yapıtları arasında yer alan filmlerinin soundtrack’lerinde parçaları bulunan György Ligeti’nin yaylı çalgılar dörtlülerini müzikseverler için seslendirecek. Dünyaca ünlü Macar besteci György Ligeti’nin 100. doğum yılı vesilesiyle bestecinin ilk iki yaylı çalgılar dörtlüsünü ve yazdığı birbirinden güzel yaylı dörtlülerle bu alanda da 20. yüzyılın en parlak bestecilerinden kabul edilen Béla Bartók’un “Beşinci Yaylı Çalgılar Dörtlüsü”nü seslendirecek olan Parker Quartet müzikseverlere unutulmaz bir konser deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL

2. Kategori: 120 TL

3. Kategori: 80 TL

4. Kategori: 40 TL

 

A TRIBUTE TO LOUIS ARMSTRONG- ŞENOVA ÜLKER QUINTET FEAT. AYDIN KAHYA

1 HAZİRAN-MAVİ SALON-20.00

 

Caz müziğinin efsanevi ismi Louis Armstrong 1 Haziran’da CSO Ada Ankara’da muhteşem       bir konser ile anılacak. Bu özel konserde Türk cazının usta trompet ve flugelhorn sanatçısı Şenova Ülker caz müziğinin en önde gelen isimleri olan Burak Dursun, Önder Focan, Anıl Deniz ve Burak Bulut’tan oluşan beşlisi ve caz sahnelerinin yıldız vokallerinden Aydın Kahya ile aynı sahneyi paylaşacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 130 TL

2. Kategori: 110 TL

 

TÜRKMENELİ DİYARINDAN / “TELAFER” ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU

1 HAZİRAN-TARİHİ SALON-20.00

 

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, 1 Haziran’da CSO Ada Ankara’da gerçekleşecek konserle, ilk defa bütünüyle Türkmeneli diyarından Telafer’in Türkülerine hayat vererek izleyicilerin karşısına çıkacak. Telaferli Gazi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanat Eğitimi, Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Türkmenoğlu’nun rehberliği ve solistliği ile Şef Necmi Kıran yönetiminde sunulacak konserde, ayrıca Mihriban Akkuş, Pelin Karakuş, Kağan Alptekin ve Hasan Öztürk solist olarak yer alacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 60 TL

2. Kategori: 40 TL

3. Kategori: 30 TL

 

ANTONIO REY

2 HAZİRAN-ANA SALON-20.00

 

CSO Ada Ankara, Flamenko Gitar’ın Dünyaca Ünlü Virtüözü Antonio Rey’i ağırlamaya hazırlanıyor. 2 Haziran’da sanatseverler ile buluşacak olan, Paco de Lucía, Vicente Amigo, Paco Peña gibi dev isimlerin daha önce kazandığı Ulusal Gitar Ödülünü 2010 da kucaklayan yüksek prestijli flamenko yarışmalarında aldığı uluslararası ödüllerle günümüzün iyi gitaristlerinden biri olan Antonio Rey, Flamenko’nun büyülü ritimleriyle olağanüstü bir konserle dinleyicilerine unutulmaz bir konser deneyimi sunacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 275 TL

2. Kategori: 200 TL

3. Kategori: 150 TL

4. Kategori: 100 TL

 

BOGATAY KÖPRÜLÜ – “RETROSPEKTİF”

2 HAZİRAN-MAVİ SALON-20.00

 

Hem bilimsel hem de ezoterik düşüncenin sınırlarında, denge-oran ilminin kadim köklerine dair izlerin peşinde koşan araştırmacı müzisyen olan Bogatay Köprülü, yeni albümü “Retrospective” ile CSO Ada Ankara dinleyicisiyle buluşacak. 2 Haziran’da gerçekleşecek konserin ilk yarısında Bogatay Köprülü, F. Schubert ve F. Chopin’in Improptu ve Scherzo türlerindeki en iyi örneklerinden eserleri seslendirecek. Ardından ikinci yarıda geçmişe dönük bir bakış açısıyla yazdığı ilk solo piyano eserlerini dinleyici ile buluşturacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 90 TL

2. Kategori: 70 TL

 

 

ALİS HARİKALAR DİYARINDA MÜZİKLİ DANSLI ÇOCUK OYUNU

3 HAZİRAN-MAVİ SALON-15.00

 

Umut Vardarlı’nın uyarlayıp yönettiği Alis Harikalar Diyarında 3 Haziran’da minik sanatseverler ile buluşacak. Alis’in renkli dünyasını anlatan bu özel oyun CSO Ada Ankara’da izleyicilere farklı dünyaların kapısını aralayacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 70 TL

2. Kategori: 50 TL

 

* 4 yaş ve üzeri için uygundur. Etkinliğe katılan herkes bilete tabidir. (Veli/Çocuk)

 

ANGELES TOLEDANO

3 HAZİRAN-ANA SALON-20.00

 

Flamenko şarkıcısı Angeles Toledano muhteşem performansıyla 3 Haziran’da CSO Ada Ankara’da müzikseverlere çok renkli bir konser deneyimi yaşatacak. 2010 yılında, 14 yaşında Federación Andaluza de Peñas Flamencas (Flamenko kulüpleri derneği) tarafından düzenlenen Concurso de Jóvenes Flamencos yarışmasında birincilik ödülünü kazanan ve kariyeri boyunca birçok ödül alarak başarısını taçlandıran sanatçı, birbirinden renkli şarkılarıyla dinleyicilere sıcacık bir Flamenko gecesi sunacak. Flamenkonun büyülü tınılarının dinleyicileri mest edeceği konserde Ángeles Toledano’ya gitarda Benito Bernal palmasda Fernando ve Alvaro Gamero eşlik edecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL

2. Kategori: 150 TL

3. Kategori: 100 TL

4. Kategori: 70 TL

 

ÇOCUKLAR İÇİN GELENEKSEL DOKUMA TEKNİKLERİNDEN KİLİM ATÖLYESİ

4 HAZİRAN-FUAYE-13.00/15.00

Somut Olmayan Kültürel Miras örneklerimizden biri olan Geleneksel Dokuma Tekniklerinden Kilim Dokuma etkinliği eğitmenler Sultan Gürbüzer ve Bilgen Turan yönetiminde minik ziyaretçilerle buluşacak. 4 Haziran’da CSO Ada Ankara’da gerçekleşecek olan atölyede çocuklara yaratıcılık, motor becerileri, iletişim kurma becerisi gibi birçok kazanım sağlanması hedefleniyor.

 

*Sadece çocuklar bilete tabidir. Anne ve babalar izleyici olarak katılım sağlayabilir.

Bilet temini belirtilen yaş aralığına uygun olarak yapılmalıdır. Yaş aralığının dışında kalan çocuklarımızın etkinliğe katılması mümkün olamayacaktır.

 

Birinci Seans:                         İkinci Seans:

4 Haziran Pazar                      4 Haziran Pazar

Saat: 13.00                             Saat: 15.00

Yaş Grubu: 8-10 yaş               Yaş Grubu: 11-12 yaş

                                    

Bilet Fiyatları: 

Birinci Seans: Tam: 100 TL
İkinci Seans: Tam: 100 TL

 

PRAGUE CELLO QUARTET

4 HAZİRAN-ANA SALON-20.00

 

Ünlü klasiklerin yanı sıra film müzikleri, caz, rock ve pop hitlerinden oluşan geniş bir repertuvar yelpazesinde yaptıkları uyarlamalar ve zeki mizah anlayışlarıyla dinleyicileri eğlendiren ve eğlence ile klasik müzik arasındaki sınırları aşan Prague Cello Quartet 4 Haziran’da ilk kez CSO Ada Ankara’da müzikseverlerle buluşacak. İnternette milyonlarca kez izlenen çok sayıda başarılı müzik videosuna imza atan, üç viyolonsel sanatçısı Jan Zvěřina, Štěpán Švestka ve Michal Haring ile kontrbasçı Tomáš Otevřel’den oluşan Prague Cello Quartet, dinleyiciler ve izleyiciler tarafından en çok sevilen parçalarını bir araya getirdiği projesiyle olağanüstü bir konsere imza atmaya hazırlanıyor.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL

2. Kategori: 120 TL

3. Kategori: 100 TL

4. Kategori: 80 TL

 

BAŞKENT ODA ORKESTRASI

4 HAZİRAN-TARİHİ SALON-20.00

 

1964 yılında kurulduğu günden bugüne gerçekleştirdiği uluslararası ve ulusal konserler ve çalışmalarla ses getiren, dünyada örnekleri çok az bulunan ve Türkiye’nin, kurulduğu günden itibaren sanat yaşamını amatör çerçevede sürdürebilen en eski orkestrası olan Başkent Oda Orkestrası CSO Ada Ankara Tarihi Salon’da müzikseverler ile buluşuyor. 4 Haziran’da Orkestra Şefi Ozan Evrim Tunca’nın yöneteceği konserde, yurt dışında Türk bestecilerinin eserlerini pek çok konserle tanıtan, Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda öğretim üyesi olarak görev yapan piyanist Özgün Coşkuner, W. A. Mozart’ın 20 numaralı piyano konçertosunu seslendirecek. Daha sonra yurt içinde ve yurt dışında verdiği pek çok konser, katıldığı festival ve düzenlediği ustalık sınıfları ile adından övgüyle bahsettiren Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde öğretim görevlisi ve orkestra sanatçısı olarak görev yapan kontrabas sanatçısı Dritan Gani, J. K. Wanhal’ın kontrabas konçertosunu seslendirecek.  Başkent Oda Orkestrası daha sonra F. Schubert’in 3 numaralı senfonisini müzikseverlerin beğenisine sunacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL

2. Kategori: 35 TL

3. Kategori: 20 TL

Detaylı bilgi için; “csoadaankara.ktb.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Biletler; “biletinial.com” adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir.