CSO Ada Ankara’da bu hafta (5-11 Haziran)

CSO Ada Ankara’nın bu haftaki programı açıklandı.

cso ada ankara

THEO OULD SOLO AKORDEON RESİTALİ

5 HAZİRAN-TARİHİ SALON-20.00

 

Fransa ve Avrupa’nın yeni kuşak akordeonistleri arasında adından övgüyle söz ettiren üstün yetenekli müzisyen Théo Ould 5 Haziran’da CSO Ada Ankara’da dileyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Genç yaşında Fransa’nın en prestijli klasik müzik ödülü olan “Victoires de la Musique Classique” tarihinde akordeon dalında aday gösterilen ilk sanatçı olan ve bu başarının ardından prestijli Alpha Classics kayıt şirketiyle anlaşan Théo Ould Ankara’daki ilk konserini CSO Ada Ankara’da gerçekleştirecek. CSO Ada Ankara Tarihi Salonu’nda gerçekleşecek solo resitali için son derece renkli ve çağlara yayılan bir program hazırlayan Théo Ould sanatseverlere baştan sona heyecan, coşku ve kıvılcım dolu bir konser vaat ediyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 120 TL

2. Kategori: 100 TL

3. Kategori: 80 TL

TURAN MANAFZADE

6 HAZİRAN-MAVİ SALON-20.00

 

Azerbaycan’ı dünya sahnelerinde temsil eden en genç kadın orkestra şefi Turan Manafzade 6 Haziran’da CSO Ada Ankara’da sahne alacak. Orkestra şefliğinin yanı sıra piyanist olarak da kariyerinde büyük başarılara imza atan, Azerbaycan Devlet Sanatçısı Manafzade kendi bestelerinin yanı sıra Azerbaycan ve Türk Halk ezgilerinden derlediği resital programıyla müzikseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 90 TL

2. Kategori: 70 TL

 

AKIN SEVGÖR VE AVRASYA ODA ORKESTRASI

7 HAZİRAN-MAVİ SALON-20.00

 

Ocak ayında CSO Ada Ankara’da kapalı gişe sahne alan Akın Sevgör 7 Haziran’da kariyerinde ilk kez bir oda orkestrası eşliğinde Ankaralı dinleyenleri ile buluşacak. 2023 sonbaharında yeni albümünü yayınlamaya hazırlanan, Elektronik müzikte ‘yeni klasik’ olarak adlandırılan tarzın ülkemizdeki önde gelen ismi Akın Sevgör, 2019’da yayımlanan son albümü Formation’ın yanı sıra, daha öncesinde popüler dizilerde de yer bulmuş Arsnova albümünden eserleri ile yaratıcı müziğin sınırlarını bir adım ileriye taşıyor.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 150 TL

2. Kategori: 130 TL

 

VIKTOR LAZLO “BEST OF VIKTOR LAZLO”

8 HAZİRAN-ANA SALON-20.00

 

Aşk Şarkılarının Efsane Sesi Viktor Lazlo, kariyerinin en özel şarkılarıyla Ankara’ya özel olarak hazırladığı Best Of repertuvarıyla 8 Haziran’da CSO Ada Ankara’da. Yumuşak sesiyle 80’ler boyunca caz kokan şarkıları ile Avrupa’nın en ünlü şarkıcılarından biri olmayı başaran Viktor Lazlo, 30 yılı aşkın kariyerinin en sevilen şarkılarıyla Ankara’da ilk kez CSO Ada Ankara’da dinleyici ile buluşacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 275 TL

2. Kategori: 200 TL

3. Kategori: 150 TL

4. Kategori: 100 TL

 

KARANLIĞIN KANDİLİ “ÂŞIK VEYSEL” ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU

8 HAZİRAN-TARİHİ SALON-20.00

 

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Âşıklık sanatının bütün Türkiye’de sevilmesini sağlayan ve 2009 yılında UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsilî Listesi’ne kaydedilen “Âşıklık Geleneği”nin güçlü temsilcilerinden biri olan Âşık Veysel’i CSO Ada Ankara’da düzenlenen özel bir konserle anıyor. 8 Haziran’da gerçekleşecek Karanlığın Kandili “ÂŞIK VEYSEL” konserinde şef Necmi Kıran yönetiminde hazırlanan program dinleyiciyle buluşacak. Programa, Âşık Veysel konusunda çalışmalarıyla uzmanlaşmış, ömrünü Türk Halk Müziğine adamış, icracı ve araştırmacı İhsan Öztürk konuk solist olarak katılacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 60 TL

2. Kategori: 40 TL

3. Kategori: 30 TL

 

LONDON HANDEL PLAYERS

9 HAZİRAN-ANA SALON-20.00

 

New York Times tarafından, “Mükemmel beceri ve müzisyenlik” ile tanımlanan London Handel Players olağanüstü bir konserle 9 Haziran’da CSO Ada Ankara’da sanatseverler ile buluşacak. Yirmi yılı aşkın bir süredir, performansları ve kayıtlarıyla dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerle buluşan London Handel Players, Doğu’nun egzotik cazibesinden, Moors ve Yerli Amerikalıların vahşi ritüellerinden, İngilizlerin engebeli borularına ve İskoç baladlarının, halk şarkılarının ve danslarının büyüleyici melankolisine kadar Telemann, Vivaldi, Schmelzer, Purcell, Matteis ve Rameau gibi bestecilerin nadiren gün yüzüne çıkan müziklerinden oluşan geniş bir seçkiyi bir araya getiriyor.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 150 TL

2. Kategori: 120 TL

3. Kategori: 95 TL

4. Kategori: 70 TL

 

BİLAL KARAMAN TRIO FEAT. EYÜPCAN AÇIKPAZU

9 HAZİRAN-MAVİ SALON-20.00

 

Caz müziğinin önde gelen isimlerinden Bilal Karaman, neyzen Eyüpcan Açıkpazu ile CSO Ada Ankara için özel hazırladığı repertuvarını seslendireceği konserle 9 Haziran’da CSO Ada Ankara dinleyicisiyle buluşacak. Karaman ve Açıkpazu’ya’a, kontrobasta Anıl Deniz, davulda ise Erdem Göymen eşlik edecek.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 130 TL

2. Kategori: 110 TL

 

HAY AKSİ BEETHOVEN TİYATRAL ÇOCUK KONSERİ

10 HAZİRAN-MAVİ SALON-15.00

 

CSO Ada Ankara çocukları eğlenerek öğrenebilecekleri yaratıcı etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor. CSO Ada Ankara’da 10 Haziran’da gerçekleşecek “Hay Aksi Beethoven” tiyatral çocuk konseri ile minik sanatseverler Beethoven’ın bizlere armağan ettiği eşsiz müzikleri keşfederken diğer taraftan bestecinin sıra dışı, eğlenceli ve şaşırtıcı yönleriyle tanışacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 70 TL

2. Kategori: 50 TL

 

* 4 Yaş ve üzeri için uygundur.   4 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmayacaktır.

Etkinliğe katılan herkes bilete tabidir. (Veli-Çocuk)

 

PORTICO QUARTET

10 HAZİRAN-ANA SALON-20.00

 

İngiliz cazının ve Avrupa modern cazının en önemli isimlerinden Portico Quartet 10 Haziran’da CSO Ada Ankara’da ilk Ankara konserini vermeye hazırlanıyor. 2007 yılında çıkardıkları ‘Knee Deep in the North Sea’ isimli ilk albümlerini yayınlamalarının ardından aynı sene prestijli Mercury ödülüne aday gösterilen Portico Quartet, Time Out tarafından 2007’nin en iyi caz albümü seçilmeleriyle birçok uluslararası caz festivallerinin kapılarını araladı.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 275 TL

2. Kategori: 200 TL

3. Kategori: 150 TL

4. Kategori: 100 TL

 

RENKLERİ VE DOKUNUŞLARI SUDA HARMANLAYAN SANAT: EBRU SANATI ATÖLYESİ / ÇOCUKLAR İÇİN

11 HAZİRAN-FUAYE-14.00

 

Somut Olmayan Kültürel Miraslarımızdan olan “Renkleri ve Dokunuşları Suda Harmanlayan Sanat: Ebru Sanatı” atölyesi ile Duygu Orak ve Mehtap Acarbaş 11 Haziran’da CSO Ada Ankara’da minik sanatseverlerimiz ile buluşacak.

* Yaş Grubu: 8/12 yaş Kontenjan: 40 kişi

Atölyemizde 4 ebru teknesi olup, 10 kişilik grupla gerçekleşecektir.

 

Bilet Fiyatları:

Tam: 125 TL

İKİ TANBURUN HİKÂYESİ

11 HAZİRAN-MAVİ SALON-20.00

 

CSO Ada Ankara’da 11 Haziran’da gerçekleşecek İki Tanburun Hikâyesi isimli projede mızraplı ve yaylı tanbur bir arada olmak üzere Prens Kantemir’den günümüze kadar süre gelen zaman içindeki önemli tanburilerin ve bestekârların sözlü ve saz eserleri sanatseverler ile buluşacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 100 TL

2. Kategori: 80 TL

 

Detaylı bilgi için; “csoadaankara.ktb.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. Biletler; “biletinial.com” adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir.