CSO Ada Ankara’nın Kasım ayı programı açıklandı

Başkent’in kültür sanat adası CSO Ada Ankara, Kasım ayında renkli programıyla sanatseverlerle buluşuyor.

NEDYALKO NEDYALKOV ENSEMBLE / DÜNYA MÜZİĞİ SERİSİ

2 KASIM PERŞEMBE-20.00-ANA SALON 

Jordi Savall’ın uzun yıllardır birlikte çalıştığı Bulgaristan’ın önde gelen halk müziği yorumcularından kaval virtüözü Nedyalko Nedyalkov ve topluluğu Nedyalko Nedyalkov Ensemble, Bulgaristan’ın yedi farklı bölgesinden sunacakları birbirinden güzel şarkılar ve enstrümantal parçalarla ilk defa CSO Ada Ankara’da olacak. Komşumuz Bulgaristan’ın hepsi birbirinden güzel halk ezgilerini seslendirmek üzere Nedyalko Nedyalkov Ensemble, 2 Kasım’da CSO Ada Ankara’da sanatseverlerle buluşacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 225 TL
2. Kategori: 175 TL
3. Kategori: 125 TL

4. Kategori: 90 TL

FERYAL BAŞEL TÜZÜN SOLO KONSERİ / DÜNYA MÜZİĞİ SERİSİ

2 KASIM PERŞEMBE-20.00-MAVİ SALON

 

Türk Dünyası Coğrafyasının seçkin müzik eserleri topluluk ses sanatçısı, Feryal Başel Tüzün’ün solo performansı ve saz sanatçılarının yorumları ile 2 Kasım’da CSO Ada Ankara’da dinleyicilerin huzurunda olacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL

  

JOAN SEGUI MERCADAL – SOLO ORG RESİTALİ / ORG SERİSİ 

4 KASIM CUMARTESİ-20.00-TARİHİ SALON 

İspanya’nın önde gelen org virtüözlerinden Katalan müzisyen Joan Segui Mercadal, kazandığı yarışmalar ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde verdiği başarılı konserlerin ardından 4 Kasım Cumartesi CSO ADA Ankara Tarihi Salon’da dinleyicisiyle buluşacak.  Türkiye’deki ilk konserini gerçekleştirecek olan Mercadal, CSO Ada Ankara Tarihi Salonu’ndaki org resitali için son derece zengin,
rengârenk ve beş yüzyıla yayılan çok özel bir program hazırladı. Açılış eseri olarak Johann Sebastian Bach’ın nefes kesici org eserlerinden Re Majör Prelüd ve Füg; sonrasında Rönesans döneminin İspanya’daki ilginç ve müzikte öncü kişiliklerinden, besteci, keşiş ve orgçu Aguilera de Heradia’nın
İberya’nın eski çağlardaki canlı renkleriyle akıp giden kısa org eseri “Ensalada”; 20. yüzyılın büyük bestecilerinden, bu sene 100. doğum yılı dünyanın pek çok konser salonunda çeşitli etkinliklerle kutlanmakta olan Macar besteci György Ligeti’nin on bir parçadan oluşan “Musica Ricercata”sından cazip bir seçki; Katalanya’nın geçtiğimiz yüzyıldaki en sevilen bestecilerinden, hayatı boyunca sade, samimi ve minyatürcü tarzda içe işleyen eserler vermiş olan Frederic Mompou’dan leziz bir “Pastoral” ve altı org sonatıyla bu çalgının repertuvarına altın harflerle ismini yazdıran Mendelssohn’un en sevilen org eserlerinden Si Bemol Majör Dört Numaralı Sonat, bu konserin başdöndürücü ve tutkulu programını oluşturuyor. Orgun benzersiz renkleri, masalsı tınıları ve muhteşem çoksesliliğini sergileyecek olan Joan Segui Marcadel’in özel bir sürprizi de var: Çok sevilen bir halk türkümüz üzerine bir doğaçlama.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 150 TL
2. Kategori: 120 TL
3. Kategori: 80 TL

 

BABYCONCERTS: CUMHURİYETİN 100. YILI / ÇOCUK ETKİNLİKLERİ SERİSİ 

4 KASIM CUMARTESİ-15.00-MAVİ SALON 

Türkiye’deki ilk ve tek bebek ve çocuklara yönelik klasik müzik topluluğu BabyConcerts 4 Kasım’da tekrar CSO Ada Ankara’da! BabyConcerts’in Cumhuriyetimizin 100. yılına özel hazırladığı          programda minik sanatseverler, Cumhuriyetimizin kuruluşuna küçük Efe ile                                             beraber tanık olacaklar. Konserde ailesiyle beraber Ege’nin minik bir köyünde                                     yaşayan Efe’nin hayatı, Cumhuriyetin ilanından sonra art arda yapılan                                                             devrimlerle nasıl değişip renklendiği müzikle anlatılacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 130 TL
2. Kategori: 100 TL

 

CSO SANATÇILARI İLE PAZARTESİ KONSERLERİ: CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI VE ORKESTRA AKADEMİK BAŞKENT ORTAK KONSERİ

6 KASIM PAZARTESİ-20.00-MAVİ SALON 

Cumhurbaşkanı Senfoni Orkestrası’nın kültleşen Cuma konserlerinin yanı sıra, “CSO Sanatçıları ile Pazartesi” konserleri devam ediyor. CSO’nun Orkestra Akademik Başkent ile vereceği ortak konser şef Orhun Orhon yönetimde gerçekleşecek. Çellist Yusuf Çelik’in konuk olduğu programda, Robert Schumann’ın Viyolonsel Konçertosu ve Peter Ilyiç Çaykovski’nin Yaylı Çalgılar için Serenadı seslendirilecek. 6 Kasım Pazartesi saat 20.00’de CSO ADA Ankara Mavi Salon’daki konseri kaçırmayın.

 

Program

Şef: Orhun Orhon (Başkent Üniversitesi)

Solist: Yusuf Çelik “Çello”

 

Robert Schumann  Viyolonsel Konçertosu, La minör Op.129 (1850)

Peter Ilyiç Çaykovski Yaylı Çalgılar için Serenadı

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL

KENNY GARRETT / CAZ SERİSİ

8 KASIM ÇARŞAMBA-20.00-ANA SALON

2011 yılında Berklee College of Music’ten fahri doktoraya layık görülen, günümüzün en yetenekli alto/soprano-saksafoncularından Kenny Garrett, 8 Kasım Çarşamba saat 20.00’de CSO ADA Ankara Ana Salon’da seyirciyle buluşacak. 17 solo, 3 derlemenin yanısıra, Donald Byrd, Chick Corea,
Miles Davis, Roy Haynes, Freddie Hubbard, Marcus Miller, Mulgrew Miller, Charnett Moffett, Woddy Shaw, Mike Stern gibi isimlerle iş birliği yaptığı 74 albüm ile 30 yılı aşkın kariyerinde sayısız esere dokunan usta isim; Grammy ve Soul Train Ödülleri dahil olmak üzere 26 adaylığa ve 1’i Grammy
olmak üzere 15 ödüle layık görülmüştü. Garrett; Prisoner of Love, Songbook, Pushing the World Away başta olmak üzere 14 albümü ile haftalarca Billboard Top 25 Caz Albüm listesindeki yerini korudu. 1980’lerin ortalarında Miles Davis’in grubunda yer aldığından bu yana Garrett müziğinde tek bir dokuyu aradı:Mutlak Mükemmelliyet. Son albümü Sounds From the Ancestors ise dinleyicisini ve hatta kendisini her zamankinden daha öteye götürerek, Garrett’ın kişiliğinde ve         müziğinde tarihi,kültürel miltaşlarına dokunarak henüz aşina olmadığımız                                             alanlarını gün yüzüne çıkarıyor. Uzun zamandır dünyanın her bölgesinden                                        yeşeren müzik tınılarıyla ilgilenen sanatçı, özellikle Afrika ve Afro-Küba’yı                                             sentezleyen ritmik ve coşkulu dokunuşlarıyla dinleyicisine hafızasının                                         derinliklerinden sıyrılıp gelen resimleri eşsiz notaları ile harmanlayarak                                                  sunuyor.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 300 TL
2. Kategori: 225 TL
3. Kategori: 175 TL

4. Kategori: 100 TL

 

CEREN GÜNDOĞDU / POP SERİSİ

8 KASIM ÇARŞAMBA-20.00-MAVİ SALON

 

Melankolik ve romantik duyguların kıyısında gezinen, yalın sözler ve vurucu melodileri yer yer akustik piyano ve vokal performanslarıyla ve kimi zaman da elektronik düzenlemelerle buluşturan müziğine Lirik Pop adını veren müzisyen Ceren Gündoğdu, 8 Kasım 2023 Çarşamba günü CSO ADA Ankara Mavi Salon’da seyircisiyle buluşacak. Lise yıllarında kendi şarkılarını yazmaya ve 2018 sonbaharında bu şarkıları dinleyiciyle paylaşmaya başladı. Mart 2020’de sözü ve müziği kendisine ait şarkılardan oluşan ilk solo albümü Kapalı Gözlerle’yi yayınlayan Gündoğdu, 2021’de Türkçe Pop’un kültleşmiş eserlerinden Tutsak’ı yeniden yorumlayarak daha geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmıştı. Naif sesi ve yorumuyla tanınan sanatçı dinleyenleri duygularıyla yüzleştiren şarkılarını dur durak bilmeden yayınlamaya devam ediyor. Anadolu müziğine getirdiği özgün yorumuyla ve ülkemizde de sahneye konan Damdaki Kemancı Müzikali, Sidikli Kasabası Müzikali gibi kült Broadway müzikallerindeki başrol performanslarıyla ayrıca dikkat çekiyor.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 150 TL
2. Kategori: 120 TL

 

ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU – ATATÜRK’Ü ANMA KONSERİ  

8 KASIM ÇARŞAMBA-15.00-MAVİ SALON 

 

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, vefatının 85. yıldönümünde, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, özel bir konserle yâd edecek. Turgay COŞKUN’un şefliğinde yönetilecek olan konserde, Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu ile birbirinden değerli solistleri Cengizhan AKAR, Hasan Öztürk, Nilgün KIZILCI, Pelin KARAKUŞ ve Sena YIKICI siz kıymetli seyircilerimize, Büyük Önder’imizin sevdiği türkü ve şarkıları seslendirecekler. Unutulmaz duyguların yaşanacağı bu konserde, ayrıca Türk Dünyası Müzik ve Dans Topluluğu’nun dans gösterileri de geceye renk katacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 125 TL
2. Kategori: 100 TL
3. Kategori: 75 TL

THE ORCHESTRA OF THE AGE OF ENLIGHTENMENT / ULUSLARARASI ORKESTRALAR SERİSİ
9 KASIM PERŞEMBE-20.00-ANA SALON 

İngiltere’nin en sevilen ve çığır açıcı topluluklarından “The Orchestra of The Age of Enlightenment”, CSO Ada Ankara Uluslararası Orkestralar serisi kapsamında muhteşem bir Haydn programıyla ilk Ankara konserini vermek üzere 9 Kasım Perşembe CSO Ada Ankara’nın konuğu oluyor.  Şimdiye dek Sir Simon Rattle, Ivan Fischer ve Vladimir Jurowski gibi büyük şeflerle sahne alan The Orchestra of The Age of Enlightenment, dünyaca ünlü Glyndebourne Festivali’nde de yerleşik topluluk olarak yer aldı.
İngiltere klasik müzik dünyasının ön sıralarında yer alan ve halen Londra’daki prestijli Southbank Center’ın Yerleşik Orkestrası olarak çalışmalarını sürdüren topluluk CSO Ada Ankara’da unutulmaz bir konser verecek. Programda müzik tarihinde “Senfoninin Babası” olarak bilinen ve yazdığı yüz dört senfoniyle bu formu son şekline sokmakla yetinmeyip evrenselleştirerek Mozart, Beethoven ve Schubert’in de yollarını ışıklandıran Franz Joseph Haydn’ın ilk, orta ve son dönem senfonileri yer alıyor. Üstelik bir de sürprizi var konserin: Haydn’ın yazdığı ilk senfoni ile son senfoni aynı konserde seslendirilecek. Ayrıca bestecinin orta döneminden gelen 51 numaralı senfonisi ile dört solist için bestelediği “Sinfonia Concertante”si müzik tarihinin bu dev bestecisini 360 derece açıyla tanımamız için eşsiz bir imkân sağlıyor. Haydn’ın birbirinden muhteşem melodilerle örülü, sonsuz heyecan yüklü, ustalığın en parlak ışıltılarıyla dolu senfonik galaksisinden dört pırlanta eser The Orchestra of The Age of Enlightenment’ın yorumuyla CSO Ada Ankara’da.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 400 TL
2. Kategori: 325 TL
3. Kategori: 275 TL

4. Kategori: 150 TL

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA HAFTASI ÖZEL KONSERİ

10 KASIM CUMA-20.00-ANA SALON 

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 10 Kasım’da CSO Ada Ankara’da vereceği konserde, askeri ve siyasi dehasıyla adını dünya tarihine altın harflerle yazdıran, ulusumuzun makus talihini değiştiren büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun liderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği iki değerli  sanatçıyla anacak.  Atatürk’ü Anma Özel Konseri, opera, bale ve senfonik eser repertuvarıyla ülkemizin önde gelen orkestra şeflerinden Naci Özgüç yönetiminde                  gerçekleştirilecek. Konserin solisti ise beş kıtada 80 ülkeyi kapsayan müzik                                      kariyeriyle, uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı olarak kabul edilen                          “piyanonun kraliçesi” Devlet Sanatçımız Gülsin Onay.

Program
Şef: Naci Özgüç (Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi,Doç.)
Solist: Gülsin Onay “piyano” (Devlet Sanatçısı, Emekli)

 

Wolfgang Amadeus Mozart              “Don Giovanni Uvertürü”K.527

Wolfgang Amadeus Mozart               Piyano Konçertosu Re Minör K.466 Nr.20

Ludwig van Beethoven                       “Eroica” Senfoni No 3 Mi bemol Majör Op.55

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL
3. Kategori: 90 TL

4. Kategori: 70 TL

ANKARA DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU SEVGİ, SAYGI ve ÖZLEMLE ANIYORUZ “ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ ŞARKILAR”  

10 KASIM CUMA-20.00-TARİHİ SALON

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Aramazdan Ayrılışının 85. Yılı münasebetiyle, şef Suat Kılıç’ın yönetimindeki Ankara Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu, Atatürk’ün sevdiği ve bizzat seslendirdiği eserlerden oluşan bir repertuvarla sanatseverlerin huzura çıkacak. Devlet Halk Dansları Toluluğu’nun
danslarıyla eşlik edeceği konser 10 Kasım’da Cso Ada Ankara Tarihi Salon’da gerçekleşecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 125 TL
2. Kategori: 100 TL
3. Kategori: 75 TL

ÇOCUKLAR İÇİN ÇOCUK EDEBİYATI ATÖLYESİ / ÇOCUK ETKİNLİKLERİ SERİSİ 

11 KASIM CUMARTESİ-13.00/15.00-FUAYE

 

Minik sanatseverler, Elif Mira önderliğinde gerçekleşecek atölye çalışmasında resimli çocuk kitaplarından hareketle okuma, yazma ve çizme çalışmaları yapma imkânı                                                  bulacaklar. Çocukların hayal dünyalarını kullanarak oluşturacakları                                                                     yazılar ve çizgilerle minik sanatseverler yaratıcılıklarını keşfedecekler.

 

*Biletler tükenmiştir.

 

KORE-TÜRKİYE DOSTLUK KONSERİ – TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURULUŞUNUN 100.YILI

11 KASIM CUMARTESİ 2023-20.00-TARİHİ SALON

 

Viyana Müzik Üniversitesi tarihindeki ilk Koreli çift öğretim üyeleri olan piyanist Mijung Shin ve bariton Minsoo Ahn, Türkiye Cumhuriyeti Kuruluşunun 100. Yıl Dönümünü kapsamında Kore-Türkiye Dostluk Klasik Konseri için geliyor.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 100 TL
2. Kategori: 75 TL
3. Kategori: 50 TL

ANA POPOVIC / BLUES SERİSİ

12 KASIM PAZAR 2023-20.00-ANA SALON 

Çağdaş müzik sahnesinin dahiane kadın gitaristi Ana Popović, yeni albümü Power turnesi kapsamında 12 Kasım’da ilk kez Ankara’da CSO Ada Ankara’da müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Sırbistan doğumlu Ana, müziğin fazlasıyla değer gördüğü bir ailede büyüdü. Gençliği boyunca babasının arkadaşlarını toplayıp tertiplediği doğaçlama caz geceleriyle olgunlaşan Ana, babasının etkileyici blues ve soul plak koleksiyonun arasında kendini ve kendi müziğini keşfetmeye başladı. Bu atmosferde babasının gitarına 15 yaşında sarılan Ana, günümüze kadar geçen sürede yetenekli ve cesur bir gitar fenomenine dönüştü. Ana ve grubu, durdurak bilmeden dünyanın her bir köşesindeki blues, jazz ve rock festivallerinde sahne alıyor. Fender, D’Angelico, Jim Dunlop, Joe Bonamassa ve Gary Clark Jr. gibi isimler tarafından desteklenen Popovic, bugüne kadar B.B. King ve Buddy Guy gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı. Ana’nın tüm albümleri, Billboard Blues Chart’ta ilk 5 arasında gösterildi ve haftalar boyunca dünyanın birçok radyo istasyonunun listelerinde kalmayı başardı.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 300 TL
2. Kategori: 225 TL
3. Kategori: 175 TL

4. Kategori: 100 TL

LAGOM QUARTET

12 KASIM PAZAR-20.00-MAVİ SALON­ 

Lagom Quartet, 12 Kasım akşamı CSO ADA Ankara Mavi Salon’da yaylı dörtlü repertuvarındaki iki önemli başyapıt olan Debussy’nin Sol minör (Op.10) ve Mendelsshohn’un Fa minör No.6 (Op.80) seslendirecek. Romantizm ve Empressiyonizm akımlarının en önemli örneklerinden olan bu eserlerin icrası sırasında dinleyiciler Mendelsohn’un tutkulu dramatizminden Debussy’nin masalsı, hüzün dolu düş dünyasına doğru bir yolculuğa çıkacaklar.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 150 TL
2. Kategori: 100 TL

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI Türkiye – İsviçre Dostluk Konseri  

13 KASIM 2023 Pazartesi-20.00-ANA SALON

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 13 Kasım’da CSO Ada Ankara’da İsviçre Büyükelçiliği İş Birliği ile “Türkiye Cumhuriyet’inin 100.Yılı Onur’una” Türkiye-İsviçre Dostluk konseri veriyor. Cemi’i Can Deliorman şefliğinde gerçekleşecek konserde, CSO’ya çok özel bir müzikal geçmişe sahip, iki büyük caz sanatçısı; Okay Temiz (perküsyon) ve François Lindemann (piyano) konuk oluyor. Klasik müzikseverlerin yanısıra cazseverlerin de kaçırmaması gereken bir konser.

Program
Şef: Cemi’i Can Deliorman (Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanatçısı)
Solist: Françoix Lindemann “Piyano”

Okay Temiz “Perküsyon”

François Lindemann        Solo Piyano “Le Centaure”

“C’est Tres Chie”
“Nils”
Okay Temiz “Kabak Tatlısı” Piyano ve Perküsyon için
“Şavşat Barı”
François Lindemann “Coroctet”
“Convergence”
“Le Voyage”
“Kemal Suite”

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL
3. Kategori: 90 TL

4. Kategori: 70 TL

 

CSO SANATÇILARI İLE PAZARTESİ KONSERLERİ: KLARİNET DÖRTLÜSÜ 

13 KASIM PAZARTESİ-20.00-MAVİ SALON

Cumhurbaşkanı Senfoni Orkestrası’nın kültleşen Cuma konserlerinin yanı sıra, pazartesi günleri gerçekleşen “CSO Sanatçıları ile Pazartesi” konserleri 13 Kasım’da, Klarinet Dörtülüsü ile sanatseverle buluşacak. Selin Gürol, Fevzi Onu Ustabaş, Eylül Tosun, Umay Şafak’tan oluşan dörtlü; Gordon Jakop, Astor Piazzola, Edvard Grieg, Mustafa Kemal Saydam ve Bella Bartok’tan eserler seslendirecekler.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL

 

YELLOWJACKETS / CAZ SERİSİ

14 KASIM 2023 SALI-20.00-ANA SALON

Elektro-akustik ve füzyon caz türlerinde akla ilk gelen caz gruplarından,  Grammy ödüllü Yellowjackets, 14 Kasım’da CSO Ada Ankara’ya konuk oluyor. 1977 yılında Robben Ford, Russell Ferrante, Jimmy Haslip ve Ricky Lawson tarafından kurulan Yellowjackets; caz, rock, R&B ve funk gibi çeşitli müzik türlerini başarıyla harmanlamasıyla kendisine büyük bir hayran kitlesi edindi. Çağdaş cazın önde gelen isimlerinden biri olarak kabul edilen Yellowjackets, CSO Ada Ankara’daki konserinde cazseverlere keyifli ve yenilikçi müzik deneyimleri sunacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 300 TL
2. Kategori: 225 TL
3. Kategori: 175 TL

4. Kategori: 100 TL

GEOFF TATE / ROCK SERİSİ

15 KASIM ÇARŞAMBA-20.00-ANA SALON 

Progresif metalin en büyük topluluklarından Queensrÿche’ın efsanevi vokali Geoff Tate, Operation: Mindcrime projesinin 35. Yılını kutlamak üzere 15 Kasım’da CSO Ada Ankara’ya konuk                                     olacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL
3. Kategori: 90 TL

4. Kategori: 70 TL

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONI ORKESTRASI & SVETLIN ROUSSEV & ILYICH RIVAS 

17 KASIM CUMA-20.00-ANA SALON

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Ilyich Rivas şefliğinde ve Svetlin Roussev keman performansıyla 17 Kasım Cuma saat 20.00’de CSO ADA Ankara Ana Salon’da dinleyicilerle buluşacak. Programda
Niccolo Paganini ve Antonio Dvorak’tan eserler seslendirilecek.
Program
Şef: Ilyich Rivas
Solist: Svetlin Roussev “keman”

Niccolo Paganini                     Keman Konçertosu No.2

“La Campanella” Si Minör Op.7

Antonio Dvorak                       Senfoni No.7 Re Minör Op.70

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL
3. Kategori: 90 TL

4. Kategori: 70 TL

NİDA ATEŞ / GELENEKSEL MÜZİK SERİSİ

17 KASIM 2023 CUMA-20.00-MAVİ SALON

Nida Ateş ve müzisyen arkadaşları 17 Kasım 2023’de CSO Ada Ankara Mavi Salon’da coğrafyamızın birbirinden güzel türkülerinden oluşturdukları repertuvar seçkisini Ankaralı türkü severlere sunacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL

CSO SANATÇILARI İLE PAZARTESİ KONSERLERİ: IGOR STRAVINSKI “BİR ASKERİN ÖYKÜSÜ”
20 KASIM PAZARTESİ-20.00-MAVİ SALON

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Cemi’i Can Deliorman şefliğinde,                                                     Ali Seçkiner Alıcı’nın anlatıcı olarak yer aldığı bir konser vermeye hazırlanıyor.                                               20 Kasım Pazartesi CSO ADA Ankara Mavi Salon’da saat 20.00’de başlayacak                                                 konserin programı Igor Stravinski “Bir Askerin Öyküsü’ne yer veriyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL

 

MARK GUILIANA / CAZ SERİSİ
21 KASIM 2023 SALI-20.00-ANA SALON

Modern caz dünyasının marka ismi Mark Guiliana ilk defa Ankara’da… Mark Guiliana uzun bir aradan sonra geçtiğimiz sene yayınladığı ‘The Sound Of Listening’ albümünün tanıtım turnesi kapsamında 21 Kasım Salı saat 20.00’de CSO Ada Ankara Ana Salon sahnesini toz duman etmeye geliyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 300 TL
2. Kategori: 225 TL
3. Kategori: 175 TL

4. Kategori: 100 TL

FRANZ LISZT CHAMBER ORCHESTRA / ULUSLARARASI ORKESTRALAR SERİSİ 
22 KASIM ÇARŞAMBA-20.00-ANA SALON 

Şimdiye dek Martha Argerich, Sviatoslav Richter, Mstislav Rostropoviç, Isaac Stern, Yehudi Menuhin, Jean-Pierre Rampal, András Schiff ve Emmanuel Pahud gibi efsane müzisyenlerle konserler vermiş olan ve bu sene 60. kuruluş yılını kutlayan Avrupa’nın önde gelen oda orkestralarından Franz Liszt Chamber Orchestra, CSO Ada Ankara Uluslararası Orkestralar Serisi kapsamında 22 Kasım’da CSO Ada Ankara’ya konuk oluyor. Franz Liszt Chamber Orchestra; sanat yönetmenleri, dünyaca ünlü viyolonselci István Várdai ile verecekleri CSO Ada Ankara konserinde Macar, İtalyan ve Alman bestecilerin eserlerini yorumlayacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 400 TL
2. Kategori: 325 TL
3. Kategori: 275 TL

4. Kategori: 150 TL

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONI ORKESTRASI VE BİLKENT SENFONİ ORKESTRASI ORTAK KONSERİ
24 KASIM 2023 CUMA-20.00-ANA SALON 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Bilkent Senfoni Orkestrası, 24 Kasım’da                                             CSO Ada Ankara’da bir araya geliyor.  CSO’yu konuk şef olarak Michael                                                     Wendeberg’in yöneteceği konserde, Orkestra Viyana Filarmoni Orkestrası ve                                        Viyana Devlet Opera Orkestrası’nın baş fagotçusu Sophie Dervaux’a eşlik                                                         edecek. Konserin programında Robert Schumann, Johann Nepomuk Hummel                                                ve Richard Strauss’tan eserler seslendirilecek.

Program
Şef: Michael Wendeberg
Solist: Sophie Dervaux “Fagot”

Robert Schumann “Manfred Uvertürü” Op.115
Johann Nepomuk Hummel Fagot Konçertosu Fa Majör Op.24
Richard Strauss                             Domestik Senfoni Op.53

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL
3. Kategori: 90 TL

4. Kategori: 70 TL

 

ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU “ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÖZEL KONSERİ”

24 KASIM CUMA-20.00-TARİHİ SALON

 

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu yürekleriyle öğrenmeyi sevdiren, bilgiyi değerle harmanlayan, geleceğimizin şekillendiricisi Öğretmenlerimizi unutmuyor. Koro, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, kıymetli öğretmenlerimiz ve müzikseverler ile beraber özel bir konsere hazırlanıyor. Sevgili Öğretmenlerimizin bu anlamlı gününde, Turgay Coşkun şefliğindeki bu özel konser öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve tüm müzik severlerle beraber 24 Kasım Cuma akşamı Tarihi Salon’da.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 125 TL
2. Kategori: 100 TL
3. Kategori: 75 TL

REHA ÖZCAN “BİR GARİP ORHAN VELİ MÜZİKALİ” / MÜZİKAL SERİSİ
25 KASIM CUMARTESİ-15.00/20.00-MAVİ SALON

Reha Özcan ile Bir Garip Orhan Veli Müzikali, CSO Ada Ankara’da sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor! Yurt içi ve dışında şimdiden 30 bin seyirciye ulaşan “Bir Garip Orhan Veli Müzikali’’ biricik Orhan Veli’mizin kaleminden İstanbul’u, aşkı ve tüm insanlık hâllerini ayrım gözetmeksizin               kucaklayan bir oyun, bir buluşma…Her yaştan, deneyimden, duygudan seyirciyi                                      kucaklayan, yüzlerce kişilik salonların aynı şarkıya emsalsiz duygularla eşlik ettiği,                                      sahneyle iletişim kurup akışı yeniden yarattığı Bir Garip Orhan Veli Müzikali                                               25 Kasım 2023 tarihinde saat 15:00 ve 20:00’de                                                                                                           CSO Ada Ankara Mavi Salon’da.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 170 TL

 

MAYRA ANDRADE: REENCANTO / DÜNYA MÜZİĞİ SERİSİ
25 KASIM CUMARTESİ-20.00-ANA SALON

Cap- Vert’li sanatçı Mayra Andrade, bugüne dek yayınladığı tüm albümlerden bir seçkiye yer verdiği konseri ile 25 Kasım Cumartesi günü CSO Ada Ankara’ya geliyor…Kreol’ca, İngilizce,                                Fransızca ve Portekizce şarkılar söyleyen sanatçı dünyanın farklı coğrafyalarından                                              izler içeren, batı romantizmi ile güneyin sıcaklığı arasında geniş bir ses paleti                                                   sunan modern ve tropikal esintili müziği için Mayra: “hayatımın yansıması”                                                   ifadesini kullanıyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 300 TL
2. Kategori: 225 TL
3. Kategori: 175 TL

4. Kategori: 100 TL

KİLİM ATÖLYESİ / SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRAS SERİSİ

25 KASIM 2023 CUMARTESİ-13.00/15.00-FUAYE

Somut Olmayan Kültürel Miras örneklerinden biri olan kilim dokuma atölyesi tekrardan CSO Ada Ankara’da. Atölyede çocuklar; yaratıcılık, motor becerileri, iletişim kurma becerisi gibi birçok kazanımı da elde edecekler.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 125 TL

CSO SANATÇILARI İLE PAZARTESİ KONSERLERİ: FLORANSA HATIRALARI
27 KASIM PAZARTESİ-20.00-MAVİ SALON 

CSO Ada Ankara Mavi Salonda gerçekleşen “CSO Sanatçıları ile Pazartesi” konserlerinde 27 Kasım programı klasik müzikserverleri Floransa’ya yolculuğa davet ediyor.  Peter Ilyiç Tchaikovsky’nin “Souvenir de Florence” eserinin seslendirileceği konserde Melodi Kayış (keman),
Özge Özerbek (keman), Murat Cangal (viyola), Denizsu Polat (viyola), Onur Şenler (çello), ve Yusuf Çelik (çello) solist olarak yer alacaklar.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 80 TL

2. Kategori: 60 TL

EDA BABA / POP SERİSİ
28 KASIM SALI-20.00-MAVİ SALON 

Uzun yıllardır hem kendi şarkıları hem yeniden yorumladığı şarkılarla tanıdığımız Eda Baba, 23 Kasım Salı CSO ADA Ankara’da dinleyicisiyle buluşuyor. Sanatçı ilk albümünden şarkıları ve en sevilen cover’ları seslendireceği konserde henüz yayınlanmamış yepyeni şarkılarını da seslendirecek.

*Biletler tükenmiştir.

ZAIDE QUARTET VE RAQUEL CAMARINHA / ODA MÜZİĞİ ve RESİTAL SERİSİ
29 KASIM 2023 ÇARŞAMBA-20.00-ANA SALON

Uluslararası kariyerlerinde başarıdan başarıya koşan ve yaptıkları CD kayıtlarıyla prestijli ödüller kazanmış olan Zaide Quartet ile özellikle Fransız şarkı repertuvarının son yıllardaki sevilen yorumcularından, aynı zamanda başarılı bir opera sanatçısı Raquel Camarinha tamamı Fransız bestecilerine ayrılmış çok seçkin bir program ile 29 Kasım’da CSO Ada Ankara’ya konuk oluyor. Zaide Quartet ve Raquel Camarinha, 19. yüzyılın ortalarından itibaren esmeye başlayan Fransız rüzgârlarını müzikseverlerin kalbine taşıyacak.

Bilet Fiyatları:

  • 1. Kategori: 275 TL
  • 2. Kategori: 200 TL
  • 3. Kategori: 150 TL
  • 4. Kategori: 100 TL