Damla Kuruçay’dan ‘Keyfin Bilir’

Damla Durakçay’ın son teklisi “Keyfin Bilir” hem yazın hafifliğinin hem de yeni kısaçalarının habercisi… Pop, elektronik ve bas ritmlerini kullandığı dans ettirecek şarkısını GTR müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı. Şarkının, İstanbul sokakları ile Tekirdağ’ın doğal güzelliklerinde çekilen video klibi ise 1 Temmuz’da sanatçının YouTube kanalında yayında olacak.

Damla Durakçay, yılın başından bu yana yayınladığı şarkılarında anlattığı kadının hikayesinde, kendi gücünün farkına vardığı ana ulaşıyor ve geride bıraktığı adama “Keyfin Bilir” diyor. Yazın cıvıltısını taşıyan şarkı, 70’lerin disko kültürünü günümüze taşıyan yüksek enerjisiyle ve kıvrak bas motifleriyle dikkati çekecek.

Toksik bir ilişkiden çıkan kadının kendini bulduğu ana tanık oluyoruz

“Keyfin Bilir” bir ayrılıkla başlayan hikayenin kapanış kısmı. Ayrılıkla son bulan bir ilişkinin tek sorumlusu olmadığının farkına varan kadın, bu olumsuz duyguları sahiplenmemeye karar verir ve “Tüm bu sorunlu hikaye onun olsun, ben yolumu alıyorum.” der. Aslında kadın kendini bulur.

Disko, pop ve alternatif öğeleri içinde barındıran şarkının söz ve müziği yine Damla Durakçay’a ait. Düzenlemesini, sanatçının geçmiş şarkılarında da olduğu gibi Efe Yemez’in üstlendiği “Keyfin Bilir”in kapak fotoğrafı Tayfun Çetinkaya, tasarımıysa Çağla Yılmaz tarafından gerçekleştirildi. Fotoğraf çekimindekki styling Sıla Ceren Özyurt, saç ve makyaj Desen Özyurt imzası taşıyor.

Klip 1 Temmuz’da yayında

Şarkının video klibi için çok samimi ve gerçek bir his yakalamak isteyen Damla Durakçay, Tayfun Çetinkaya’nın yönetmenliği ve Soner Tunca’nın görüntü yönetmenliğinde, şarkının ruhunu olduğu gibi yansıtan bir klip ortaya çıkardı. Klip çekimi, İstanbul’un tarihi dokulu sokaklarında başlayıp, Tekidağ’ın doğal güzelliklerine uzanıyor. Video klip sanatçının 1 Temmuz’da kendi YouTube kanalında yayınlanacak.