DasDas Ocak ayında da dopdolu programla sanatseverleri ağırlıyor

DasDas 2024 yılına da dopdolu programla girdi. İşte DasDas’ın Ocak ayı programı.

OVERRIDE // 13 – 14 OCAK 

Teknolojinin insan bedeni üzerinde daha fazla etkili olduğu, insanların önce kusurlarını iyileştirmeyi sonra hayallerindeki kendilerine ulaşmayı istedikleri bir dünya… İştah kabartan reklamlar ve kampanyalar… Akıl almaz paraların döndüğü bir sektör… Bu arzu sınır tanımaz’ bir hal alınca devlet eliyle gelen sınırlamalar ve yasaklar…

Genç bir çift, bebeklerinin doğumunu bu kaotik ortamdan uzak bir çiftlik evinde her şeyin normal ve doğal olduğu bir ortamda gerçekleştirmek ister. Ancak ortada cevap bekleyen sorular vardır, ne kadar geliştirilmek bizi robot yapar… bunun miktarının bir önemi var mıdır?

İnsan olmanın temellerini irdeleyen, zaman ilerleyip teknoloji geliştikçe önümüze sık sık çıkan ve daha da çıkacak olan soru ve sorunlarla uğraşan Stacey Greggin 2013 yılında kaleme aldığı “Override”ın yönetmen koltuğunda Taner Tunçay otururken, oyunun başrollerini başarılı oyuncular Ceyla Odman ve Çağlar Ertuğrul paylaşıyor.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 275,00 ₺

 

TUZBİBER 6LI- STAND UP // 13 OCAK CUMARTESİ // 21.30

2015 yılından bugüne sahnede olmayı sürdüren TuzBiberin en iyi komedyenlerinin 15er dakika sahne aldığı “TuzBiber 6lı” Stand-Up gösterisi; 13 Ocak Cumartesi akşamı DasDas sahnesinde katılımcılarını gülmeye doyuracak. Eğer siz de şov günü, hangi altı komedyenin sahnede olacağını merak ediyorsanız, Mobiletten biletinizi alıp yerinizi ayırtabilirsiniz.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 242,00 ₺

 

MÜZİĞİN RENKLERİ // 14 OCAK PAZAR // 14.30

Çocuklarla farklı seslere birlikte kulak vereceğİmiz; oyunlarla ve Orff-Schulwerk egzersizleri ile müziği keşfedeceğimiz “Müziğin Renkleri” Atölyesi 14 Ocak Pazar günü DasDas Akademi’de minik misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Notaların ve renklerin izinde farklı ülkelere ve dönemlere ait müzik aletlerini çocuklarla birlikte inceleyeceğimiz ve üretim sürecinde ise atölye katılımcısı çocukların, kübizm sanat akımının öncülerinden İspanyol sanatçı Pablo Picasso’nun “Guitar, 1914” eserinden ilham alarak çeşitli malzemelerle kübist formlardan oluşan kendi yaratıcı gitar modellerini yapacakları “Müziğin Renkleri” atölyesi için şimdi Mobilet’te yeriniz hazır.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 800,00 ₺

 

 

Bİ’TAKIM OLAYLAR // 14 OCAK PAZAR // 16.00

DasDas Impronun her gösterimde farklılaşan doğaçlama tiyatro oyunu Bi’ Takım Olaylar” 14 Ocak Pazar günü izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Sevda Çevik, Kadir Çevik ve Özgün Aydın’ın yönlendirmeleriyle sergilenen Bi’ Takım Olaylar”da sahnede bulunan oyuncular Ali Çakır, Baransel Dursun, Çisil Ertürk, Duhan Çebi, Gizem Kaman, Hakan Kahraman, Hamza Yaman, Selin Sarıdaş, Sema Özkan, Serap Öztürk ve Tufan Afşar her gösterimde farklı bir performansa imza atıyor.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 220,00 ₺

 

TITUS KOMPLEKS// 15-16-17-30-31 OCAK // 20.30

Tiyatronun dehlizlerinden, insanları yüzyıllardır korkutarak uzaklaştıracak kadar karanlık, acımasız ve uğursuz bir hikaye… Hayır, yalnızca bir hikaye de değil, kefareti ödenmemiş bir karşıt hikaye: daha çok insan denen mahlukların sirkinde dehşetle büyüyen ve şok eden bir çığlık. Nümayişlerin, buhranların ve teslim olmuş mantığın çağında, Shakespearein Titus Andronicusundaki canavarca ruhunu ve kurgusunu yakalayıp, onu ve karakterlerini yeniden canlandıran genç yazar Olga Bach, absürt yüzyılımızın tam ortasında, korkunç bir adamın efsanesine sihirle dokunuyor. Canavar ruhlu bir Romalıyı, her şeyin kapitalizm mezbahasında alınıp satıldığı, müteahhitlerin ve sığır tüccarlarının dünyasına hapseden yazarlar tıpkı vahşi bir katliamın çözümlemesi gibi, hırsızlığın, ihanetin, sapkınlığın ve yamyamlığın hikayesini günümüz diliyle anlatıyor.

 

Zevk korkunun yerine geçince kendi taklidine dönüşüyor. Medeniyet ve sanat ne kadar uğraşsa da dil hepimizi suçlu ilan eden acımasız ve manasız bir kanun haline geliyor. Sonunda korku kendisiyle alay ediyor – ve biz onu kendi içimizde yeniden deneyimliyoruz.

 

Shakespearein ilk trajedi eseri olarak anılan Titus Andronicusundan genç yazar Olga Helen Bach ve Thomaspeter Goergen tarafından uyarlanan Titus Kompleks”in yönetmen koltuğunda hayallerimizin sınırlarını zorlayan yönetmen Ersan Mondtag oturuyor. DasDas’ın tiyatro sezonuna en yeni armağanı olan ve oyuncu kadrosunda ise Can Sipahi, Didem Balçın, Doğukan Polat, Elçin Afacan, Ferit Kaya, Mert Fırat ve Onur Dilberin yer aldığı “Titus Kompleks”, 15,16,17,30 ve 31 Ocak tarihlerinde DasDas sahnesinde seyircisini selamlamaya hazırlanıyor.

 

Bilet fiyatları:

1.Kategori: 660,00 ₺

2.Kategori: 520,00 ₺

3.Kategori: 390,00 ₺

 

KOPENHAG // 16 OCAK SALI // 21.00

Noyan Ayturan’ın rejisi ile tiyatro severlerle buluşan Kopenhag” 20. yüzyılın en büyük atom fizikçilerinden Niels Bohr ve Werner Heisenbergin 1941 yılında Kopenhag’da tarihin akışını değiştiren bir görüşmesi konu alınıyor. Oyun hâkimi, savcısı ve sanığı sürekli olarak değişen sürreal bir davanın etrafında şekillenen sahneleme fikri, politik söylemlerin git gide sertleştiği çağımızda alınan kararlar ve sorumluluklar üzerine etik bir tartışma açıyor. Belirsizlik, bellek, nezaret ve perspektif temalarını konu eden ve başrollerini Umut Beşkırma, Yaman Ceri, Burcu Gerin paylaştığı “Kopenhag” 16 Ocak Salı akşamı DasDasta tiyatro severlerin karşısında olacak.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 242,00 ₺

 

MAVİ SAHNE: FERAMUZ PİS! // 17 OCAK ÇARŞAMBA // 21.00

İstanbul Feriköyde yaşayan Mardin göçmeni Süryani bir ailenin doğuştan özel gereksinimli en büyük çocuğu Feramuzun ailesi bu eski apartman dairesinde, dışarıdaki kocaman dünya ile var olma savaşını sürdürürken, Feramuz da benzer bir savaşı büyülü gerçek dünyasında kendi yöntemleriyle vermektedir. Süper kahramanlara, belgesellere, müziğe ve ateşe tutkun Feramuzun hikayesini anlatan Feramuz Pis!” 17 Ocak Çarşamba akşamı tiyatro severlerin karşısına çıkacak.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 242,00 ₺

Öğrenci: 75,00 ₺

 

CÜNEYT NERGİZ – STAND UP // 17 OCAK ÇARŞAMBA // 21.30

Türev, integral, trigonometriden hiçbir şey anlamayan ve 16 yıllık eğitim hayatının sonunda komedyen olmaya karar veren Cüneyt Nergiz komik olduğunu düşündüğü şakalarıyla 17 Ocak Çarşamba akşamı DasDas sahnesinde katılımcıları kahkaha tufanına sürüklemeye hazırlanıyor. Eğlence dolu bir akşam için şimdi Mobilette yeriniz hazır.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 242,00 ₺

 

ZİHİN-BEDEN ATÖLYESİ // 20-27 OCAK CUMARTESİ // 11.00 – 14.00 

6-11 yaş arası çocuklar için tasarlanan “Zihin-Beden Atölyesi” Yaratıcı Dans Pedagojisi ile P4C (Çocuklar için Felsefe) yönteminin bir araya getirilmesiyle planlanmış bir deneyimsel öğrenme programıdır. Çocukların hem bedensel hem de zihinsel olarak aktif bir süreç geçirmesini ve öğrenme süreçlerine ebeveynlerin de dahil edilmesini hedefleyen ve her oturumunda farklı bir kavram/temayı ele alacan programı ile 20 Ocak ve 27 Ocak Cumartesi günü saat 11.00’de  6-8 yaş aralığı ve saat 14.00’de 9-11 yaş aralığındaki minik katılımcılarını DasDas Akademi’de ağırlamaya hazırlanıyor.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 1.200,00 ₺

 

 

BİR İHTİMAL DAHA VAR // 22 OCAK PAZARTESİ // 21.00 

Günümüz İstanbulunda işsizlikle mücadele eden iki üniversite mezunu, Umut ve Ada Beşiktaş’ta evlerinde sefalet içinde günlerini geçirmektedirler. Yaptıkları ufak tefek işlerden kazandıkları gelir dışında kazançları yoktur ve doğru dürüst kendilerine bakamamaktadırlar. Dengesiz lise arkadaşları Barış’ın tacizlerinden de bıkan bu trajikomik ikili içinde bulundukları durumdan kurtulmak için doğaya kaçarlar. Ancak biraz nefes almayı umarken doğa”nın bildikleri doğa” olmadığını fark edeceklerdir. Ebru Nihan Celkan’ın kaleme aldığı ve yönetmenliğini Barış Gönenenin üstlendiği Bir İhtimal Daha Var” hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini farklı karakterlerin dünyasından onların da bakış açısını ciddiye alarak ele alıyor. Berfu Öngören, Pelin Ermiş ve Talha Kayanın başrolleri paylaştığı “Bir İhtimal Daha Var” 22 Ocak Pazartesi akşamı tiyatro severleri selamlamaya hazırlanıyor.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 242,00 ₺

 

CYRANO // 23 OCAK SALI // 20.30

Edmond Rostand’ın unutulmaz eseri Cyrano De Bergerac, Ahmet Sami Özbudak’ın reji yorumuyla yeniden canlanıyor ve geçmişten bugüne bir köprü kuruyor. Bülent Emin Yarar’ın Cyranoya hayat verdiği oyunun kadrosunda Caner Erdem, Ece Çeşmioğlu Ölmez, Elif Mandan, Erol Babaoğlu, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Fatin Elcim, Mert Fırat, Ömer Faruk Tezgel olmak üzere birçok deneyimli ve genç isim bir araya geliyor. Müzik süpervizörlüğünü Harun Tekinin üstlendiği, dekor ve ışık tasarımı ise Cem Yılmazer tarafından yapılan DasDas özel prodüksiyonu Cyrano” 23 Ocak Salı akşamı izleyicisini selamlamaya hazırlanıyor.

 

Bilet fiyatları:

1.Kategori: 660,00 ₺

2.Kategori: 550,00 ₺

3.Kategori: 440,00 ₺

 

NASIL BİLİRDİNİZ // 23 OCAK SALI // 21.00

Neredeyse görülmeyecek kadar fark edilmeyen bir kadın, yer altında sessiz uyuyan ölülerin yer üstünde yeniden konuşulması için anlatıyor. Hayalet olup da kaybolmalarına izin vermemek için…

Elif Ongan Tekçenin hem yazıp hem de tek kişilik performansıyla sahneyi doldurduğu Nasıl Bilirdiniz” oyununda kullanılan özgün ses ve müzik Loop Station” aracılığıyla oyuncu tarafından canlı olarak sahnede üretiliyor. Yine oyuna özel tasarlanmış animasyonların metin ve oyuncuyla birlikte bütünsel bir anlatımı inşa ettikleri Nasıl Bilirdiniz” oyuncunun ses ve beden olanaklarının tiyatro sanatının tasarımsal olanaklarıyla bir araya getirildiği bir sahneleme sunuyor izleyicisine. Özgün metni farklı anlatım ve tasarım olanaklarıyla sahneye taşıyarak izleyicisine bambaşka bir seyir zevki sunan Nasıl Bilirdiniz” 23 Ocak Salı akşamı DasDasta.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 242,00 ₺

 

KÜÇÜK PRENS // 24-28 OCAK // 17.00

Dünya yorgunu ve hayattan umudunu kesmiş Pilot Sahara Çölü’nde bozulan uçağını tamir etmeye çalışırken gizemli bir şekilde ortaya çıkan Küçük Prensin sorusuyla kendine gelir. Sekiz güne yayılan ve bir ömür akıldan çıkmayan bu karşılaşmanın ilk cümlesi: Lütfen, bana bir koyun çizer misiniz?”dir. Yönetmenliğini Kayhan Berkinin üstlendiği ve Taha Tegin Özdemirin Küçük Prense hayat verdiği oyunun oyuncu kadrosunda Deniz Işın, Doruk Şengün, Kenan Ece yer alıyor. Antoine de Saint-Exupérynin aynı adlı ölümsüz eserinden, çok farklı bir uyarlamayla sahneye aktarılan Küçük Prens” 24 ve 28 Ocak günü DasDasta minik tiyatro severlerin karşısında olacak.

 

Bilet fiyatları:

1.Kategori: 495,00 ₺

2.Kategori: 385,00 ₺

3.Kategori: 275,00 ₺

 

MEDEA’YA GÖRE AHLAK // 24 OCAK ÇARŞAMBA // 21.00

Sezonun ses getiren yapımlarından Medeaya Göre Ahlak” 24 Ocak Çarşamba akşamı DasDasta seyirciyle buluşuyor. İsveç tiyatrosunun yükselen yıldızı İran asıllı yazar Athena Farrokhzad’ın yazdığı oyunda, Medea miti üzerinden kadın” ve ahlak” konuları tartışmaya açılıyor. İnsanlığın en eski tartışmalarından “ahlak” kavramının bir karakter olarak seyirci karşısına çıkaran oyun, izleyenleri cevap aramaya değil daha çok soru sormaya davet ediyor.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 242,00 ₺

 

NEVZAT CAN ÜNSAL – STAND UP // 24 OCAK ÇARŞAMBA // 21.30

Kurcala ekranlarından tanıdığımız ve tespitleri ve samimi tarzıyla kısa sürede dikkatleri üzerine çeken, tek kişilik gösterisi “simülasyon hatası” ile ironik dilini sahnelere taşıyan Nevzat Can Ünsal 24 Ocak Çarşamba akşamı DasDas sahnesinden katılımcılarına kahkaha dolu bir akşam yaşatmaya hazırlanıyor. Eğlencenin bir an olsun eksik olmayacağı akşam için Mobilette şimdi yeriniz hazır.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 275,00 ₺

 

CEM EREN ÖZTÜRK – MAHLAS // 25 OCAK PERŞEMBE // 21.30

Ve artık sahne onda. Yaklaşık 6 Yıldır Twitterda Şeref Düzyatanlar takma adıyla sosyal medyayı komik hikayelerle sallayan, aynı takma ad ile üç ayrı romanı bulunan Cem Eren Öztürk şimdi Mahlas adlı tek kişilik gösterisiyle seyirciyi kırıp geçiriyor. Mahlas adlı oyunun ilk gösterilerinde yerinizi alın ve doyasıya güleceğiniz bir gecenin keyfini çıkarmak için Mobilette şimdi yeriniz hazır.

 

Bilet fiyatları:

Genel Giriş: 220,00 ₺

 

BÜYÜK EV ABLUKADA – DEFANSİF DİZAYN // 26-27 OCAK // 22.00

2008 yılında Bartu Küçükçağlayan (Canavar Banavar), Cem Yılmazer (Afordisman Salihins) ve Gülin Kılıçay (Gülinler) tarafından İstanbul’da kurulan, Full FaçaAy Şuram Hala AğrıyorFIRTINAYT’ albümleri ve çıkardıkları teklileriyle büyük bir dinleyici kitlesi yakalayan Büyük Ev Ablukada, yaratıcı sahne dekorları ve bitmeyen enerjileri yeni albümleri Defansif Dizayn”ın konser serisinin ilk iki performansıyla aralık ayında DasDasta sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. İlk teklisi ‘Yangın Akvaryum ile dinleyicilerini daha da meraklandıran ve bir sene gecikmeli bir şekilde sevenleriyle buluşturdukları yeni albümleri Defansif Dizayn”ın şekilli konser serisinin 26 Ocak Cuma ve 27 Ocak Cumartesi akşamı DasDasta gerçekleşecek performansları için şimdi Mobilette yeriniz hazır.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 950,00 ₺

Öğrenci: 575,00 ₺

 

MAVİ SAHNE: KREUTZER SONAT // 31 OCAK ÇARŞAMBA // 21.00

İsmini Ludwig Van Beethoven’ın la majör, 9 numaralı, op.47 keman ve piyano sonatının adından alan ve Beethoven’ın 250. doğum gününde Türkiyede ilk kez Versus Tiyatro tarafından sahnelenen, müzik, kadın-erkek ilişkileri ve toplumun insan üzerindeki baskısını masaya yatıran Tolstoyun provokatif metni Kreutzer Sonat” Kayhan Berkinin tek kişilik performansı ile tiyatro severlerle buluşmayı sürdürüyor. Tolstoyun ana metnindeki müzik etkisini başat kılıp, ana karakter Pozdnişevin toplum dışılığını görünür kılmaya ve bunu yaparken Tolstoy’un yarattığı karakterin deliliğinin dozunu biraz kısıp onu daha dinlenilebilir ve merak edilebilir bir hale getirmeyi amaçlayan Kreutzer Sonat” 31 Ocak Çarşamba akşamı DasDas Mavi Sahnede seyircisini selamlamaya hazırlanıyor.

 

Bilet fiyatları:

Öğrenci: 75,00 ₺

 

BİR VARMIŞ, BİR YOKMUŞ: SANAT İLE MASALLAR BULUŞMUŞ // 31 OCAK ÇARŞAMBA // 13.00

Uzay’ı nasıl keşfettik? Neden, Mars’a kırmızı gezegen deniyor? Peki, astronot olmak için ne gerekir? Katılımcı minikleri uzayın gizemli dünyasına doğru masalsı ve keşif dolu bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanan “Bir Varmış Bir Yokmuş: Sanat ile Masallar Buluşmuş” atölyesinin programı kapsamında çocuklar önce ‘‘Bir Avuç Galaksi’’ isimli hikâyeyi dinleyecekler ardından aileleri asistanlığında farklı malzemeler kullanarak kendi masalsı galaksilerini ve roketlerini tasarlama imkânı bulacaklar. Atölyepikolo yürütücülüğünde gerçekleştirilecek ve 3ile 5 yaş aralığındaki çocukların kendilerine eşlik edecek bir yetişkin ile katılabilecekleri “Bir Varmış Bir Yokmuş: Sanat ile Masallar Buluşmuş” atölye çalışması 31 Ocak Çarşamba günü DasDas Akademi’de.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 800,00 ₺

 

STEAM ATÖLYESİ: SIKIYSA YAKALA! // 31 OCAK ÇARŞAMBA // 15.00

Genç mühendisler bu atölyede iş başında olacak. Oyun, tasarım ve mühendisliği bir araya getiren eğlenceli atölye çalışması “Steam Atölyesi: Sıkıysa Yakala”da çocuklara bolca hayal gücü eşlik edecek. Farklı malzemeler kullanarak önce farklı şekillerdeki parçaları monte edecek olan katılımcı çocuklar daha sonra birleşen parçaları renklendirecekler. Atölyenin sonunda her çocuğun yerinde duramayan kendi eğlenceli mekanik kollarını üretmiş olarak programdan ayrılabilecekleri “Steam Atölyesi: Sıkıysa Yakala” 31 Ocak Çarşamba günü DasDas Akademi’de katılımcı minikleri ağırlamayı bekliyor.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 700,00 ₺

 

MERVE ÖZCAN STAND UP – BERBAT BİR ANNE // 31 OCAK ÇARŞAMBA // 21.30

Berbat Bir Anne Podcastin BBAsı Merve Özcan; parlementerler, bekarlar, evliler, lavanta yağı, çocuklu hayat, annelik, flört, 7 uyuyanlar, babalar, boşananlar, Artemis, kadınlar, Mickey Mouse ve kırılgan erkek egosuna dair türlü korelasyonlarla örülü stand up gösterisiyle sahnede. 31 Ocak Çarşamba akşamı DasDasta izleyicisine kahkaha dolu bir gece sunmaya hazırlanan Merve Özcan’ın bu keyifli gösterisini kaçırmamak için Mobilette yerinizi ayırtmayı unutmayın.

 

Bilet fiyatları:

Genel Satış: 253,00 ₺