DasDas’ın Ekim programı dopdolu

DasDas, sonbaharda misafirlerini sanat ve eğlence dolu bir programla karşılamaya devam ediyor. Kapalı gişe tiyatro oyunları, konserleri ve stand-up gösterileriyle DasDas, Ekim ayında da dopdolu bir program sunuyor.

dasdas sahne

DasDas, Ekim ayından da sanatseverleri tiyatroya doyuracak. Geçtiğimiz sezon yeni kadrosuyla sahnelenmeye başlayan ‘Baba’ oyunu, 4 ve 30 Ekim’de yeniden DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. Fransız yazar Florian Zeller’in dünyada birçok yerde oynanan ve geçtiğimiz yıllarda sinemaya uyarlanan ‘Baba’ oyununun kadrosunda Şerif Erol, Zeynep Dinsel, Kübra Balcan, Alper Baytekin, Yasemin Taş, Devrim Özder Akın yer alıyor. The Guardian’ın “Son 10 yılın en iyi oyunu” diye tanımladığı oyun, seyirciyi demans hastası bir babanın etkileyici dünyasına götürüyor.

Sıra dışı şef Başak Doğan yönetimindeki ve “Fix You”, “İyi Gün Dostlarım”, “Dere Kenarında Taş Ben Olaydım” gibi sevilen şarkıların etkileyici yorumlarıyla tanınan Chromas12 Ekim akşamı, özgün repertuarını DasDas izleyicisiyle ilk kez buluşturacak.

DasDas’ta stand-up serisi Ekim ayında da çok takip edilen isimlerle devam ediyor. TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı Şov 13-20-21-27 Ekim tarihlerinde yeniden DasDas Alternatif Sahne’de seyircileriyle buluşuyor. Ayrıca Berk Karan, Ali Congun, Cem Eren Öztürk ve Tutkum Boğuşmak da gösterileriyle Ekim ayında DasDas programında yer alıyor.

DasDas’ın kapalı gişe devam eden, son prodüksiyonlarından ‘Şimdi’ Ekim ayında da tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Tim Crouch’un yazdığı Öner Erkan’ın ise yönetmen koltuğuna oturduğu oyunun hikayesindeki karakterlere Erdem Şenocak, Levent Kazak, Melikşah Altuntaş ve Nezaket Erden hayat veriyor. Oyun, 14 ve 15 Ekim günleri iki temsille DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor.

DasDas’ın son oyunlarından Ahmet Sami Özbudak’ın yönetmen koltuğuna oturduğu ‘Cyrano’14, 15, 21 ve 22 Ekim tarihlerinde yeniden sahnelenmeye devam ediyor. Bülent Emin Yarar’ın Cyrona’ya hayat verdiği oyunda kendisine Caner Erdem, Ece Çeşmioğlu Ölmez, Elif Mandan, Erol Babaoğlu, Ertuğrul GümrükçüoğluFatin Elcim, Mert Fırat, Ömer Faruk Tezgel olmak üzere birçok deneyimli ve genç isim eşlik ediyor.

İlk gösterimini 2004 yılında 14. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nde gerçekleştiren, yurt dışında önemli festivallerde oynamış ‘Ashura’ oyunu, Ekim ayında DasDas Sahne’ye konuk oluyor. Üç semavi dine ait şarkıların metnini oluşturduğu, zorunlu göç, kimlik, aidiyet, dil, dilsizlik gibi kavramları sorgulayan, müzisyen, şarkıcı ve oyuncuların birlikte yer aldığı bir müzik-tiyatro gösteri ‘Ashura’, 31 Ekim akşamı sanatseverlerle buluşuyor.

Detaylı Program için: dasdas.com.tr