DasDas’ta tiyatro rüzgarı esecek

Komediden trajediye, çocuk oyunlarından konserlere bu hafta birbirinden keyifli etkinlikleri ziyaretçileriyle buluşturmaya hazırlanan DasDas, yeni haftada ‘Cimri’, ‘Aşk Geçmişim’ ve ‘Kedi Cenazesi’ oyunlarını ağırlıyor. DasDas Çocuk’un sevilen oyunları ise miniklerin hafta sonunu eğlenceli kılacak. Bu hafta DasDas’ta Molière’in yıllara meydan okuyan eseri ‘Cimri’, Tansu Biçer’in rejisiyle DasDas Sahne’de seyirciyle buluşuyor. Semaver Kumpanya’nın ‘Cimri’si 10 Ocak akşamı 20.30’da Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Ahmet Kaynak, Mertcan […]

Komediden trajediye, çocuk oyunlarından konserlere bu hafta birbirinden keyifli etkinlikleri ziyaretçileriyle buluşturmaya hazırlanan DasDas, yeni haftada ‘Cimri’, ‘Aşk Geçmişim’ ve ‘Kedi Cenazesi’ oyunlarını ağırlıyor. DasDas Çocuk’un sevilen oyunları ise miniklerin hafta sonunu eğlenceli kılacak.

Bir Barda Bir Gece

Bu hafta DasDas’ta Molière’in yıllara meydan okuyan eseri ‘Cimri’, Tansu Biçer’in rejisiyle DasDas Sahne’de seyirciyle buluşuyor. Semaver Kumpanya’nın ‘Cimri’si 10 Ocak akşamı 20.30’da Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Ahmet Kaynak, Mertcan Ertürk, Metin Alpargun, Cansu Saka, Onur Yalçınkaya, Ezgi Ulusoy Tamer, Onur Şenol, Selen Şenay, Uğur Senkeri, Saniye Samra’dan oluşan kadrosuyla sahnede olacak.

İzleyenlerin Eduard ile Charlotte’un şehirden uzakta lüks bir mahalledeki evlerinde eski arkadaşlarını ve komşularını ağırladıkları geceye konuk olacakları ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Westend / Batının Sonu’ 11 Ocak akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek. Karakterlerin dönüşümleriyle seyirciyi şaşırtacağı Tuğsal Moğul yönetmenliğindeki oyunun kadrosunda Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen bir araya geliyor.

Ağaçtaki Kız

Binnur KayaDolunay SoysertGüven Kıraç ve Levent Ülgen, yeni haftada uzlaşmak için bir araya gelen ebeveynlerin öyküsünü merkezine alan ‘Vahşet Tanrısı’ ile tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. Fransız komedi yazarı Yasmina Reza’nın kaleminden çıkan oyun, 12 ve 18 Ocak akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de.

DasDas Atölye’de ise aynı günün akşamı 21.00’de ‘Anadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ sahnelenecek. Oyuncu kadrosunda Ceren Boz, Nihan Işık, Sabahattin Yakut ve Ümit Erlim’in buluştuğu oyun Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye taşınıyor. Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından uyarlanan ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ kendini bilmek ve kendini bulmak arasındaki kayboluş hikayesine odaklanıyor.

Aşk Geçmişim

13 Ocak akşamı 20.30’da DasDas’ta unutulmaz bir aşkın yankıları duyulacak. Shakespeare’in ünlü tragedyası ‘Romeo & Juliet’; Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim’in yer aldığı zengin kadrosuyla tiyatroseverlerle buluşuyor. Mert Fırat ve Nagihan Gürkan’ın yönetmenliğini üstlendiği oyunda Romeo ve Juliet’in büyük aşkı bambaşka bir zaman diliminde hayat buluyor. Oyun, 21 Ocak akşamı 20.30’da da DasDas Sahne’de izlenebilecek.

Uzun süredir beklenen ‘+1 Sunar: Adamlar’ konseri 14 Ocak akşamı 22.00’de DasDas Sahne’de gerçekleşiyor. Müzikseverlerin yerinde duramayacağı bir geceye imza atmaya hazırlanan Adamlar muhteşem şarkılarıyla DasDas’ta olacak.

Hafta sonu DasDas Çocuk ile başlıyor. 15 Ocak günü 13.00’te ‘Uyku Nereye Kaçar?’DasDas Atölye’de minik tiyatroseverleri Pelin ve Berçem’in uykularının peşine düşme serüvenlerine dahil ediyor. Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği; Pelinsu Ekşioğlu ve Berçem Açığ’ın sahnede buluştukları oyun; iklim eylemi, barış ve adalet, sudaki yaşam, karasal yaşam ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi temalara parmak basıyor.

Kaan Sekban

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından İlksen Başarır tarafından uyarlanan ve yönetilen ‘Ağaçtaki Kız’ aynı günün akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Kadrosunda Ahsen Eroğlu ile Tunahan Çilingir’in yer aldığı oyun, Ağaçtaki Kız ile hayatının geri kalanını geçireceği yeri bulduğu sırada tanıştığı Yunus’un aşka, dostluğa, hayallerine, hayal kırıklıklarına ve sırlarına dair paylaşımlarını konu alıyor.

15 Ocak akşamı 22.15’te son dönemde verdikleri konserlerle DasDas Mutfak konuklarına keyifli dakikalar sunan ‘Uyanıklar’ sahne alacak.

16 Ocak günü 13.00’te ise DasDas Çocuk’un ‘Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri’ oyunu çocuklarla buluşacak. Ünlü bir aşçı olan Pi Hanım’ın Geleneksel Benekli Kediler Günü’nde dağıtacağı kurabiyeleri yapmak için sevinçle mutfağa girmesinin ardından büyük bir sürprizle karşılaşmasını anlatan oyunun tasarımını ve yönetmenliğini Alper Aytekin üstlenirken sahneyi Gamze Güzel ile Bağış Angigün paylaşıyor. Sağlıklı beslenme, dayanışma ve ortak değerler temalarının işleneceği ‘Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri’ çocukları Pi Hanım’ın mutfağına davet ediyor.

Kedi Cenazesi

Aynı gün 15.00 ve 19.00’da ‘Deli Bayramı’ matine ve suare temsilleriyle DasDas Sahne’de sergilenecek. Turgut Özakman’ın aynı adlı eserinin Metin Akpınar süpervizörlüğünde sahneye taşındığı oyunun yönetmenliğini Metin Akpınar Mert Fırat ile beraber üstleniyor. ‘Deli Bayramı’nın kadrosunda Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu yer alırken delilerin DasDas’ı ele geçireceği oyun, hafızalara kazınacak bir komediyi gözler önüne seriyor.

Nagihan Gürkan yönetmenliğindeki ‘Bir Barda Bir Gece’17 Ocak akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de kadınların her akşam başlayan elektrik kesintileri sırasında kayboldukları bir dünyada arkadaşını bulmak için bir bara giden üniformalı kız ile barın tek çalışanı bir kadının arasındaki gerilimin ve soru işaretlerinin hiç bitmediği bir geceyi seyirciye aktaracak. Lulu Raczka imzalı oyun, Nurgül Yeşilçay ve Afra Saraçoğlu’nu sahnede bir araya getiriyor.

19 Ocak akşamı DasDas‘Aşk Geçmişim’ ve ‘Anadolu Efes Mavi Sahne: Kedi Cenazesi’ oyunlarını DasDas Sahne ve DasDas Atölye’de konuk edecek. Tatlı Ekşi Tiyatro’nun Tuğrul Tülek yönetmenliğindeki oyunu ‘Aşk Geçmişim’ 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Şebnem BozokluRıza Kocaoğlu ve Melisa Doğu’nun sahneyi paylaştığı D.C. Jackson imzalı oyun, kurumsal bir şirkette işe giren Tom ile aynı şirkette çalışan Amy’nin bir şeyler içmeye çıktıkları gecenin ardından kendilerini fırtınalı bir ilişkinin içinde bulmalarını konu alıyor.

21.00’de DasDas Atölye’de oynanacak ‘Anadolu Efes Mavi Sahne: Kedi Cenazesi’nde Sibel Yıldırım’ın kalemi Şükrü Türen’in rejisiyle buluşuyor. Kadrosunda Can Başak, Doğu Alpan, Okan Kayabaş ve Sibel Yıldırım’ın yer aldığı TiyatroTiyatral’in ‘Kedi Cenazesi’ isimli oyunu iyilik ve kötülük kavramları üzerinden kişinin değişimden korktuğu için mi, egosuna söz geçiremediği için mi, yoksa canı öyle istediği için mi kötülükten beslendiğini ve iyiliğin sınırlarında ne zaman ve ne sıklıkla dolaşabildiğini, karşılıksız bir iyilikle ne kadar yol alabileceğini kendine has bir komedi anlayışıyla sorguluyor.

Aynı akşam Türkiye’de stand-up komedi kültürünün yaygınlaşmasını amaçlayan komedi kulübü TuzBiber21.00’de DasDas Mutfak’ta olacak. İzleyenler, ‘TuzBiber Stand Up’ gecesi ile komediye doyacak.

‘Kaan Sekban Saçmalar’, 20 Ocak akşamı 20.30’da DasDas ziyaretçilerini kahkahalara boğacak. 10 yıl kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra beyaz yakalı hayata veda eden Kaan Sekban, her sabah hayallerine koşmak yerine işe gitmek zorunda kalanların umuda yolculuk öyküsünü komik bir dille seyirciye aktarıyor.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Bilet Satış: www.mobilet.com

10 OcakPazartesi20.30DasDas SahneCimri
11 OcakSalı20.30DasDas SahneAnadolu Efes Katkılarıyla: Westend / Batının Sonu
12 OcakÇarşamba20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
12 OcakÇarşamba21.00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet
13 OcakPerşembe20.30DasDas SahneRomeo & Juliet
14 OcakCuma22.00DasDas Sahne+1 Sunar: Adamlar
15 OcakCumartesi13.00DasDas AtölyeUyku Nereye Kaçar?
15 OcakCumartesi20.30DasDas SahneAğaçtaki Kız
15 OcakCumartesi22.15DasDas MutfakUyanıklar Konseri
16 OcakPazar13.00DasDas AtölyePi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri
16 OcakPazar15.00DasDas SahneDeli Bayramı
16 OcakPazar19.00DasDas SahneDeli Bayramı
17 OcakPazartesi20.30DasDas SahneBir Barda Bir Gece
18 OcakSalı20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
19 OcakÇarşamba20.30DasDas SahneAşk Geçmişim
19 OcakÇarşamba21.00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne: Kedi Cenazesi
19 OcakÇarşamba21.00DasDas MutfakTuzBiber Stand Up
20 OcakPerşembe20.30DasDas SahneKaan Sekban Saçmalar
21 OcakCuma20.30DasDas SahneRomeo & Juliet