DasDas’ta yeni haftada neler var?

DasDas; yeni haftada birbirinden farklı tiyatro oyunlarına ev sahipliği yaparken, yeni bir DasDas prodüksiyonu olan, Öner Erkan’ın yönettiği ‘Şimdi’ oyununun prömiyerini gerçekleştirecek.

dasdas sahne

Seyircilerini güldürmeye hazırlanan ‘Tuzbiber 6’lı Şov’u ile ve uzun zamandır beklenen ‘Büyük Ev Ablukada’ konseri ise sanatseverleri DasDas’ta buluşturmaya hazırlanıyor.

40 yılın ardından Şener Şen’i tekrar tiyatro sahnesinde izleme fırsatı sunan DasDas Prodüksiyon’u Zengin Mutfağı12 ve 13 Aralık akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de yeniden sahnelenecek. Kadrosunda büyük usta Şener Şen’in yanı sıra Gizem ErgünOnay KayaUğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi genç kuşağın yetenekli tiyatrocularını buluşturan ‘Zengin Mutfağı’ başladığı günden beri sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle takip ediliyor ve oyunun biletleri haftalar öncesinden tükeniyor.

DasDas konuklarına stand-up dolu bir hafta sunmaya devam edecek. TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı Şov’da, etkinlik saatine kadar gösteri kadroları açıklanmazken hangi altı komedyenin sahnede olacağı seyirciler için sürpriz olacak. Komedi ve heyecan dolu gösteri 16 Aralık saat 21:30’da DasDas Alternatif Sahne’de seyircileriyle buluşacak.

‘Hep Hâlâ Şafak’, modern ve efsanevi arasındaki güçlü etkileşime yakalanan ve aile, bağımlılık, bağ ve kadınlık kavramlarını konu alan, 8 kadının neşesini ve kalp kırıklığını anlatan iki oyundan oluşuyor. İki oyunun tek seferde oynandığı ‘Hep Hala Şafak’17 Aralık 20.00’de DasDas Alternatif Sahne’de seyircilere farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Eylül ayındaki prömiyerinden itibaren ilgisi artarak devam eden ‘Dünya Yerinden Oynar’ başarılı oyunculukları ve güçlü hikayesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Yönetmenliğini Mert Fırat’ın üstlendiği ve Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı oyun, yedi kadının özgürlükleri için yan yana durduğu ve hayatları pahasına mücadele edişlerini İstanbul semalarında dolaşan tanıdık ezgilerle seyirciye aktarıyor. Alara CanayEmine Doruk / Gökşen AteşMelisa AkmanÖzge BorakÖzge FışkınRana Büyükyılmaz ve Su Sonia’nın oyuncu kadrosunda yer aldığı, sürükleyici hikayesi ve büyüleyici atmosferiyle ‘Dünya Yerinden Oynar’ 17 Aralık 20.30’da DasDas Sahne’de seyirciyle buluşacak.

DasDas’ın yeni prodüksiyonu ‘Şimdi’ 17 Aralık Cumartesi akşamı prömiyerini yapmak için gün sayıyor. Tim Crouch’un yazdığı Öner Erkan’ın ise yönetmen koltuğuna oturduğu oyunun hikayesindeki karakterlere Erdem Şenocak, Levent Kazak, Melikşah Altuntaş ve Nezaket Erden hayat veriyor. “Bakmayı seçtiğimiz ya da seçmediğimiz her şeyden ne kadar sorumluyuz?” sorusuna cevap arayan ‘Şimdi’, yönetilmekte olan medyatik çılgınlıkların, zengin çeşitliliği arasında durup düşünmek için bir toplanma çağrısı başlatıyor. Oyun prömiyerinin hemen ardından 18 Aralık 16.00’da yeniden DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

‘Beceriksiz Kralın Öyküsü’, 3 yaş ve üzeri çocuklara anlattığı müzikli hikayede merdivenlerden bile inemeyen, her şeyi kırıp döken bir kraldan bahsediyor. Oyunda bütün bu talihsiz olaylar şans eseri saraya gelen biriyle değişirken, bu hikayeyi izlemek isteyen çocuklar 18 Aralık 13.00’de DasDas Alternatif Sahne’de buluşacak.

Usta sanatçı Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünü üstlendiği, “Turgut Özakman‘ın 1987 yılında kaleminden dökülen ‘Deli Bayramı’, 18 Aralık 17.00’de, DasDas Sahne’de yeniden izleyenleri kahkahalara boğacak. Yönetmenliğini Akpınar ile Mert Fırat’ın birlikte üstlendiği oyun; Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu’nun yer aldığı zengin kadrosuyla hiciv sanatının önemli bir örneğini sahneye taşıyor.

‘Feramuz Pis!’ oyunu farklı tiyatro biçimlerinin armonisiyle düş ve gerçeğin sınırlarını ortadan kaldırıyor. Sema Elcim‘in yazdığı, Oğuz Utku Güneş‘in yönettiği oyunda İstanbul Feriköy’de yaşayan Feramuz, Mardin göçmeni Süryani bir ailenin doğuştan özel gereksinimli en büyük çocuğudur. Feramuz’un ailesi bu eski apartman dairesinde, dışarıdaki kocaman dünya ile var olma savaşını sürdürürken, Feramuz da benzer bir savaşı büyülü gerçek dünyasında kendi yöntemleriyle vermektedir. İlgi çeken hikayesi ile ‘Feramuz Pis!’ 19 Aralık 21:00’de DasDas Açık Sahne’de yerini alacak.

Günümüz iş dünyasındaki acımasız rekabete, start-up’lar ve girişimcilik kültürüne ironik bir bakış açısı getiren ‘Fairfly’ oyunu, çok para kazanma tutkusu, başarı saplantısı ve neoliberal söylemleri sorgulayan bir kara komedi olarak karşımıza çıkıyor. Hızlı tüketim ürünleri sektöründe çalışan ve işsiz kalmak üzere olan dört beyaz yakalının “başarı” hikayesine hazır mısınız? ’Fairfly’20 ve 21 Aralık 21:00’de DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Büyük Ev Ablukada, uzun süre ara verdiği konser serisine DasDas’ta devam ediyor! ‘+1 Sunar: Büyük Ev Ablukada’ konseri ile grup hayranlarıyla uzun süre sonunda DasDas’ta özlem giderecek. Yeni albüm hazırlığında olan grup sevilen şarkıları ve görülmeye değer sahne şovları ile 21 Aralık akşamı saat 22.00’de DasDas Sahne’de keyifli bir gece yaşatacak.

Yusuf Umut, tanımlayamadığı ama vazgeçemediği bir özgürlüğün peşinde kendi yolculuğunu anlatıyor. ‘N’olucak Bu Yusuf Umut’un Hali’ oyunu özgürlük sınırlarından taşan Yusuf Umut’u en sonunda aradığı ortama yakınlaştırıp, onu çekyatların, kuralların, sınırların dünyasından kurtarabilecek mi sorularının cevabını bulmaya çalışıyor. Oyun, 22 Aralık 21:00’de DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Bilet Satış: www.mobilet.com

 

12 AralıkPazartesi20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
13 AralıkSalı20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
16 AralıkCuma21.30DasDas Alternatif SahneTuzbiber 6’lı Şov
17 AralıkCumartesi20.00DasDas Alternatif SahneHep Hala Şafak
17 AralıkCumartesi20.30DasDas SahneDünya Yerinden Oynar
17 AralıkCumartesi21.00DasDas Açık SahneŞimdi
18 AralıkPazar13.00DasDas Alternatif SahneBeceriksiz Kralın Öyküsü
18 AralıkPazar16.00DasDas Açık SahneŞimdi
18 AralıkPazar17.00DasDas SahneDeli Bayramı
19 AralıkPazartesi21.00DasDas Açık SahneFeramus Pis!
20 AralıkSalı21.00DasDas Açık SahneFairfly
21 AralıkÇarşamba21.00DasDas Açık SahneFairfly
21 AralıkÇarşamba22.00DasDas Sahne+1 Sunar: Büyük Ev Ablukada
22 AralıkPerşembe21.00DasDas Açık SahneN’olucak Bu Yusuf Umut’un Hali