DasDas’tan 2022’ye görkemli veda

DasDas, yılın son haftasına birbirinden keyifli etkinliklerle merhaba diyor.

dasdas sahne

2022 yılının çok sevilen tiyatro oyunlarına, stand up’larına, konserlerine ve sergilerine ev sahipliği yapan DasDas, yeni haftada ‘Büyük Ev Ablukada’, ‘Milenyum FM’, ‘Zengin Mutfağı’, ‘Sınırlar’ ve ‘Ali Congun Stand Up’ ile etkinlik çeşitliliğini sürdürmeye devam ediyor.

Günümüz iş dünyasındaki acımasız rekabete, start-up’lar ve girişimcilik kültürüne ironik bir bakış açısı getiren ‘Fairfly’ oyunu, çok para kazanma tutkusu, başarı saplantısı ve neoliberal söylemleri sorgulayan bir kara komedi olarak karşımıza çıkıyor. Hızlı tüketim ürünleri sektöründe çalışan ve işsiz kalmak üzere olan dört beyaz yakalının “başarı” hikayesine hazır mısınız? Anadolu Efes Mavi Sahne: Fairfly’21 Aralık 20:30’da DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Büyük Ev Ablukada, uzun süre ara verdiği konser serisine DasDas’ta devam ediyor! ‘+1 Sunar: Büyük Ev Ablukada’ konseri ile grup hayranlarıyla uzun süre sonunda DasDas’ta özlem giderecek. Yeni albüm hazırlığında olan grup sevilen şarkıları ve görülmeye değer sahne şovları ile 21 Aralık akşamı saat 22.00’de DasDas Sahne’de keyifli bir gece yaşatacak.

Yusuf Umut, tanımlayamadığı ama vazgeçemediği bir özgürlüğün peşinde kendi yolculuğunu anlatıyor. ‘N’olucak Bu Yusuf Umut’un Hali’ oyunu özgürlük sınırlarından taşan Yusuf Umut’u en sonunda aradığı ortama yakınlaştırıp, onu çekyatların, kuralların, sınırların dünyasından kurtarabilecek mi sorularının cevabını bulmaya çalışıyor. Oyun, 22 Aralık 21:00’de DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

‘Kuşlara Fısıldayan’ kız bu hafta da DasDas Açık Sahne’de minik tiyatroseverlerle buluşuyor. Bazen dinlemek bile bir şeyleri değiştirmek için yeterli olurken, Kora doğanın seslerini ve söylediklerini dinleyip kuşlara yol arkadaşlığı yapıyor. Kora’ya hikayede bu sesleri ilk zamanlarda duymakta zorluk çeken Mori eşlik ediyor. Özlem Ovalı ve Alper Baytekin’in yazdığı bu keyifli çocuk oyununu izleyen minikler hikayeyi dinlerken bazen denizin altında bazen de gökyüzünde kuşlarla bir araya geliyor. ‘Kuşlara Fısıldayan Kız’ 24 Aralık saat 13.00’de DasDas Açık Sahne’de izlenebilecek.

‘Kral Übü’, DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Fransız yazar Alfred Jarry’nin dünyaca ünlü oyunu ‘Kral Übü’nün Sarı Sandalye uyarlaması olan ve Polonya Kralı Venceslas’a suikast düzenleyerek onu öldürüp yerine geçen Übü Ailesi’nin hikayesinin anlatıldığı ‘Kral Übü’24 Aralık akşamı 21:00’de DasDas Açık Sahne’de olacak.

DasDas, sanatseverleri her hafta programında yer verdiği stand up’lar ile güldürmeye devam ediyor. Bu hafta sahnesinde ağırladığı, nev’i şahsına münhasır komedyen Ali Congun, “Çevreden Merkeze” insani ilişkilere ve yaşamın çelişkilerine değindiği tek kişilik gösterisi ile, 24 Aralık 21.30’da DasDas Alternatif Sahne’de izleyicisi ile buluşacak.

DasDas ve HOOD Base, 2022’deki son etkinliklerinde bol eğlence ve dans vadediyor. 90’lar sonu – 2000’lerin başından en sıcak pop ve rock hit’lerinin duyulacağı partiye, yerli sahnenin başarılı isimler ve geceye özel sürprizler dahil olacak. “Milenyum FM”, eğlenmek isteyenleri 24 Aralık akşamı 22.00’de DasDas Sahne’ye davet ediyor.

40 yılın ardından Şener Şen’i tekrar tiyatro sahnesinde izleme fırsatı sunan DasDas Prodüksiyon’u Zengin Mutfağı26 ve 27 Aralık akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de yeniden sahnelenecek. Kadrosunda büyük usta Şener Şen’in yanı sıra Gizem ErgünOnay KayaUğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi genç kuşağın yetenekli tiyatrocularını buluşturan ‘Zengin Mutfağı’ başladığı günden beri sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle takip ediliyor ve oyunun biletleri haftalar öncesinden tükeniyor.

Göçün toplumsal bellek üzerindeki etkileri ve insan doğası üzerinde yaptığı tahribatı üç farklı toplumun fertleri üzerinden anlatan ‘Gabriel’in Düşü’DasDas Açık Sahne’ye konuk oluyor. Göç edene beslenen merhamet ve nefret duygularını bıçak sırtı mücadelesiyle Midilli Adası’nın büyüleyici atmosferiyle ışık tutan ‘Gabriel’in Düşü’26 Aralık  21:00’de DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor.

‘Sınırlar’ ilk defa DasDas izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor. David Mamet’in yazdığı ‘Oleanna’, Kayhan Berk uyarlaması ‘Sınırlar’ ile tekrar hayat buluyor. Bu oyunda kafalar karışacak ve hangi tarafta olursanız olun, oranın yanlış olduğunu göreceksiniz. Profesörlük ataması bekleyen Can ve Can’ın dersinden kalan Ecrin’in hikayesi politik doğruculuk, güç, ayrıcalık ve iletişimsizlik gibi kavramları yazılan cinsel taciz dilekçesi üzerinden anlatıyor. DasDas Sahne’de ilk defa sahnelenecek olan ‘Sınırlar’ 27 ve 28 Aralık akşamları saat 21.00’de DasDas Açık Sahne’de!

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Bilet Satış: www.mobilet.com

 

21 AralıkÇarşamba20.30DasDas Açık SahneAnadolu Efes Mavi Sahne: Fairfly
21 AralıkÇarşamba22.00DasDas Sahne+1 Sunar: Büyük Ev Ablukada
22 AralıkPerşembe21.00DasDas Açık SahneN’olucak Bu Yusuf Umut’un Hali
24 AralıkCumartesi13.00DasDas Açık SahneKuşlara Fısıldayan Kız
24 AralıkCumartesi21.00DasDas Açık SahneKral Übü
24 AralıkCumartesi21.30DasDas Alternatif SahneAli Congun Stand Up
24 AralıkCumartesi22.00DasDas SahneMilenyum FM
26 AralıkPazartesi20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
26 AralıkPazartesi21.00DasDas Açık SahneGabriel’in Düşü
27 AralıkSalı20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
27 AralıkSalı21.00DasDas Açık SahneSınırlar

 

28 AralıkÇarşamba21.00DasDas Açık SahneSınırlar