Dünya Kahve Günü, Beta Yeni Han’da kutlanacak

16. yüzyılda İstanbul’da kahvenin ilk kavrulduğu yer olan tarihi Beta Yeni Han, 1 Ekim Dünya Kahve Günü’nü çok özel bir etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor.

Beta Gıda, 1 Ekim Dünya Kahve Günü’nü 16. yüzyılda İstanbul’da kahvenin ilk kavrulduğu yer olma özelliğini taşıyan sembolik yapılarından Beta Yeni Han’da, kahve severlerin bir araya geleceği özel bir etkinlikle kutlayacak. 1 Ekim Dünya Kahve Günü’nde, kahvenin tarihi, kahveye dair hikâyeler, kahve demleme-saklama-pişirme yöntemleri gibi başlıklarla, kahve üstadı Cenk Girginol’un keyifli sohbetini dinleme imkânı bulacak olan Beta Yeni Han misafirleri, konuşma sonrası düzenlenecek cupping yarışması ile de keyifli anlar yaşayacak. En fazla 5-7 kişinin katılımıyla gerçekleşecek cupping yarışmasında, hazırlanan dünya kahvelerinden her kişi için 5 grup içinde 4’erli fincanlar demlenecek, her 4 fincanın 1 tanesi farklı bir dünya kahvesi olacak. Farklı olan kahvenin tahmin edilmeye çalışacağı yarışmada 5 grup sonunda seçilecek birinci, ikinci ve üçüncüye hediyeler verilecek. Cenk Girginol’un ev sahipliğinde gerçekleşecek cupping yarışmasına damak tadına güvenen herkes katılabilir.

Birbirinden leziz Beta kahveler ve tadım ikramlarıyla lezzetlenecek etkinlik, tüm Beta Yeni Han ziyaretçilerinin katılımına açık olacak.