Efsane isim 24 Eylül’de Volkswagen Arena’da

40 yılı aşkın kariyeri ile dans müziği sahnesinin efsane DJ’i Carl Cox, Jeton Records sunumuyla 24 Eylül akşamı Volkswagen Arena’ya konuk olacak.

1962 İngiltere, Manchester doğumlu olan Carl Cox, nam-ı diğer King of Techno, ilk DJ’lik denemelerine 15 yaşında ailesinin ev partilerinde çalınacak soul 45’likleri seçerek başladı. 40 yılı aşkın müzik kariyerinde kendi adı altında yayınladığı hit single’ları; aynı anda 3 turntable kullanan ilk DJ olması; ünlü İngiliz dergisi DJ Mag okuyucuları tarafından 2 yıl üst üste yılın en iyi DJ’i seçilmesiyle dans müziği sahnesinin en önemli figürlerinden biri.

Müziğini, farklı yerlerden gelen insanlara pozitif ve ortak bir macera yaşatma aracı olarak tanımlayan Carl Cox, on yıllık bir aranın ardından 16 Eylül’de 17 parçalık yeni albümü ile dinleyicilerin karşısına çıkacak. Yeni albüm lansmanının ardından Cox, Jeton Records sunumu ile 24 Eylül akşamı Volkswagen Arena’da olacak.

Bir efsanenin yıllar sonra yeniden ağırlanacağı gecede Türkiye seyircisi için bir ilk de yaşanacak. Carl Cox, ilk olarak Ultra Miami Festivali’nde gerçekleştirdiği; prodüksiyon ve DJ ekipmanlarının senkronize doğaçlama yöntemiyle bir araya getirildiği “Hybrid Live” tekniğiyle çalacak.

Sahnede Cox’a Türkiye’nin küresel ölçekli ilk techno plak şirketi Jeton Records’un kurucusu, techno’nun ülkemizdeki önemli temsilcilerinden Ferhat Albayrak ile kariyerinin ilk resmî prodüksiyonu olan “Kargi” ile kısa sürede uluslararası arenada dikkatleri çeken Türkiye’nin tanınmış DJ/prodüktörlerinden Kuvoka eşlik edecek.

Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde deneyimlenecek performansın avantajlı 3. faz biletlerine Bugece.co adresinden ulaşabilirsiniz.