Elif Dağdeviren’den İstanbul Komedi Festivali’ne özel gösteri

BKM Organizasyonu ile, bu yıl Maximum Kart ana sponsorluğunda 5. kez düzenlenen İstanbul Komedi Festivali, geçtiğimiz akşam ilk kez festivale özel olarak hazırlanan “Metavers, sen mi büyüksün biz mi?!” adlı gösterisi ile Elif Dağdeviren’i BKM Mutfak Uniq’te seyirci ile buluşturdu.

elif dağdeviren

BKM Mutfak Uniq’i tıklım tıklım dolduran seyirciler; merak ettiren, sorduran, cevap bulduran ve de çokca güldüren bu etkinliğin interaktif olarak da bir parçası oldu. Elif Dağdeviren gösteride; internetin ilk kullanımını, Metaverse, NFT, Kripto dünyasını, Metaverse’de 100 yıl sonrasının haber başlıklarını, Türklerin metaversede davalık durumlarını, en çok nasıl kullandığını ve daha bir çok konu içeriğini, görsel çalışmalarla birlikte esprili bir dil ile anlattı. Seyircilerin kahkaları ve yorumlarıyla BKM Mutfak Uniq, renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Etkinliğe katılanlar arasında katılan Begüm Kütük, Erdil Yaşaroğlu, Berna Sağlam Naipoğlu, Deniz & Lütfi Arıboğan, Ruken Mızraklı, Rima Kolbaşı ve Zeynep Özçoban gibi isimler vardı. 

Gecenin sonunda katılan konukların hepsinin ortak yorumu ise, “geçmişten günümüze internetin hepimizin hayatında komik anılara yol açtığı gelişmeler oldu. Bu gece bu etkinlikte hem görsel olarak hem de işitsel olarak o zamanlara gittik. Düşündürürken eğlendiren, eğlendirirken bütün bu icatları hayatlarımıza entegre etmemiz hem zordu hem de komikti. Bu gece hepsini aynı anda yaşadık. Metaverse, NFT, Kripto konuları bu kadar kafa karıştırıcı ve korktucu olmuşken bu şekilde komedi ile gösteride birleşmesi farklı özel bir proje olmuş. Nereden nereye. Gerçekten keyif aldık“  oldu. 

Beşinci yılında komedi festivalinin kalbi olan İstanbul, festivale özel hazırlanan projeler ile, 30’dan fazla ayrı sahnede, 82’si yetişkin, 20’si çocuk olmak üzere 220’den fazla etkinlik ile tüm şehre kahkahayı getiriyor! Maximum Kart ana sponsorluğunda 11 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek tüm etkinliklerle ilgili detaylı bilgiler için www.istanbulkomedifestivali.com  

İş Bankası kartlarına %10, Maximiles Black ve Privia Black’e %20 indirim uygulanacak etkinliklerin biletleri satışta.