“En büyük isteğim Boğaz’ın üstünde konser vermek”

R&B ve pop müzik dünyasının son dönemdeki en önemli isimlerinden biri olan ülkemizde de ciddi bir hayran kitlesine sahip Jason Derulo, 25 Mayıs 2022 tarihinde ‘İstanbul Kent Festivali’nde sahne almak üzere İstanbul Kent Üniversitesi’nin ev sahipliğinde TemaCC organizasyonu ile ülkemize geliyor.

Sanatçı konser öncesi yaptığı açıklamada; ülkemize gelmekten dolayı çok heyecanlı olduğunu, en büyük hayalinin birgün Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan köprü üzerinde Boğaz’ın üzerinde konser vermek olduğunu, vapura binmek istediğini iletti.
 
Jason Derulo’dan önce sahnede rap müziğin popüler ismi Ozbi, ünlü youtube fenomeni ve şarkıcı Bege sahne alacak. Jason Derulo sonrasında ise,  dünya çapında ünlü Türk Dj Mahmut Orhan festivalin kapanışını gerçekleştirecek.

Ödüllü şarkıcı/söz yazarı Jason Derulo, beş kez platin plak kazanan “Whatcha Say” ile dünya çapında 200 milyondan fazla plak sattığından beri, durdurulamaz bir ikonik hit serisine imza attı ve müziğin en büyük öncüleriyle işbirliği yaptı. Asıl adı Jason Joel Desrouleaux olan şarkıcı, 21 Eylül 1989 Florida doğumludur. Soyadının okunuşu Derulo olduğu için sahne ismini böyle kullanmaktadır.

2009’da çıkardığı Whatcha Say şarkısı ile milyonlarca dinlenme kazanmış ve ün yakalamıştır. Ardından In My Head ile daha da ünlenen şarkıcı, Türkiye’deki ününü Don’t Wanna Go Home parçasıyla kazandı ve tanındı. Talk Dirty şarkısı Youtube ve diğer sosyal medya mecralarında büyük ses getirdi.

2020’de çıkardığı Savage Love şarkısı BTS tarafından da beğenildi ve grupla şarkıya yeni bir soluk getirerek düet yaptılar. Love Not War şarkısı Tiktok’da 23 milyon izlenmeye ulaştı.

25 Mayıs’ta Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek olan İstanbul Kent Festivali saat 17:00’de kapılarını açacak. İyi müzik ile dopdolu sezonun ilk büyük bu festivalini kaçırmayın!
 

İstanbul Kent Festivali program:

17:00 Kapı Açılış
18:30 Ozbi
20:00 Bege
21:00 Jason Derulo
22:30 Mahmut Orhan