Erkan Sönmez’in ilk albümü ‘Habitat’ yayında

Erkan Sönmez’in, tamamı kendi bestelerinden ve düzenlemelerinden oluşan ilk albümü ‘Habitat’ 17 Mayıs Cuma günü Bubinga Records etiketiyle caz severlerle buluştu.

Erkan Sönmez’in 3 ay boyunca tek başına kaldığı bir dağ evinde yaşadığı deneyimlerin yansıması olarak ortaya çıkan ‘Habitat’, sanatçının üretim yolculuğunun ve solo kariyerinin başlangıcını müjdeliyor.

Bir nevi inzivanın, yaratım enerjisiyle birleştiği yolculuğun ürünü olan albüm; merkezine insanı ve kolektif üretim sürecini alarak beslendiği yaratım enerjisini yaymayı amaçlıyor.

MIAM stüdyolarında kaydedilen 7 parçalık albümün prodüktörlüğü Erkan Sönmez’e; mix ve mastering’i Cem Çatık’a ait.

Albümde; piyano ve tuşlu çalgılarda Berkan Kaya, elektrik gitarda Cem Çatık, bas gitarda Sinan Erbelger, davulda Erkan Sönmez yer alırken; özel konuk olarak iki şarkıda vokalleriyle Elis Dubaz eşlik ediyor. Alican Tuncer yönetmenliğinde çekilen canlı performans videoları yaratım sürecini tüm doğallığıyla ortaya koyuyor.

Sanatçının dağdaki çobanlarla geçirdiği bir güne ait fotoğrafın yer aldığı albümün kapağı ise Alican Tuncer ve Burçak Karahacıoğlu imzası taşıyor.