‘Genç Caz+’ için başvurular başlıyor

İstanbul Caz Festivali’nin gelenekselleşen bölümü Genç Caz, 20. yılında yaratıcı genç müzisyenleri daha geniş bir çerçevede desteklemek amacıyla isim değiştiriyor, Genç Caz’ın yanına “daha fazlası, ötesi” anlamına gelecek şekilde +  işareti ekleniyor. “Genç Caz+” caz, funk, R&B, neo-soul, elektronik müzik, hip-hop ve türler arası doğaçlama içeren müzikler yapan tüm genç müzisyenlerin başvurularına açık. Genç Caz+ […]

İstanbul Caz Festivali’nin gelenekselleşen bölümü Genç Caz, 20. yılında yaratıcı genç müzisyenleri daha geniş bir çerçevede desteklemek amacıyla isim değiştiriyor, Genç Caz’ın yanına “daha fazlası, ötesi” anlamına gelecek şekilde +  işareti ekleniyor. “Genç Caz+” caz, funk, R&B, neo-soul, elektronik müzik, hip-hop ve türler arası doğaçlama içeren müzikler yapan tüm genç müzisyenlerin başvurularına açık. Genç Caz+ için seçilecek topluluklar, hem 29. İstanbul Caz Festivali’nde konser verme imkânı yakalayacak,  hem de festival sonrasında Genç Caz+ albümünde yer alacaklar. Başvurular için son gün 2 Mayıs Pazartesi.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda 25 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasındagerçekleşecek olan 29. İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenecek Genç Caz+ için başvurular başladı. Bu sene 20. yaşını kutlayacak olan Genç Caz+, Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen, 30 yaş altındaki genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform sağlıyor. Başvurular sonrasında belirlenecek müzisyen ve topluluklar, İstanbul Caz Festivali kapsamında şehrin farklı semtlerindeki parklarda ücretsiz olarak gerçekleştirilen Parklarda Caz etkinliklerinde uluslararası sanatçılarla aynı sahneyi paylaşma imkânını yakalayacak ve daha sonra yayımlanacak Genç Caz+ albümünde yer alma hakkı kazanacak.

Genç Caz+ seçmelerine katılarak İstanbul Caz Festivali’nde konser vermek ve Genç Caz+ albümünde yer almak isteyen müzisyenler ve topluluklar, caz.iksv.org adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler. Başvurular bu adreste yer alan online formu doldurarak yapılabilecek ve 2 Mayıs Pazartesi gününe kadar devam edecek.