Gevende’den 20. yılına özel performans

Gevende, dünyanın dört bir yanındaki 20 yıllık serüveninde VHS’den 4K’ya kadar geniş bir video arşivine sahip olan ve bu görüntülerden yapılmış video kolajlar ve digital-motion grafiklerle tasarlanan 20.yıl sahne şovunu 13 Ocak Cumartesi günü Turkcell Sahnesi’nde gerçekleştirecek.

Türkiye müzik sahnesinin köklü isimlerinden Gevende, kendilerine özgü vokal dili ile Anadolu’nun motiflerini, Balkanların tınılarını ve progresif rock etkilerini bir araya getiren müziğiyle 13 Ocak akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Sınırlarını aşarak dünya sahnesinde Womex Showcase, Babel Med, PopKomm, MIMI, Amsterdam Roots, London Pulse Festival, Europe Festival, Sous La Plage gibi sayısız uluslararası festivallerde sahne alan Gevende, özleştiği seyircisi ile yeniden İstanbul’da buluşmaya hazırlanıyor.

Her albümde sahip olduğu benzersiz müzik yaklaşımının biçimini değiştirmekten hiç çekinmeyen Gevende, doğaçlama müzikal yapısının verdiği açıklıkla birçok farklı ekiple uluslararası projelere imza atarak hayran kitlesini genişletti. Paris kökenli 25 kişilik Balbazar Orkestrasi, Amsterdam’dan Tobias Klein, ve Lyon’dan Damien Cluzel ile yaptıkları çalışmalarla Avrupa ve Türkiye’de konserler verdi. “Sen Balık Değilsin Ki” albümünde kuzey caz müziğinin duayen gitaristi Eivind Aarset Gevende’ye gitarıyla eşlik etti ve yaptığı Vintage Progresif Rock radyo programları ile nam salmış olan Belçikalı Gerald Van Waes, müziklerini “Music From Neverland” olarak tanımladı. Avangard ve çağdaş müziğin kalesi olan Fransız Mezzo Tv’nin Corsica’daki stüdyolarına live performansları ile konuk oldu.

Uzun süredir sessizliğini bozması merakla beklenen Gevende, çok özel bir 20.Yıl performansı ile 13 Ocak Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sanatseverlere benzersiz bir deneyim sunacak. Dünyanın dört bir yanındaki 20 yıllık serüvenlerinin neredeyse her anını video kaydına alan, VHS’den 4k’ya kadar geniş bir arşive sahip olan ekip, bu görüntülerden yapılmış video kolajlar ve digital-motion grafiklerle tasarlanan muhteşem bir 20.Yıl sahne şovuna hazırlanıyor!