Günay Acar yeni albümünü yayımladı

Farklı tarzlarda da şarkılar seslendiren, müzik dünyasının perde arkasındaki güçlü isimlerinden Soprano Günay Acar, Haziran ayında DMC Müzik “Ancient Arias with Turkish Instruments” (Türk Enstrümanları ile Antik Aryalar) adındaki yeni albümünü tüm dijital platformlarda yayımladı.

Albümde yer alan Barok dönemine ait eserlerden ve şarkılara eşlik eden, Barok Döneme denk gelen Klasik dönem, Neoklasik dönem ve Romantik dönemi kapsayan çeşitli doğu enstrümanları kullanıldı. Müzikal estetiğe büyük önem verilen albümdeki tüm eserlerin düzenlemesi besteci Oğuzhan Balcı tarafından yapıldı.

Bu hali ile Dünya da bir ilk olarak yorumlandığını da söyleyebiliriz..

Dünden bugüne müzik yolculuğuna çıkaran Günay Acar, albümünün ilk video klibini “Amarilli” adlı parçaya çekti. Geçmişi 1930″a dayanan Ortaköy Yahudi yetimhanesinde bir günde gerçekleşen çekimlerde klip yönetmenliğini İzzet Başlak, imaj fotoğraf çekimlerini Bora Gökhan yaptı.

Günay Acar Konservatuvar’dan onur öğrencisi olarak mezun olduktan sonra, yurtdışı ve yurtiçi birçok opera dinletileri yaptı. Kurucusu olduğu “Günay Acar Ensemble” olarak aktif olarak konserler verdi.. Asitanelioğlu’nun Tangoları ” adı altındaki albüm projesi içindeki “Aşk Sohbetleri” isimli parçayı da seslendirdi.

2020 Mart ayı ilk single çalışması olan “Bekleyiş” tüm dijital platformlarda yerin alırken 2021 yılında Cem Adrian ile düet projesi de “Pervane” şarkısına ikili yeniden hayat verdi.