İDOB’da Kasım ayı konserleri devam ediyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Kasım Ayı Konserlerine devam ediyor; Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde izlenebilecek konserler şöyle sıralanıyor.

idb

18 Kasım 2022 Cuma günü “İngiliz – Amerikan Besteciler” Konseri

Konser Programında; Robert Lowry, Samuel Barber, Roger Quilter, Ralph Vaughan Williams, Richard Hageman, George Frideric Handel, Arthur Sullivan, Victor Herbert, Aaron Copland, Benjamin Britten, Carlisle Floyd, Douglas Moore gibi İngiliz ve Amerikan bestecilerinin sevilen besteleri seslendirilecek.

Konser solistleri; Emre Güngör, E. Tuğba Tekışık, Ayşe Sinem Ekşioğlu, Emre Güngör, Burcu Soysev ve keman sanatçısı Arda Güven, piyanoda Aslıhan Korkmaz eşliğinde sahnede olacaklar.

22 Kasım 2022 Salı günü , Oda Müziğİ “Barok Gecesi” Konseri

Konser programında; Besteciler; Johann Sebastian Bach ve Antonio Vivaldi’nin eserleri seslendirilecek. Orkestra Suitleri, Keman ve Obua Konçertosu, Keman Konçertoları dinlenebilecek.

Konserde, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve solist olarak;  Keman sanatçıları Oleksandr Samoylenko ve Özcan Yılmaz, flüt sanatçısı Damla Akan Kartal ve Obua Sanatçısı Ezgi Kaki yer alıyor.

23 Kasım 2022  Çarşamba günü , “Napoliten Konseri”

İstanbul Devlet Opera ve Balesi tenorlarının sahne aldığı,  geçtiğimiz sezonlarda da  seyircinin beğenisini kazanan, Napoliten Konseri izlenebilecek.

Duygu yüklü İtalyan halk şarkılarından oluşan “Napoliten Konseri”, sanatseverleri, İtalya’ya kısa bir yolculuğa çıkarıyor.

Konserdeki  şarkılara  yer yer hüzün , yer yer de neşe hakim olurken,   Eduardo di Capua, Paolo Tosti , Ernesto De Curtis, Rodolfo Falvo, Luigi Denza, Salvatore Cardillo, Cesare Andrea Bixio,  Ruggero Leoncavallo, Salvatore Cardillo gibi değerli İtalyan bestecilerden eserler seslendiriliyor.

Sahne kurgusu Hüseyin Kaya’ya, ışık tasarımı ise Taner Aydın’a ait olan konserde; solistler  Besnik Ademoğlu, Anıl Önder, Hazal Ata, Berk Dalkılıç, Bahadır Özkoca, Berk Özbek ve Anıl Önder’e piyanist Hüseyin Kaya eşlik ediyor.