‘İnsanlar İkiye Ayrılır’ ilk kez BluTV’de

Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV, Bir Film ile ortak yapımcılığını üstlendiği; Burcu Biricik, Pınar Deniz ve Aras Aydın’ı buluşturan ‘İnsanlar İkiye Ayrılır’, sinemalardan sonra ilk kez platformda izleyicilerle buluşacak.  BluTV’nin dikkat çeken orijinal yapımlarından ‘7YÜZ’ün dünyasından yola çıkılarak hayata geçirilen, Tunç Şahin’in proje tasarımını ve senaristliğini üstlendiği, aynı zamanda yönetmen koltuğuna oturduğu film, Antalya Film Festivali’nden ‘En İyi Senaryo’ ve kadrosunda yer alan Nezaket Erden’in performansıyla ‘En […]

Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV, Bir Film ile ortak yapımcılığını üstlendiği; Burcu Biricik, Pınar Deniz ve Aras Aydın’ı buluşturan ‘İnsanlar İkiye Ayrılır’, sinemalardan sonra ilk kez platformda izleyicilerle buluşacak. 

BluTV’nin dikkat çeken orijinal yapımlarından ‘7YÜZ’ün dünyasından yola çıkılarak hayata geçirilen, Tunç Şahin’in proje tasarımını ve senaristliğini üstlendiği, aynı zamanda yönetmen koltuğuna oturduğu film, Antalya Film Festivali’nden ‘En İyi Senaryo’ ve kadrosunda yer alan Nezaket Erden’in performansıyla ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödüllerinin sahibi oldu.

İnsanlar İkiye Ayrılır

Türkiye sinemasının başarılı kadın yönetmenlerinden Nisan Dağ’ın yönettiği, Santa Barbra Film Festivali’nden ‘En İyi Yabancı Film’ ödülüyle dönen ve bir rap şarkıcısının mücadelesini konu alan filmi “Bir Nefes Daha” da Şubat ayında BluTV’de yerine alacak. Sevilen İngiliz oyuncu Martin Freeman’ın başrolünde yer aldığı suç dizisi ‘The Responder’ da Liverpool’un hızlı atmosferini BluTV ekranlarına taşıyarak izleyicilerle buluşturuyor. Soluksuz izlenecek dizi, ilk kez ve sadece platformda seyredilebilecek.

Altın Palmiye ödüllü ‘Mon Roi’, zengin oyuncu kadrosuna sahip ‘Dark Waters’, üç Oscar ödüllü ‘Whiplash’‘The End of the Tour’, usta yönetmen Terry Gilliam’ın 20 yılı aşkın sürede çektiği ‘The Man Who Killed Don Quixote’‘Spring Breakers’ Şubat ayında yayına giren filmler arasında yer alıyor. Ayrıca Özcan Deniz’in yönetmen koltuğunda oturduğu ‘Öteki Taraf’ filmi de platformda yer alacak.

discovery+ ayrıcalığını da farklı belgesellerle izleyicilerine yaşatmaya devam eden BluTV’de Şubat ayında ‘Secrets of the Salisbury Poisonings’ yayına giriyor. Tüm dünyada ses getiren Salisbury zehirlenmelerinin hikayesini mercek altına alan belgesel, Rusya ile Batı arasındaki ilişkileri Soğuk Savaş’tan bu yana en gergin duruma getiren olayları tüm ayrıntılarıyla gün yüzüne çıkarıyor. 

David Dobrik’in seyahat serüvenlerini kayıt altına alan ‘Discovering David Dobrik’ serisi bu ay Afrika ile devam ediyor. Slovakya doğumlu fenomen David Dobrik, hayatında ilk kez yaşadığı yer olan ABD’den ayrılıyor ve unutulmaz bir dünya turuna çıkıyor. Dobrik’in Afrika seyahati izleyenlere şimdiden tatil planları yaptıracak.

Futbol dünyasının efsane menajerlerinden Arsène Wenger’in kariyerini merkezine alan ve Wenger’in Arsenal Futbol Kulübü ile ulaştığı başarıları ve de dünya futboluna katkılarını gözler önüne seren ‘Arsène Wenger: Invincible’ belgeseli ile BluTV izleyicileri büyük bir başarı hikayesine tanıklık edecek.

Dark Waters

discovery+ ayrıcalığıyla eğlenceli program ‘90 Days: Fiancé: Before the 90 Days’in5. sezonu da Şubat’taBluTV ayrıcalığıyla seyirciyle buluşacak. Program, Amerikan vatandaşlarının Amerikan vatandaşı olmayan nişanlıları için aldıkları nişanlılık vizesi ve ardından gelen 90 gün içinde evlilik zorunluluğu süreçlerini ilişkilerin inişleri ve çıkışları üzerinden izleyenlere aktaracak.

ŞUBAT AYINDA BLUTV’DE:

FİLMLER

İnsanlar İkiye Ayrılır

Bir Nefes Daha

Mon Roi

Dark Waters

Whiplash

The End of the Tour

The Man Who Killed Don Quixote

Spring Breakers

Öteki Taraf

DİZİLER

The Responder

BELGESEL SERİLER

Secrets of the Salisbury Poisonings

Discovering David Dobrik

Arsène Wenger: Invincible

PROGRAMLAR

90 Days: Fiancé: Before the 90 Days

BLUTV: BluTV, ilk olarak 2016’da Türkiye’de ve ardından 2018’de Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da hizmete giren ve tüm dünyada Türkçe ve Arapça konuşan tüm izleyicilere sunulan önde gelen abonelikli online video izleme platformudur (SVOD). Discovery ile stratejik ortaklığının ardından BluTV, platformda discovery+ içeriklerini ve Discovery, Discovery Science, Eurosport 1 ve Eurosport 2 gibi kanalları yayınlamaya başladı. BluTV 5. yılını kutlarken, dünya çapında milyonlarca kişiye ulaşan BluTV orijinal içerikleri, Türk dizileri ve filmleri, Hollywood ve uluslararası dizi ve filmleri içeren geniş bir içerik yelpazesi sunar. BluTV, dünya çapında milyonlarca insana ulaşan 56 orijinal içerik üretmiştir ve üyelerine 10.000 saatten fazla premium içerik ve canlı TV izleme seçeneği sunmaktadır. BluTV global olarak en geniş Türk içerik portföyünü tek çatı altında toplamaktadır.