Instagram, Twitter’a rakip uygulamasını tanıttı: Threads

Meta, Twitter’a rakip uygulaması olan Threads’ı duyurdu. 6 Temmuz’da piyasaya sürülecek Threads ilk olarak iOS kullanıcılarının kullanımına açılacak.

Threads

Kısa bir süre önce Meta’nın sahibi olduğu Instagram’ın metin tabanlı bir uygulama ile Twitter’a rakip olacağı bilgisi paylaşılmıştı. Akabinde bazı geliştiriciler tarafından yeni platformun görüntüleri sızdırıldı.

App Store listesine göre, Meta’nın Twitter rakibi Instagram Threads’in 6 Temmuz’da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Paylaşılan bilgilere göre App Store üzerinden ön siparişe açılan uygulama, Instagram’a bağlanacak.

App Store listelemesine bakıldığında Threads için şu ifadeler yer alıyor:

“Threads, bugün önem verdiğiniz konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışmak için toplulukların bir araya geldiği yerdir. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğer kişileri takip edebilir ve onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi, görüşlerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendi sadık takipçilerinizi oluşturabilirsiniz.”

Threads’e nasıl kaydolunur?

Instagram’da aramaya gelip “threads” yazın ve arama kutucuğunda çıkan bilete tıklayın. Uygulamanın yayınlanacağı zamana hatırlatıcı kurabiliyorsunuz.