İstanbul’a yakın plajlar

Yaz aylarında hafta sonu tatillerinde hem İstanbul’un keşmekeşinden kurtulmak hem de deniz tatili yapmak isteyenlerin tercih ettiği plajlar mevcut. Kısa süreli bir seyahat ile varılabilecek, İstanbul’a yakın plajları sizler için listelerdik.

İstanbul’un kalabalığından ve bunaltıcı sıcağından sıkıldınız mı? Hafta sonu kısa bir mola verip, denizin ve güneşin tadını çıkarmak mı istiyorsunuz? Şanslısınız, İstanbul’a yakın birçok harika plaj seçeneği mevcut. İstanbul’a yakın, kısa bir yolculukla deniz, kum ve güneş keyfi yapabileceğiniz tatil yerlerini derledik

Dallas Plajı – Tekirdağ

Dallas Plajı, Tekirdağ

Marmara Bölgesi’nin Trakya tarafında yer alan Tekirdağ’ın en güzel plajlarından biri olan Dallas Plajı, İstanbul’dan sadece 1,5 – 2 saat uzaklıkta. Marmara Ereğlisi’nde bulunan bu plaj, yumuşacık kumsalı ve sunduğu olanaklarla dikkat çekiyor. Şemsiye, şezlong, duş kabini, soyunma kabini, WC, büfe ve ücretli otopark gibi hizmetlerin yanı sıra çevresinde kamp alanları da mevcut. Aracınız yoksa araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Kıyıköy Halk Plajı – Kırklareli

Kıyıköy Halk Plajı, Kırklareli

Kırklareli’nin Vize ilçesinde bulunan Kıyıköy Halk Plajı, İstanbul’a yaklaşık 160 km mesafede yer alıyor ve 2,5-3 saatlik bir yolculukla ulaşılabiliyor. Sakin ve temiz bir plaj olan Kıyıköy’de şezlong, şemsiye, duş kabini, WC, soyunma kabini, büfe ve cankurtaran gibi hizmetler sunuluyor. Hafta sonu keyifli vakit geçirmek için harika bir seçenek.

İğneada Plajı – Kırklareli

İğneada Plajı, Kırklareli

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan İğneada, yemyeşil longoz ormanları ve masmavi deniziyle büyüleyici bir atmosfere sahip. Kırklareli Demirköy mevkiinde bulunan İğneada Plajı, doğal güzellikleri, yumuşak kumsalı ve temiz denizi ile huzur dolu bir tatil imkânı sunuyor. İstanbul’a yaklaşık 238 km mesafede yer alıyor.

Erikli Plajı – Edirne

Erikli Plajı, Edirne

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Erikli Köyü’nde yer alan Erikli Plajı, mavi bayraklı tertemiz denizi ve kumsalı ile dikkat çekiyor. Saroz Körfezi’nde yer alan bu plajın çevresinde kamp alanları, kafeler, restoranlar ve konaklama tesisleri mevcut. Şezlong, cankurtaran, duş, soyunma kabini ve WC gibi imkanların bulunduğu plaj, eğlence dolu festivallerle de ünlü.

Kerpe Halk Plajı – Kocaeli

Kerpe Halk Plajı, Kocaeli

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Kerpe Halk Plajı, İstanbul’dan 2 – 2,5 saatte ulaşılabiliyor. Mavi bayraklı plaj, temiz denizi ve sunduğu olanaklarla İstanbulluların sıklıkla tercih ettiği bir yer. Şemsiye, şezlong, duş ve soyunma kabini, WC, büfe, otopark ve cankurtaran hizmetleri mevcut. Ayrıca kamp alanları ve günlük çadır kiralama imkânları da bulunuyor.

Fıstıklı Plajı – Yalova

Fıstıklı Plajı, Yalova

Yalova’nın Armutlu ilçesinde bulunan Fıstıklı Plajı, tertemiz denizi ve ince kumlu sahil şeridi ile dikkat çekiyor. Plaj içerisinde şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz, yiyecek ve içecek ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz işletmeler bulunuyor. İstanbul’a yaklaşık 163 km mesafede yer alan plaj, özellikle hafta sonu ve bayram günlerinde yoğun ilgi görüyor.

Çuhallı Plajı – Düzce

Çuhallı Plajı, Düzce

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde yer alan mavi bayraklı Çuhallı Plajı, Karadeniz kıyısındaki en güzel tatil beldelerinden biri. Yumuşacık kumsalı, temiz ve berrak denizi ile ünlü olan plaj, çocuk oyun alanları ve şemsiye/şezlong gibi hizmetler sunuyor. İstanbul’a yaklaşık 238 km mesafede bulunan plaj, Karadeniz’in mavi bayraklı ilk plajı olma özelliğine sahip.

İstanbul’a yakın bu harika plajlar, hafta sonu kısa bir kaçamak yapmak isteyenler için ideal seçenekler sunuyor. Keyifli bir tatil geçirmeniz dileğiyle.