Jabbar, bomontiada’da sahne alacak

Yapı Kredi bomontiada “World Akustik” serisi, 19 Ağustos Cuma akşamı deep house müziğin son dönemdeki başarılı temsilcilerinden Jabbar’ı ağırlayacak.

Yapı Kredi bomontiada’nın Yapı Kredi World sponsorluğunda Avlu’da düzenlediği ücretsiz konser serisi “World Akustik”, 19 Ağustos Cuma akşamı saat 21.00’de deep house müziğin başarılı isimlerinden Jabbar ile devam ediyor.

Uzun yıllar Türkiye’de ve Avrupa’nın farklı ülkelerinde müzik yapmaya devam eden Jabbar’ın yolu, 2017 yılında DJ Deeperise ile kesişti ve sözünü ve müziğini Jabbar’ın yazdığı “Raf” ve “Move On” şarkıları ikilinin halen devam eden başarılı üretim süreçlerinin ilk parçaları oldu. İkiliye ait “Geçmiş Değişmez” ve “One By One” hem Türkiye, hem de uluslararası platformlarda büyük beğeni kazandı.

Jabbar, 2018 Ekim ayında “Yineleme” albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. Birçok projenin yanı sıra, 3 şarkıdan oluşan ilk EP’si “3leme” ile üretmeye devam eden sanatçı, aynı yıl “Ne Olursun” isimli teklisini de yayınladı. 2020 yılında Ozan Açıktan’ın yönettiği “Yarına Tek Bilet” filmi için yeniden kaydedilen Gevende’ye ait şarkı “Ağlaya Ağlaya” ise Jabbar’ınözel bir projesi olarak hayat buldu. “Anka”, “Unuttum Derdimi”, “Hem Anlattım Hem Dinledim” ve son olarak da 2021 yılında Alp Ersönmez ile ortak çalışmaları “Gidesim Yok”, sanatçıyı geniş kitlelerle buluşturmaya devam ediyor.

Yapı Kredi bomontiada “World Akustik” serisi konserlerine katılım ücretsizdir.