Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde genç sanatçılara destek

Disiplinlerarası üretim ve buluşma platformu olan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), Türkiye’nin yeni mezun genç sanatçı adaylarının eserlerini sanatseverlerle buluşturan BASE’e bu yıl da destek veriyor.

Kale Grubu’nun başlattığı “İyi Bak Dünyana” hareketi kapsamında disiplinlerarası üretim ve buluşma platformu olarak hayata geçirilen Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağına inanıyor ve bu anlayışla sosyal fayda yaratan fikirlerin savunuculuğunu yapmaya devam ediyor.

Seda Boy’un “Yeryüzü” adlı eseri büyük ilgi görüyor

BASE’i ilk yılından beri destekleyen Kale Grubu, son iki edisyondur sürdürülebilirliği odağına alan KTSM ile bu desteğini sürdürüyor. KTSM’nin bu sene iş birliği yaptığı sanatçı Seda Boy’un “İyi Bak Dünyana” felsefesinden ilhamla ürettiği “Yeryüzü” adlı eseri ise BASE’de büyük ilgi görüyor. Yeni bir jeolojik dönemi ifade eden ‘Yeryüzü’ adlı eser, ziyaretçileri de harekete geçirerek bu değişimde insanın etkisini sembolik olarak yeniden kurguluyor. Ayrıca dünyaya bıraktığımız izler üzerine düşünmeye teşvik ederken sanat ve iletişim aracılığıyla ilham almaya ve sorumlu üretim/tüketim farkındalığına davet ediyor.

Altı yıldır verdikleri desteği ‘sürdürülebilir sanat’ olarak yorumlayan Kale Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep Özler: ‘İyi Bak Dünyana’ bilinciyle sorumlu üretim ve tüketime imkan sağlıyoruz. Sanatın sürdürülebilirliği için sanata ve sanatçıya alan açıyoruz, açmaya da devam edeceğiz. Altı yıldır BASE’e verdiğimiz destek de bunun bir kanıtı. KTSM olarak bu vizyonla çalışmalarımızı sürdürürken her zaman dünyasına iyi bakan sanatçı ve projelerle iş birliği yaparak sanatın gücünü yanımızda hissedeceğiz.’ dedi.

Sürdürülebilir bir geleceği bakmanın yolu konuşulacak

BASE kapsamında 1 Ekim Cumartesi saat 16:00’da W İstanbul Otel’de düzenlenecek olan BASE Talk etkinliğinde BASE Kurucu Ortağı Ali Kerem Bilge, Kale Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep Özler ve Sanatçı Seda Boy sürdürülebilir bir geleceğe bakmanın yolları ve dünyaya iyi bakmanın öncelikleri üzerine sohbet edecekler.