Kemal Sunal Müzesi açıldı

Yeşilçam ve Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden olan merhum oyuncu Kemal Sunal’ın adına Kadıköy’de Kemal Sunal Müzesi açıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, herkesin yüzünü gülümseten, aynı zamanda düşündüren çok kıymetli bir sanatçının müzesini açıyor olmanın gururunu yaşadığını söyledi.

Çok değerli bir iş yaptıklarını anlatan İmamoğlu, “Bu fikri bana ilk kez açıp, heyecanla karşılamama vesile olan Sunay Akın’a hepinizin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Bana dedi ki ‘böyle böyle bir şey var’. Tabii heyecanla karşıladım. Sonra bir araya geldik, ilginç bir şey oldu. Bu konular konuşuldu, edildi ve sonra buluştuk. Sağ olsun, yemek diye gittik ama Gül abla sadece kahveyle bizi uğurladı” ifadesini kullandı.

Kemal Sunal Müzesi nerede? Kemal Sunal Müzesi’ne nasıl gidilir?

Kemal Sunal Müzesi Kadıköy 60. Yıl Göztepe Parkı‘nda ziyaretçilerini ağırlıyor. Kadıköy’deki Operatör Cemil Topuzlu ya da  Göztepe durağından geçen otobüslerle ulaşım sağlanabilir. Ayrıca Marmaray ile Göztepe durağında indikten sonra birkaç dakikalık yürüme mesafesi sonrası Kemal Sunal Müzesi’ne varılabilir.