Lola Marsh’dan ‘’Satellite’’

Tel-Aviv’li indie pop grubu Lola Marsh, yoğun geçen bir Avrupa turnesinin sonunda yayınladıkları son single’ları ‘Love Me On the Phone’un yakaladığı başarının ardından, ‘Satellite’ adlı yeni teklileriyle, dinleyicilerinin huzuruna çıkıyor.

Bir ilişkide beraberlik devam ederken, bir yandan da birey olarak özgür olmaya duyulan  özlem arasındaki çatışmadan bahseden tekli, çaresizlik duygusunu dinleyiciye yumuşak ve samimi bir dille veriyor. Lola Marsh, Satellite’ın yazım sürecinden bahsederken, bazen akıllarda kalan soruları cevaplamak için geriye sarmamız ve cevapları bulacağımız yere, en başa dönmemiz gerektiğini fark ettiklerine değiniyor.

Yıllar önce bir arkadaş buluşmasında bir araya gelip müzik yapmaya başlayan indie pop ikilisi, ‘You’re mine’ albümüyle çıkış yapıp ilgi ve merakları hızla üzerine çekmesinin ardından ikinci albümü  “Someday Tomorrow Maybe”yi 2020’de pandemi süreci başlamadan hemen bir ay önce yayınladı. İlk teklisi “Echoes” Berlin Music Video Awards’ta en iyi şarkı ödülünü kazandı ve grup ikinci teklisi “Only For a Moment” ile dünyada 50 milyondan fazla dinlenmeye ulaştı. Pandemi nedeniyle beş konser yaptıktan sonra ertelenen turnelerine bu sene devam edebilen grup, geçtiğimiz günlerde Bursa’da gerçekleşen Nilüfer Müzik Festivali’nde dinleyicileriyle bir araya geldi.